Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amíg volt sorkatonaság, a...

Amíg volt sorkatonaság, a gyenge idegzetű katonákkal hogy bántak?

Figyelt kérdés
Tiszti és körlettársi oldalról

2022. nov. 1. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Mentek tábori latrinapucolásra, ott helyrejött az idegzetük. Ajánlom neked is ha ideggyönge vagy.
2022. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mint a többivel, nem volt kivételezés. Megszokott, vagy megszökött. Általában megszokott, a bajtársi kötelék volt a legjobb gyógyír a lelki bajokra. Különben a reggeli sorakozónál, mindig megkérdezték, hogy van-e valakinek olyan problémája, ami miatt nem tudja ellátni a szolgálatot. Ilyenkor az illető kilépett, és elmehetett a gyengélkedőre, ahol a csapatorvos eldöntötte hogy kezelhető-e a probléma helyben, vagy szakrendelésre, kórházba kell utalni a delikvenst. A kórház elsődlegesen a KK (katonai kórház) volt, de ha akkut volt a probléma, pl baleset, akkor a legközelebbi civil kórházba vitték a sérültet.
2022. nov. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
98%
a katonaság működési elvéből adódóan nem nagyon lehetett kivételezni, akinek erre hajlama volt, az bele is hülyülhetett a szívatásba
2022. nov. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Úgy tudom, ugyanúgy szívatták őket. Hallottam olyanról, hogy a tiszt a borotválkozó kopaszra üvöltözött, hogy csipkedje magát, már rég készen kéne lennie. És szerencsétlen a végére már sírt, meg össze is vagdosta az arcát kicsit idegességében. De a tisztet állítólag nem érdekelte.


Ugyanakkor, ha a gyenge idegzetről papírod van, akkor nem visznek el. Engem sem vittek. Bár én pluszban még dadogós is voltam.

2022. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Sokan lettek öngyilkosok.
2022. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Szarba sem nézték őket, sajnos a sorkatonaságban meglátszott, hogy a kiskatonák nagy része ostoba fajankó aljanép volt, azoktól nem sok jót várhat az ember... Ha volt végzettséged akkor állítólag kaptál rangot alapból, ott már nem az volt a helyzet, hogy minden ostoba c**ánnyal egy kalap alá vettek...
2022. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Meg volt egy csomó olyan eset, amikor a kövészeten a tisztre rálőttek, aztán nem győzték eltusolni az ügyet.
2022. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
*lövészeten
2022. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 DK-s ***** válasza:
98%

#7-nek:


Én arról tudok első-kézből infót, amikor a tüzér elcseszte a koordinátákat, és xarrá lőttek egy falusi iskolát.


Mindenki ebédelni volt.


Hamarosan vadi új iskolája volt a falunak, csak kussoljanak. XD

2022. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy fent is írják, megszoksz vagy megszöksz. A seregben nem tutujgatnak senkit, nem hívhatja fel anyukáját hogy hozzon neki kakaót mert kiabált vele a kiképző bácsi. Az alapelv, hogy kemény megközelítéssel, rendre neveléssel majd szépen beáll a sorba. Ha összeomlott akkor gyengusz és megnézték mit lehet vele kezdeni, tényleg flepnis-e. Ha viszont azt látták csak mimóza, vagy szimuláns akkor még meg is szívatták. Inkább fordított volt a helyzet, sok anyámasszony katonája, mama kedvence tanulta meg hogy mi az önálló felelősség, neki kell helyt állnia saját magáért és kezdett férfivá érni a seregben.

Sok volt az öngyilkosság - de akkoriban a "civil" életben is. Nem igazán foglalkoztak vele a '80-as évek előtt, szimpla statisztikai adat volt és kész. A '80-as évektől kezdve kezdtek rá hangsúlyt fektetni, ami kimerült abban hogy a sorozáson néhány szempont alapján próbálták szelektálni pszichés tényezők alapján is.

2022. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!