Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO miért nem fegyverezte,...

A NATO miért nem fegyverezte, fegyverzi fel megfelelően Georgiát (Grúzia) is, hogy visszavegyék Dél-Oszétiát és Abháziát?

Figyelt kérdés

Így Ukrajnával közösen kétfrontos háborúra kényszeríthetnék Oroszországot. Zelenszkij is azt mondja, hogy addig akarják folytatni a háborút, amíg el nem foglalják az egész Donyec-medencét és a Krím-félszigetet is, ehhez viszont jól jönne a segítség, más országok hadbelépése is.


Ha Japán is megindítaná a támadást a Kuril-szigetek visszafoglalására, akkor már háromfrontos háború gyengítené Oroszországot és a Nyugat könnyebben le tudná győzni.



2022. szept. 24. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, szerinted miért? :)
2022. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Grúzia 2008-ban már vívott egy háborút Oroszország ellen, őt viszont magára hagyta Amerika és a NATO, de ő is szeretné visszaszerezni az elvesztett területeket.
2022. szept. 24. 11:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

“ viszont magára hagyta Amerika és a NATO”


Nem hagyta, csak nem lehetett mit tenni, most már látható hogy Napoleon szelleme itt van újra.

2022. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már hogyne lehetne mit tenni? Ha Grúziát is teletömnék Javelin páncéltörőkkel, Bayraktar drónokkal, nyugati páncélosokkal, aknamentesítőkkel, HIMARS rakétarendszerrel, HARPOON rakétákkal, akkor könnyen le tudnák győzni az oszét, abház szeparatistákat és az őket támogató orosz békefenntartókat és esetleges orosz utánpótlást, erősítést is meg tudnák akadályozni. A Kaukázus magas hegyei miatt Grúzia sokkal könnyebben védhető Oroszországgal szemben, mint Ukrajna.
2022. szept. 24. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:
A gond hogy elfoglalt területet visszaszerezni nagyon nehéz, és az honvédő háború lenne már. A sok keletimádó fideszes így is azt hiszi hogy kelet a megmentő, csak kérdezem az oroszzászló kis zászlós profilképecskéküjjel miért nem költöztek oda már?
2022. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

A North Atlantic Treaty Organization az nem közép-ázsiai szervezet. Havonló védelmi szervezete van a közép-ázsiai országoknak is, miért kellene a NATOnak belefolynia? Az a terület eddig is orosz érdekszféra volt, most pedig erősödik a kínai befolyás.


A NATO segíti Ukrajnát, mert az a NATOval határos ország amit éppen katonai erővel nyomna el az a hatalom ami ellen a NATO létrejött ( és egy Lukasenka bőven elég a határra ).

Mindig az a rizsa, hogy amerika a világ csendőre, de furcsa mód nem a NATO határain vannak folyamatos belvillongások, faji háborúk és hasonlók, hanem az ex-szovjet tagállamokban. Talán, ha az oroszok az elmúlt 30 évben nem ugattak volna bele a szomszédaik életébe akkor ott is békés együttélés és fejlődés lenne... Tessék szépen reklamálni a KBSZSZnél, hogy menjenek rendetrakni.

2022. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna: 600 ezer km2, 43 millió lakos, Grúzia: 70 ezer km2, 3.8 millió lakos. Egy tized akkora ország. A ruszkik nagyobb területet foglaltak el már most Ukrajnából mint mint Grúzia egész területe. Hiába vinnének fegyvereket átgázolnának rajta az oroszok. Nem azonos a lépték.

Nem cél a konfliktus teljes eszkalálása, sem az oroszok "legyőzése". Ha nagyon-nagyon sarokba szorítják a muszkákat Puszlin akkor sem sírva-ríva bocsánatért esedezne hanem odab.szna néhány atombombát. Nem mulasztják el a ruszkik időnként hangsúlyozni hogy nekik van ilyenjük a spájzban.

2022. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jeffrey Spender ***** válasza:
Milyen Wunderwaffékkal lehetne ellátni Grúziát ? :)
2022. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#6 Azért a Treaty Organization kevésbé volt North Atlantic, mikor Koreába/Vietnámba/Irakba/Afganisztánba vonult, és Grúzia is szomszédos a NATO-val.
2022. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Koreába és Vietnamba nem votonult a NATO. Az első öböl háborúban is koalíciós erők voltak és nem a NATO.
2022. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!