Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságnál hogy volt a...

Sorkatonaságnál hogy volt a látogatás?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran fogadhattak látogatót és mennyi időre?

Akiket én ismertem, ők már a 90-es évek végén, illetve 2000-es évek elején voltak katonák. És az első 3 hónapban alig, de utána már majdhogynem heti rendszerességgel volt eltávjuk. (Szegediek voltunk. Először Szabadszálláson voltak, utána átkerültek Hódmezővásárhelyre, ami ugye egy köpés Szegedtől.) Arra nem emlékszem, hogy valaha is látogatták volna őket. De végülis nem is nagyon volt rá szükség a fentiekből kifolyólag.

De régebben, ha jól tudom, ez másképp volt. Akkor nem sűrűn engedték eltávra a katonákat, és igyekeztek a lakhelyüktől a lehető legtávolabbra sorozni őket, ugye?

Azt tudom, hogy olyan is volt, hogy nyilvános eskütétel (amin ott lehettek a rokonok), amíg be nem szüntették.

Tehát összességében hogy volt a látogathatóság?



2022. nov. 13. 12:15
1 2 3
 1/24 Fsms ***** válasza:
82%
Minden hétvégén, vasárnap.
2022. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1: És mennyi idő volt? Mit lehetett csinálni? Csak ott a laktanyában maradhattak vagy ki is lehetett menni a látogatókkal?
2022. nov. 13. 12:23
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az esküt le nem tette, addig nem léphetett ki a laktanyából és látogató sem jöhetett hozzá. Az alapkiképzés után volt az eskü, utána vasárnap (hiszen a szombat a 80-as évek közepéig munkanap volt) délután volt a látogatási idő. Ha jött a látogató, akkor felszóltak a körletbe, hogy XY-nak jelenése van az ütinél, és ha megfelelő állapotban volt (ruházat, borotválkozás, hajzat, stb., és nem volt valamilyen büntetés alatt, ami miatt nem fogadhatott látogatót) akkor a kijelölt helyen találkozhatott a látogatóval. A laktanyát természetesen nem hagyhatta el. A látogató hozhatott neki csomagot, amit a kapus átvizsgált (pl alkohol nem lehetett benne) és azt átvehette. A csomag általában kaja volt, amit illett megosztani a körletben a surranótársakkal.
2022. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

minden vasárnap, és ha nem volt fenyítve a katona, akkor kimehetett a látogatóival a városba.

Amúgy reggel 8-tól du 5-ig volt látogatás(nálunk)


Én öt hónapig nem mehettem sehova, mert pimasz voltam. Pesti lévén a határra vezényeltek.

Nem haltam bele, nekem nagy buli volt(nem írhatom le miért)csak jó emlékem van..(pedig 2 év volt)

2022. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3 és 4: Most akkor elhagyhatta a laktanyát a látogatókkal vagy nem?
2022. nov. 13. 12:45
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

#4

Miért nem írhatod le? Volt valami nagy balhé, amiről eddig nem tudnak az illetékesek?

2022. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Általában a rutinosabbak írattak magunknak kimenőt (azzal csak az adott helyőrségen belül mehettél, utazásra nem jogosított és este 10-ig, esetleg éjfélig vissza kellett menned). Ha volt ilyened, akkor kimehettél a városba a látogatókkal.
2022. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
6: Meg ez ugye egy anonim oldal. Honnan tudnák meg, ki írta?
2022. nov. 13. 12:55
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Látogatási idő alatt nem lehetett elhagyni alaktanyát. A kimenő az más.
2022. nov. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9: Ja, de akkor gondolom volt olyan is, hogy megüzente haza, hogy mikor van kimenője, és akkor elutaztak az adott településre összefutni vele.

De általában a kimenőkről és eltávokról mennyi idővel előtte értesült az ember?

Feltételezem, hogy a laktanyába látogatni csak közeli hozzátartozók mehettek. Unokatestvérek, haverok meg ilyesmik nem.

2022. nov. 13. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!