Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg volt behívó körlevél...

Tényleg volt behívó körlevél magyarországon, amikor oroszországban a 90-es évek elején kommunista puccs volt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a marhaságot honnan veszed? A körlevélnek semmi köze a behívóhoz és milyen kommunista puccs lett volna? Katonai puccs volt.
2010. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kit hívtak volna be és hova? És minek?
2010. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
apámnak is küldtek egy levelet,hogy ha az események úgy fordulnak,akkor be kell mennie katonának
2010. szept. 23. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor puccskisérlet-ez most mindegy
2010. szept. 23. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Le se szartuk Oroszországot.
2010. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem volt ilyen, szerintem apukád rosszul emlékszik, 1979-cel keveri a dolgot, akkor ugyanis a kínai-vietnami háború kitörésekor voltak behívások Magyarországon (főleg tisztek, pol. tisztek esetében), de nem tömegesen.
2010. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg volt!!

Az én apám is kapott ! Mielőtt leírtam direkt rákérdeztem.


De a románok miatt is volt vmi

2010. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem volt semmi ilyesmi. Komolyan gondolod amikor antal jóska kiküldte öket az országból, majd pont ő ment volna segíteni. Kellett volna egy ujabb donkanyar?
2010. szept. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 01:45


Nem "segíteni akart", hanem inkább belső zavargásoktól tarthattak, különösen miután itt Thürmer Gyula üdvözölte a puccsot. Talán attól tartottak, hogy a volt munkásőrök majd csinálják a fesztivált.


A szovjet csapatok 2 hónapja hagyták el Magyarországot, amikor a puccs történt, attól is tarthattak, hogy visszajönnek.

2010. szept. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!