Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » M1 abrams vagy Leopard 2?

M1 abrams vagy Leopard 2?

Figyelt kérdés
Ahogy olvastam manapság ez a két legjobb harckocsi. Nyilván a legújabb változataikra gondolok: A7+ és M1A2 Sepv3. A kettő közül melyik a jobb?

2022. jún. 15. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha választani lehetne akkor az Abramsbe ülnék bele szívesebben :) Jobb a páncélvédettsége, a külső lőszertároló rekesz miatt nagyobb a túlélőképessége. Ettől még vannak hátrányai is (nehezebb és sokat zabál, meg drágább is).
2022. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Én - lelkes amatőrként - az Abrams-re szavaznék. :))) Csinos kis jószág, sok jó megoldással. :)))
2022. jún. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A tízezer dolláros drón, ami kilövi.
2022. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#1


Az M1A2 változata az Abrams-nek 64 - 67 tonna között változik.


A Leó 2A6 és A7 azok 63 - 67 tonna között változnak.



Nem értem, honnan ez a tévhit, hogy az Abrams szupernehéz lenne, ezek ugyanolyan túlsúlyosak lettek, kivéve a Leclerc.

2022. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek alapján az Abrams a jobb.
2022. jún. 16. 16:32
 6/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A két legjobb Nyugati harckocsi az Abrams és a Leclerc.


A Challenger az NATO nem standard lőszert használ, meg szelektíven páncélozott, csak a toronyra kapott kompozit modulokat, a teknő az sima acél, 80 mili, és ERA kazetták mennek oda.


A Leopárdnál a sofőr melletti lőszertároló, a túlméretezett műszerezettség, a páncélzatot a 115 milis ellen méretezték, akkor a ready-rack ellövése után komoly hátrányba kerül, és képtelen a szegényített urániumos lőszerek használatára.


A Leó 2A0 - A4 elavultak, a Leó 2A5 KWS II sem felelt meg a Svédeknek, saját módosított és továbbfejlesztett Strv 122-es lett, és a Leó 2A6 ami elfogadható páncélvédettségű, a 125-ös ellen, de ugyanúgy megvannak az alap típushibái.

2022. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 miért a Leclerc a 2. legjobb, én bárhol is olvastam, a leopard mindig legalább 2. volt az Abrams mögött.
2022. jún. 16. 18:36
 8/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
87%

#7


Én azt nem értem, hogy a Leopárd hibáit objektívan tudom jegyzetelgetni, mégis állandóan visszatérő, hogy Beste der Welt. Még a Török incidens után is.


Meg vannak furcsaságok.


Pl. Szaúd-Arábia rendelt 600 Leó 2A6-ost, és megtagadták tőle a Németek, pedig aki egy kőgazdag arab olajmonarchiával nem akar üzletelni, az furcsa. Valószínűleg azért, mert ők is háborúznak, Jemenben, és akkor ott lőnék ki a Leopárdokat sorozatjában, a tervezési hibájuk miatt.


Na de a Leopárdot hagyva, a Leclerc-ben a következők tetszenek:


- toronyhátulosságot ismeri, Fail-Safe lőszerrekesszel, mint az Abrams,


- autotöltős, és NATO standard, és soha nem panaszkodtak rá


- miniatürizált elektronika, digitális harckocsinak született, és a lövegirányzó pilótafülkéje még az Abrams-énél is objektívan ergonómikusabb


- szegényített urániumos lőszert használ


- DM 43-as 120 milis lőszer elviselése volt a mérce a tervezése során



A Leclerc-nek az a baja, hogy 1994-ben jött ki, prototípusként, tele gyermekbetegségekkel, addig a Leó 2-es és Abrams 15 éve hadrendben levő, kiforrott, és több százas - ezres nagyságrendű típusok.

2022. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És még lenne egy kérdésem, az Abrams-nél egy csomó makettnél láttam, hogy Tusk I és Tusk II ezek létező típusok, vagy csak a makettekhez találták ki őket?
2022. jún. 16. 19:41
 10/10 Jeffrey Spender ***** válasza:

A TUSK 1 és 2 valóban létező, standardizált, és felszerelt kiegészítő.


[link]

2022. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!