Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha 1942-ben az lett volna a...

Ha 1942-ben az lett volna a feladatotok, hogy harckocsit tervezzetek a Magyar Királyi Honvédség számára, akkor milyet terveztetek volna?

Figyelt kérdés
Most olvastam pár világháborús magyar páncélos járműről, innen jött az ihlet.

2022. szept. 12. 21:00
1 2 3
 11/21 kürasszír ***** válasza:
100%

# 8


Akkor az 5700 tonna acél elég lenne 127 db Panther kaliberű, modern harckocsi legyártására.


Ezzel szemben a Szovjetunió 119 769 db tankot és önjáró löveget gyártott a II. világháború alatt.

2022. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Lemásoltam volna a párducot. Bár annak is volt sok műszaki problémája, s nem a legnagyobb páncélvédettséggel rendelkező, nem a legerősebb löveggel (bár nagyobb volt a penetrációja mint a 88-as lövegnek), de a páncélvédettség-tűzerő-mobilitás hármasában az egyik legjobb kompromisszummal rendelkező harckocsi volt a II. Vh-ban.
2022. szept. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#11, 127db Panther >>>>>>>>>> 300db Turán harcértéket tekintve.

Pusztán a számokat nézve, a 127db Panther és a 300db Turán egy nagyságrend. Ez a szovjet termeléshez képest ~0. Harcértékkel súlyozva ezt, a 300 db Turán marad ~0, viszont a 127db Panther már észlelhető.

2022. szept. 13. 17:01
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Géppisztolyból sem sikerült eleget gyártani.

Valami forradalmi újítással lehetett volna nagyot dobni. Talán ha nem harckocsit, hanem önjáró löveget kezdtek volna gyártani (egyszerűbb szerkezet). Az alváz lehetett volna sérült harckocsikból újrahasznosítani (kevesebb gyártási kapacitásra van szükség).

2022. szept. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
Csináltam volna Apache helikoptert.
2022. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 kürasszír ***** válasza:

# 13


EZT ÍRTAD: "Harcértékkel súlyozva ezt, a 300 db Turán marad ~0, viszont a 127db Panther már észlelhető."


NOS...

A németek kb. 6000 db Panther tankot gyártottak 1943-1945 között és ennek ellenére totális vereséget szenvedtek a II. világháborúban.


Így a 127 db Panther kaliberű tank a semminél is kevesebbet jelentett volna.

2022. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A mai tudásommal, vagy ami annak idején egy 40éves átlagjóskának volt ?
2022. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#14 a "forradalmi" újítás 100x több élőerő, 100x több kőolaj, 100x nagyobb ipari kapacitásnak kellet volna lennie a muszka túlerő ellen. Lehet 1:8 volt bizonyos harckocsi típusok vs. T34 a veszteség arány csak éppen a ruszkik az utóbbiból 35 ezret gyártottak. Lehetett volna egy századnyi Apache-unk is, de a túlerővel az sem bírt volna, abból is kifogy előbb-utóbb a lőszer, üzemanyag, alkatrész, fárad a pilóta. Ha egy nap 100 T-34-est küzd le, akkor a ruszkik naponta 200-at küldenek ide.
2022. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
mindenki a német Párduchoz hasonlót tervezett volna ami nem megy túl szélsőséges végletekbe
2022. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves 18.

A Német Birodalom, ami rendelkezett a német, francia, csehszlovák teljes ipari kapacitással nem tudott mit kezdeni a szövetségesek fölényével. Ehhez képest a magyar ipar a felsorolt országokénál jelentősen alacsonyabb volt az ipari teljesítménye. A magyar ipar bármit gyárthatott volna, még dekorációnak is kevés lett volna. Rugaszkodnunk el a valóságtól:

Az összes magyar kézifegyvert cseréljük ki az AK sorozat valamelyik tagjára, az összes magyar tankot T72-re vagy M1-re. Azon kívül, hogy a megmaradt eszközökért a gyűjtők ölnék egymást okozott volna változást? Szerintem nem. Az egyetlen, amit csinálni lehetett volna az ipari kapacitás megőrzése a háború utánra, de ennek a valószínűsége még az előző feltételezésnél is kisebb.

A magyar hadsereg és a magyar ipar is a harctereken az elhanyagolható a nagy szemben álló felekéhez képest.

14 voltam

2022. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!