Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Putyinról miért hitték, hogy...

Putyinról miért hitték, hogy villámháborúval fogja bevenni Ukrajnát?

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Itt terjesztették csak a libernátorok. meg hogy az a terve hogy három nap alatt Berlinben lesz. Libsikbe ne keress értelmet.
2022. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

A haditerv azon alapult, hogy az ukrán hadsereg és a közigazgatás gyorsan összeomlik. Szerintme nem is mérlegeltek más eshetőséget.


De arra, hogy mint gyáva kutyák szűkölve meneküljenek a hős ukrán honvédők ellen amint az most történik, arra nem gondoltak.

2022. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Magam is ezt hittem.


Erre az érzésemre Krím egyszerű bevétele erősített rá, ahol az ukrán sereg becsinált és megadta magát.


Igaz a terület abszolút orosz többségű, valószínűleg a katonák jó része is orosz volt.


Engem is meglepett, amikor már látszott, hogy a haladás lassú és most még akár fordulhat is a helyzet.

2022. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, most kettébontanám a kérdést.

1.) Putyin villámháborút tervezett? Egyértelműen igen. Remélem ezt nem kell bővebben kifejteni. Már maga az egész háború sem háborúként volt/van kommunikálva, hanem különleges katonai műveletként. Egy különleges katonai művelet pedig pár napos, vagy maximum pár hetes, nem pedig lassan fél éves...

2.) A szakértők nagy része a NATO támogatások miatt (már bőven a háború előtt is!) nem igazán gondolta azt, hogy egy orosz villámháború sikerrel járhat. Mindenesetre azért ekkora orosz pofáraesésre szerintem senki sem számtított.

2022. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!