Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amíg volt sorkatonaság, mi...

Amíg volt sorkatonaság, mi történt akkor, ha valakit pont a bevonulás előtt ért baleset?

Figyelt kérdés
Akárcsak eltörte valamelyik végtagját. Vagy pedig hónapokra ágynak esett. Ilyenkor mi volt a procedúra? Újrasorozták? Vagy a baleset felmentette a katonaság alól?

2022. okt. 30. 10:47
1 2 3 4
 11/31 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha a baleset után felépült, akkor bevonultatták.


Ha azonban olyan maradandó károsodást okozott a baleset, ami miatt ivatalosan alkalmatlanná nyilvánították, akkor természetesen nem kellett sorkatonai szolgálatot teljesítenie.

2022. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

A hadikiegre. meg kellett küldeni az orvosi igazolást és bevonultattak a következő állománnyal (félévente volt vonulás) a felépülés után.

Ujjperc, vagy ujj hiánnyal még besoroztak (attól is függ melyik ujjat érintette a csonkolás). Több eü. kategória volt. Az "A" kat. volt a lövész, de B-C kategóriával is besoroztak és annak megfelelő feladatkört kaptál. Ami sokszor sokkal szívatósabb is lehetett (állandó feladatteljesítéssel) mintha lövészként vagdaltad volna utána a centit a laktanyában héderelve.

2022. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%
Képes lennél levágni egy ujjperced?
2022. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
13: Miért lennék? Hallottam ilyesmiről, kíváncsiságból kérdezem.
2022. nov. 12. 11:43
 15/31 anonim ***** válasza:
97%
Ha valakit a bevonulás előtt ért baleset, és orvosilag alkalmatlanná vált a szolgálatra, akkor felmenthették a katonai szolgálat alól. A baleset súlyosságától függően lehetett átmeneti vagy végleges felmentést kapni. A pontos eljárási szabályok azonban országonként változóak lehetnek.
2023. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
azért az nem lehetett véletlen hogy az utolsó időkben csomó mindenki akarta kijátszani. én 90-es vagyok, és nem kerültem be, de már csak hallomásból is elég rosszat és negatívat hallottam a sorkatonaságról (azon kívül hogy az a típus lennék csak akit nagyon meg is viselne valszeg idegileg)
2023. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

Olvasd el Presser önéletrajzát, ő megírt egy tuti módszert, amivel ki tudta játszani, hogy besorozzák.

Vagy ott volt a VHK teljes legénysége, akik szintén kijátszották. Ők speciel elmebetegnek tettették magukat.

2023. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Halasztást kapott míg felépült, hacsak nem lett rokkant és végleg alkalmatlan.
2023. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%
Rá vannak kattanva erre témára,nem tervezik tudtommal nálunk ennek a bevezetését.
2023. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19: Azért elég gyakran felmerül a hírekben. Nemrég tévében is volt róla beszélgetős műsor.
2023. nov. 3. 13:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!