Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amíg volt sorkatonaság, mi...

Amíg volt sorkatonaság, mi történt akkor, ha valakit pont a bevonulás előtt ért baleset?

Figyelt kérdés
Akárcsak eltörte valamelyik végtagját. Vagy pedig hónapokra ágynak esett. Ilyenkor mi volt a procedúra? Újrasorozták? Vagy a baleset felmentette a katonaság alól?

2022. okt. 30. 10:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
Semmi. Minek kellett volna történnie? Aki óvodában eltörte a lábát az sohasem lett iskolás? Vagy mi ihlette a kérdést? Hány olyan embert ismersz aki három óvodát végzett mert baleset miatt megáll az élet?
2023. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
10%

"Kivéve, ha az illetővel ez 2003-ban vagy 2004-ben történt. Mert akkor nyilván megúszhatta."


Az biztos nem úszta meg mert ha akkor érte akkor ment polgári szolgálatra az meg ordas cumi, ráadásul dupla annyi idő.

2023. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
10%
Te valamit nagyon benéztél mert akkor csak a sorkatonaság szűnt meg. Aki polgári szolgálatra ment az utána is köteles volt letölteni. Majd csak akkor szűnt meg a polgári szolgálat intézménye, mikor már az utolsó is letöltötte.
2023. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Késett egy kicsit. Nem csukták le ha vitt igazolást.
2023. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"90-es vagyok, és nem kerültem be, de már csak hallomásból is elég rosszat és negatívat hallottam a sorkatonaságról"


És mindig ezek, akik soha nem is voltak hallottak rosszat. :)

2023. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
96%

Na most leírom a tutit...

(saját történet)

1997 ben volt egy balestem ami miatt korházba kerültem meg kellett mütenia lábam.

Kb 10 napot voltam bent.

Közben anyám mikor jött be látogatni, hozta a sorozási behívómat amit akkor hozott a postás. Háziorvos által adott papirt feladta anyám postán, igy nem kelett mennem a sorozásra.


Rá kb másfél évre jött újra egy levél hogy menjek sorozásra, de még a két évvel ezelőtti balesetből kifolyalag megint meg kellett müteni, a másik térdemet is, és éppen gyógyulóba voltam, gyógytornára jártam még sántitottam!

Na erre a második sorozásra már elmentem, vittem az orvosi papírjaimat,

A sorozás egy tesztkérdéses tesztel kezdődött, amit még ki is töltettek velem, aztán következett az orvosi viszgálat, mikor bemész és ott űl veled szemben vagy 4-5 ember(gondolom mind orvos)

Na ők egyből megkérdezték van-e betegségem panaszom orvosi igazolásom amit szeretnék elővezetni.

Ekkor odadtam az orvosi papírjaimat, a mütétekről+ volt papirom a házipor allergiámról is.


Közölte a doki, (kb ezt mondta kicsit viccelődve)) Hogy akkor magából nem lesz katona, ha ezt nem tudja elfogadni akkor 30 napja van fellebezni! Na én elköszöntem és nem fellebeztem:)


Igy kaptam kétszer behívó papirt a sorozásra, és igy voltam egyszer sorozáson, és igy kaptam a sorozáson végül egy olyan papirt amin az a betűkód ált(már nem emlékszem melyik betű volt az) ami azt jelentette hogy "katonai szolgálatra, véglegesen alkalmatlan)



Ez a történeta 90 es évek végéről van!

2023. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Megvárták amíg felgyógyul, aztán berántották a következő turnussal.
2023. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

26: A véglegesen alkalmatlan az E-kategória, én is azt kaptam.


27: Nem feltétlenül a következővel, ahogy azt a 26-os példája is mutatja. Gondolom, azt azért nézték, hogy milyen betegségről vagy balesetről van szó. Egy lábtörés alapból ugye kb. 6 hét alatt gyógyul be, de utána azért még valószínűleg nem alkalmas rögtön az illető gyakorlatozásra, igy érthető ha inkább vártak másfél évet a következő behívással.

2023. nov. 16. 16:48
 29/31 anonim ***** válasza:
93%

"És mindig ezek, akik soha nem is voltak hallottak rosszat. :)"


És mindíg azok mesélik akik voltak és átkozzák a fél-egy évet amit elvettek teljesen feleslegesen az életükből hogy alkoholista kisebbségi komplexusos parancsnokok rajtuk vezesse le otthon megverte őket az asszony.....

dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Vagy később vonult, vagy a gyenguszra. Ha alkalmatlan lett akkor meg kapott egy E-t.
dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!