Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Ukrajna veszít, akkor...

Ha Ukrajna veszít, akkor Magyarországot (V4-eket) teszi meg a nyugat (USA, Anglia, Németek) fölvonulási/ütközési területté az Oroszokkal szemben?

Figyelt kérdés

A NATO növelni akarja a katonái számát, olyan fegyvereket telepíthet, melyek képesek taktikai atomfegyverek hordozására (pld. F35).

Tehát, hasonlóan a II világháborúhoz úgy keveredünk megint háborús konfliktusba az Oroszokkal, hogy a katonai szövetségeseink miatt kell majd harcolnunk az Oroszok ellen?

A NATO helyett nem lett volna jobb semlegesnek maradnunk, mint Ausztria?



A történelem ismételni fogja önmagát?



2022. nov. 2. 15:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

És úgy járni ahogy Grúzia vagy Ukrajna Donbaszi része ?


[link]

2022. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Ezek után is kilépnél? Jó lenne újra Varsó szerződés az Orosz föderáció gyarmata lenni?


[link]

2022. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
Nem, mert csak az agyhalottak agyában akarják az oroszok elfoglalni teljes Ukrajnát, és megtámadni a NATO-t... Ilyen, az európai gazdaságot leromboló szövetségesek jobb, ha nem jönnek ide.
2022. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Most egyértelműen a megfelelő oldalon állunk, legalábbis amíg NATO tagok vagyunk. Egy NATO vs Oroszország konfliktusban egyértelműen a NATO győzne, mert nagyságrendekkel nagyobb a tűzereje.


Ha Ukrajna NATO tag lett volna februárban, a NATO már rég porrá bombázta volna Oroszországot.

2022. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Szerintem Ti fordítva ültök a lovon, csak nem veszitek észre!


A II. világhábórüban is a nyugatiak támadták meg az Oroszokat, és szerintem most is a nyugatiak símán megtámadnák az Oroszokat, mint ahogyan azt már többször meg is tették! Magyarország hasonló sorsra juthat, mint most Ukrajna, egy proxi háború.


Azért gondolom, hogy a nyugat támadna, mert az Európai béke eddig az erő egyensúlyra épült! Azért nem volt háború, mert a NATO és a Keleti blokk erő egyensúlya ezt megakadályozta! Ha felborul az egyik fél számára, erősebb lesz, akkor a világtörténelemben ezt mindig támadás (háború) következett!


Most ugye a nyugat került fölénybe, szerintem ők is fognak támadni, ezért a Magyaroknak kulcs szerep juthat, ami sajnos nagyon hasonló lehet, mit napjainkban az Ukrán helyzet!


Ezért szerintem a Svéd és Finn NATO csatlakozás inkább a háború kirobbanásának esélyét növeli, semmint a Béke esélyét, mert tovább növeli fölborult erő egyensúlyt a nyugat javára.

2022. nov. 2. 15:35
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

15:35


Te mit hadoválsz? Milyen nyugat támadta meg az oroszokat ? A németekre gondolsz? Mert te itt Natozol meg minden…



A Brittek és USA pont az oroszok mellett volt a háborúban…


[link]


A politikusok mind bábok csak

2022. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Jeffrey Spender ***** válasza:
37%

#4 / Wheels


És szerinted jó ötlet lenne, ha Ukrajna totál alkalmatlanul, soron kívül NATO tag lenne, és miatta lenne egy újabb világégés ?



A NATO vs Orosz szembenállásból kábé az USA vs Orosz meccs az egyenrangú.


Nem Szlovákia, Albánia, Görögország, Dánia, Norvégia, Anglia bír 2,000 robotrepülővel, hanem az USA.


És ha az USA robotrepülői záporoznának akár az Oroszország területén levő célpontokra, válaszul hagyományos robbanófejjel felszerelt AS-15 Kent-ek, RK-55 Relief-ek, Kalibr-ok, és Iszkanderek hullanának Lengyelországra, Németországra, Belgiumra, Angliára, az jó ötlet lenne ?



Én ezeket az elvakult háborúmániásokat nem értem.

2022. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

#5


Huhh, ezt gondold át még egyszer...


"Magyarország hasonló sorsra juthat, mint most Ukrajna, egy proxi háború."


