Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy atomfegyver bevetése elhozná az apokalipszist a Földön? A rengeteg hidegháborús puffogtatást, akkor hogy éltük túl?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a cikkben, ha jól értelmezem nem 1 kósza ledobott taktikai atomra gondolnak, hanem globális atomháborúra. Bár az India és Pakisztán közötti háború említése nem erre enged következtetni (vagy én vagyok funkcionális analfabéta).


A lényeg viszont az, hogy a hidegháborúban sok-sok ezer atomrobbantásos teszt volt mégse halt ki az emberiség.

Csókolom, kérem! Akkor miért kellene világvégét hirdetni, ha ne adj Isten Ukrajnában bevetnének pár ilyen taktikai atomot? Szerintem el van túlozva ez az egész atombomba téma.



2022. júl. 29. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Kuvaiti háború idején is ezzel pánikoltattak hogy a sok felgyújtott égő olajmező jégkorszakot fog okozni. Ha az összes atombombát felrobbantanánk annak még kisebb lenne a porexpozíciója. A Föld tehetetlensége nagy, sokkal több atom kéne hozzá.
2022. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Utàna lehet olvasni ha az ôsses atombombàt bevetik akkor 17 fokkal csôkken a Föld àtlaghômérséklete s olyan 15-20.000 évig a jégkorszak köszönt be..A sugàrzàs miatt is az emberi faj teljesen àt fog alakulni..
2022. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A hidegháború tesztjeit 50 év alatt hajtották végre és jelentős részét víz felett (ott eleve kevesebb a por), valamint föld alatti robbantást. Számos részét kisebb, taktikai töltettel.

Atomháborúban egyszerre durran el minden, szárazföld felett. Nagyobb vulkánkitörés is volt már jópár, csak az nem mindegy hogy 100 évre szétosztva történik, vagy 1 héten belül mindegyik. A klímának van egy olyan rossz tulajdonsága hogy ha egyszer megbillen akkor egy ideig öngerjesztővé válik, az egyes folyamatok multiplikálódnak.

2022. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Miért van ennyi rettenetesen buta kérdező itt a gyakorin? Pont azért.
2022. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A töltet hatása "felitatható" hasznosított baktériumok segítségével, legalábbis folynak ilyen kísérletek ha jól tudom. A következményei megjósolhatatlanok. Valahol olvastam, hogy a robbantások és az autoimmun betegségek között összefüggés van.
2022. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


EZT ÍRTAD: "A lényeg viszont az, hogy a hidegháborúban sok-sok ezer atomrobbantásos teszt volt mégse halt ki az emberiség."


TÉVEDSZ.


Ahogy előttem írták, ezek viszonylag kis erejű atomtöltetekkel végrehajtott, föld alatti, tenger alatti, vagy légköri tesztek voltak.


Egy totális atomháborúban minimum 100 000-szer nagyobb hatóerejű atomfegyver arzenált vetnének be, mint az összes eddigi kísérleti robbantás során összesen.

2022. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2022. júl. 30. 18:14
 8/8 kürasszír ***** válasza:
100%

# 7


Igen, kis erejűek, hiszen például 1 db modern nukleáris meghajtású atomtengeralattjáró atomtölteteinek rombolóereje durván 1000-szerese a hirosimai és a nagaszaki atombombák együttes rombolóerejének.

2022. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!