Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha ennyire bizonytalan a...

Ha ennyire bizonytalan a Zaporozzsjai atomerőmű környéke, miért nem vonulnak oda ENSZ békefenntartók?

Figyelt kérdés
Például az erőmű körüli 10km-es zónát demilitarizálnák és ENSZ békefenntartók lennének ott, majd ha vége a háborúnak az esetleges tárgyalásnál eldőlne hogy kihez tartozik majd.

2022. nov. 20. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az orosz hadsereg szerintem simán engedné, hogy odamenjenek az ENSZ békefenntartók. Ööö... vagy nem? 🤣
2022. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz szerintem a BT egyhangú döntése kellene, Oroszországnak pedig vétójoga van a BT-ban.
2022. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Magyarán akkor az oroszok érdekeltek abban hogy veszélynek legyen kitéve az erőmű?
2022. nov. 20. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, az oroszok bevonulását meglőző 20-30 évben abban az erőműben nem volt gond, mióta bevonultak azóta van. Szerintem a ZUSA érdekelt... :D


Persze, az oroszok érdekeltek, nem csak elfoglalták az erőművet hanem el akarták "lopni" a megtermelt áramot is. A húzsuk miatt mindenki szív, nyilván érdekeltek a folyamatos zavarkeltésben.

2022. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a katonák már rég parancsot kaptak rá, csak direkt elhibázzák, mert nem akarnak sugármérgezésben meghalni.
2022. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

S mit csinálnának ott a békefenntartók, ráznák az öklüket mikor potyognak a tüzérségi malacok? Golyófogó céltáblának lennének ott. Az erőmű területének 50-60 km-s sugarú körzetét kellene kontroll alatt tartani az meg irdatlan nagy terület harcok által érintett, aktív hadműveleti területen.

Ja és ki menne? Melyik országot fogadná el mindkét fél, s egyáltalán melyik ország akarná egy sz.ros atomerőmű miatt 8-15k katonája életét kockáztatni? Gebasz lenne ha telibe találnák a reaktorépületet és megsérülne a konténment, vagy hűtés nélkül leolvadna a zóna, hidrogénrobbanás lenne a fűtőelem-medencében stb. - de már áll az erőmű. Kiszóródásnál is csak a közvetlen környezetét szennyezné el (amit az ukránok és a ruszkik szívnának csak meg), nem tudna levegőbe repülni mint a Csernobili erőmű.

2022. nov. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

"#2 Magyarán akkor az oroszok érdekeltek abban hogy veszélynek legyen kitéve az erőmű?"


Dehogy. Mivel a területet maguknak akarják, pont nem érdekük, hogy ott ribillió legyen.

2022. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
7-es vagyok, még annyit, hogy usa-nak annál inkább.
2022. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!