Nem juthat, pont ezt írtam le előtted. Szerintem eleve nem fog megtámadni Ororszország egyetlen NATO tagországot sem, Putyin nem hülye. Ha mégis megtámadna minket, a világ legnagyobb katonai szövetségével nézne szembe.


Ha nem lennénk NATO tagok, kb. ugyanaz az elhúzódó háború lenne nálunk is egy orosz támadás esetén, mint ami Ukrajnában van.

2022. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

#7


"És szerinted jó ötlet lenne, ha Ukrajna totál alkalmatlanul, soron kívül NATO tag lenne, és miatta lenne egy újabb világégés ?"


Miért, ami most van, az mennyivel jobb? A háborúmániás itt egyedül Putyin, aki húzza-vonja a háborút, és szemmel láthatóan abszolút nem akarja befejezni.


"A NATO vs Orosz szembenállásból kábé az USA vs Orosz meccs az egyenrangú."


Szerintem te is tudod, hogy az USA is kb. 10x annyi pénzt fordít hadászati kiadásokra, mint Oroszország, és ugye ahol a pénz...


"És ha az USA robotrepülői záporoznának akár az Oroszország területén levő célpontokra, válaszul hagyományos robbanófejjel felszerelt AS-15 Kent-ek, RK-55 Relief-ek, Kalibr-ok, és Iszkanderek hullanának Lengyelországra, Németországra, Belgiumra, Angliára, az jó ötlet lenne ?"


Egy NATO vs Oroszország konfliktust a NATO egy-két hét alatt rövidre zárna, és valószínűleg kevesebb áldozat lenne, mint most.

Mert most meddig fog még tartani ez a háború? Jó eséllyel még évekig elhúzodik, és rengeted áldozattal fog járni.

2022. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

"Miért, ami most van, az mennyivel jobb? A háborúmániás itt egyedül Putyin"


Ukrajna a Szovjetunió szétesése után ők 25 évig közvetítők voltak a Nyugat és Oroszország között. Volt egy Orosz- és egy Nyugatpárti pártgarnitúra, mindkettő egyformán korrupt, a választásokon hol ez nyert, hol az.


A békeidő 2014-ben ért véget, amikor Janukovics megbukott. Egy rakat kettős állampolgárságú került kormányközeli pozícióba meg nagy cégek vezetőségébe utána. De attól még ugyanolyan korrupt és koldus maradt.


És Ukrajna az korrupcióban és szélsőségekben élenjár, és mégis óvodás módon kell könnyeket hullajtani érte. Feketelyukba öntik a támogatásukat.



"Szerintem te is tudod, hogy az USA is kb. 10x annyi pénzt fordít hadászati kiadásokra, mint Oroszország, és ugye ahol a pénz..."


A pénz az nem minden, vannak 10-szeresen túlárazott fegyverrendszerek is, pl. minek a Javelin, 300,000 dollárért, amikor a TOW-2-es az 30,000 dollárból tudja ugyanazt.


És az Oroszok is rengeteg pénzt költenek korrupciós, fantomprojektekre.


India meg úgy powerkedik, hogy gettófalva az országuk.


Az Orosz Stratégiai Erőket, az interkontinentális ballisztikus rakéták, a harcászati rakéták, és a robotrepülők területén az USA és az Oroszok egyenrangúak.


Szerinted mire fel születtek a SALT / ABM / INF / START / SORT - szerződések, amiket senki nem tart be ?



"és szemmel láthatóan abszolút nem akarja befejezni."


Az Oroszok az Orosz - Ukrán határtól 200 méterre levő Ukrán falut nem tudják elfoglalni, és mégis Lisszabonban parádézik az Orosz Hadsereg, aminek a 30 %-a leamortizálódott már.



"Egy NATO vs Oroszország konfliktust a NATO egy-két hét alatt rövidre zárna, és valószínűleg kevesebb áldozat lenne, mint most."


Az Öbölháborúban, és 2017-ben a Patriot légvédelmi rakéta az lebőgött a 60-as évekbeli Szovjet és buta harcászati rakéta ellen.


Egy modern és okos Tocska / Oka / Iszkander milyen hatásfokkal működne ?


Csúnyán mutatna egy hatalmas kráter a Westminster helyén, és a körzetében is romos házak.

2022. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!