Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi időbe telhet átalakítan...

Mennyi időbe telhet átalakítani a kereskedelmet, ellátási láncokat, termelést az EU-nak, Oroszországnak, USA-nak, Kínának az elmérgesedő hidegháború, gazdasági háború miatt?

Figyelt kérdés
Az utóbbi évek tanulsága az lehet a nagyhatalmi tömbök számára, hogy önellátásra kell berendezkedni, fel kell számolni a kiszolgáltatottságot, de ez időbe telik és rengeteg pénzbe kerül majd, hatalmas beruházásokat igényel.

2022. okt. 23. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A világkereskedelem kialakulása ipari forradalom szinten robbantott a világ fejlődésén, konkrétan mindenkinek megéri ez és nem fog egy ország miatt ez változni. Inkább sokkal szorosabb tömbök lesznek a világban és ezek a tömbök nem igen fognak egymással üzletelgetni, de ez is max akkor, ha az oroszok nyernek. Hiszen ellenkező esetben nincs semmi gond és mehet minden tovább ahogy eddig.
2022. okt. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

"ez is max akkor, ha az oroszok nyernek. Hiszen ellenkező esetben nincs semmi gond és mehet minden tovább ahogy eddig."


Oroszország nem veszíthet. Maximum egyes területekről visszavonul, amit vagy visszafoglal, ha tudja, vagy lemond róla.

Ha szorul neki a kapca, akkor szinte biztos, hogy eltörli a föld színéről Ukrajnát, így vagy a ruszkik nyernek, vagy patthelyzet lesz, amit esetleg különféle nézőpontból lehet értelmezni, hogy ki nyert, ki vesztett.

Szerintem sanszos, hogy az oroszok megtartják az annektált megyéket és utána fokozatosan elhal a konfliktus, de így is, úgy is most már a világ két részre szakad, ez elkerülhetetlen és az, hogy lesz e utána konfliktus a kettészakadt világban és ha lesz, az mekkora lesz, az a jövő diplomáciájának a józanságától függ.

Ami korábban volt, annak már biztosan mindörökre vége.

Új korszak kezdődött.

Az új kereskedelmi rendszer megszervezésén komolyan tülekedik minden ország.

Az Európai országokban a volt gyarmattartóknak vannak jobb pozíciói, a franciák máris rátenyereltek Algériára, a britek az afrikai befolyásukat használják ki, a spanyolok Marokkót stoppolják le.

A németek, meg Benelux kapkod ide-oda, végül is pénz kérdése is, ki mit tud megkaparintani.

Az orosz gáz és olaj almás, a perzsa is, Szaud-Arábiát és Kuvaitot lőtte az USA, a maradékon lehet osztozni, aki kapja marja.

Van még pár hely a világban szerencsére, ahol alig indult még be a nyersanyag és az energiahordozók kitermelése, például sok afrikai ország, vagy Afganisztán még szabad préda, csakhogy mások is vannak a világban, például Japán, India, Kína, stb... és aki a tumultusban lemarad, annak nyomorúság és szegénység lesz az osztályrésze.

2022. okt. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!