Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha oroszorszag tönkre tudja...

Ha oroszorszag tönkre tudja tenni usa felderítő műholdak optikai rendszereit az meg nem háborús ok ? Az tényleg meg belefer a békébe?

Figyelt kérdés

Ukran hadmuveleteket segítene ha nem kapnának ukránok pontos celkordinatakat a front mögül.


És elvileg orosz szakértők nyilatkoztak az állami tévében hogy ez nem jelentene a 3 vh kitoreset


Van valamilyen lézeres nagy teljesítményű eszközök ami az optikai rendszereket ki tudja csinálni

Technikai részletek nem tudom de nyugati lapok is írták róla.



2022. júl. 9. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Az Egyesült Államok beavatkozik a háborúba.

Miért ne nyúlhatna Oroszország piszkosabb eszközökhöz?


Én Putyin helyében már atomot is használtam volna.Vége lett volna a háborúnak és sokkal kevesebb veszteség lenne mindkét oldalon.

2022. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok tényleg van e ilyen fegyver ?


Állítólag egy nagy energiájú lézerel képes célba venni a muholdakat de nem pusztítja el őket azért ez nem sci fi .


Csak a lézer tönkre teszi az opikat

2022. júl. 9. 16:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is háborús ok, hogy az USA egyáltalán beleavatkozik egy háborúba, ahol (hivatalosan) egyik fél sem a szövetségese.
2022. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jó de mindenki elnez mindent ameg félre lehet nézni.


Hogy elkeruljuk az atomhaborut szerintem a politikusok meg mi magunk is bármire képesek vagyunk .


Sok minden beleferhet meg

2022. júl. 9. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvános információk vannak arról, hogy az USA hírszerzése aktívan segíti az ukrán vezetést, és arról is, hogy civil műholdak is adatokat gyűjtenek az ukrán tüzérségnek. Ezeket azért nem egy nagy tudomány az oroszoknak alátámasztani, innentől kezdve pedig likvidálhatják őket ugyan úgy, ahogy a fegyverszállítmányokat is támadják.

Én azt mondom, hogy ameddig senki nem lát ilyen fegyvert, csak a propaganda oldalakon nyomják a híreket róla, addig bármit meg lehet kérdőjelezni. De a napokban megjelentek képek, videók egy kézi lézerfegyverről is, amit állítólag drónok kiiktatására terveztek, és már élesben is sikeresen tesztelték őket. Éles bevetésről még nem láttam videót, szóval még mindig kérdéses, hogy valóban egy hatékony fegyverről van-e szó, vagy csak egy ügyes elterelés. De az általad említett vakító lézersugárnak most egy egész komplexumot kezdtek építeni egy rádióteleszkóp mellett, egy ekkora beruházás pedig már biztosan nem kamu. Szóval egyre inkább úgy tűnik, hogy az oroszoknak valóban vannak újgenerációs lézerfegyvereik, kézi és egész állomásokat igénylő változatban is, tehát érdemes lenne még most elgondolkoznia az USA-nak hogy hogyan védi meg a műholdjait és a drónjait...

2022. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan eszkalációs lépés, de III. Vh. ettől még nem lenne. Az U-2-es lelövéséből sem lett világhábi anno.

Ha meg akarnák tenni akkor már megtették volna. Szóval vagy nem akarják, vagy nem képesek rá.

2022. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg nem képesek mert most épül.de már a technika tesztelt .
2022. júl. 9. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Linkelj már be képeket arról a lézer fegyverről. Mert erősen kétlem hogy a földről egy műholdat meg lehet semmisíteni lézer ágyúval. Műhold a műholdat tudja tönkretenni. Egyébként, a kibertérben sokkal durvább támadások zajlanak országok között ami valóban adhatna okot háborúra.
2022. júl. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy repülőre szerelt lézeragyú is tönkre tudja tenni. De földről szinte lehetetlen mert vannak fizikai korlátai.
2022. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ez csak optikai érzékeloket teszi tönkre szó sincs elegetesrol .csak elvakitja a műholdat.


Gondolom igyis nagy lesz energia igény a legkoron at kell lőni.


300 400 km magassan vannak a műholdak


Oroszoknal sok ígéretes új elképzelés van mint pl a poseidon atommeghajtasu automata atomtorpedó.


Vagy amiből botrány lett pár éve mert sugarszenyezest csinált egy balesetben

Egy atomhajtasu cirkáló rakéta ami korlátlan ideig repulhet


Sok új tomegpusztito elképzelés van .

Ez a muholdvakito is úgy vélem egy teljesen új 21 századi elképzelés kérdés az gyakorlatban működik e .

2022. júl. 10. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!