Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságnál hogy volt a...

Sorkatonaságnál hogy volt a téli ünnepi időszak? Karácsonyra mindig hazaengedték az embert?

Figyelt kérdés
Most hirtelen egy katonaviselt ismerősöm ugrik be, ő otthon volt pár nappal Szenteste előttől pár nappal Újév utánig. Ő mondjuk 2000 májusától 2001 februárig volt katona. De mondjuk régebben hogy volt? Mi volt az általános rendszer?

2022. dec. 1. 17:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%

15-ös, kb a felének volt már gyereke. 92 környékéről beszélünk és cigányokat is behívnak ugyanúgy, ahol már ilyenkor a többedik gyerek is meg van. A vidéki, falusi magyaroknak is egy csomónak volt gyereke, vagy várták. Érdekes módon a pestiek legtöbbjének nem volt.

Amit még megfigyeltem, hogy a vidéki, falusi srácokhoz képest, mi pestiek még gyerekek voltunk, a vidékiek sokkal életrevalóbbak voltak.

14#

2022. dec. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

Az adott alakulat feltöltöttségétől minimális állományi létszám-követelménytől függött legalább hány embernek kellett szogálatban/tartalékban maradnia. Azon beül is szórt az egyes egységek, feladatkörök alapján. Kiképzés, hadgyakorlat sosem esett az ünnepi időszakra. A parancsnok e kettő szám alapján határozta meg hány embernek kell egyszerre bent lennie. A felette lévő létszám kapott kimenőt. Bevett szokás volt a karácsony vs. szilveszter választása, de nézték azt is ki van büntiben, illetve a "kopaszok" (amíg több éves volt a szolgálati idő) nyilvánvalóan hátrányban voltak.

Nincs ez másként a civil életben sem ahol folyamatos feladatellátást kell biztosítani, legyen az rendőrség, büntetés-végrehajtás vagy éppen orvosi ellátás.

2022. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%
A Kádár-rendszer végén, első lépcsős laktanyában ha nem volt éppen harckészültség, akkor a létszám minimum 50%-nak kellett a laktanyán belül lennie. Tehát vagy Szilveszter, vagy Karácsony, az öregkatonák választottak, a kopaszoknak meg ami jutott, ha éppen jutott.
2022. dec. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%
Szabadon volt választható.
2022. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
89%
Én csak ÜTI-ként töltöttem ünnepet a laktanyában, de az elég uncsi volt. Nálunk, akkor már mindenkit hazaengedtek, csak a szolgálatok voltak bent. Mindenki a TV-t bámulta. Meg voltam ÜTI.H. újév napján, akkor én nem buliztam, de reggel, akiket váltottam, még részegek voltak.
2022. dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%
Apám 1981-82-ben volt katona Horvátlövőnél, az osztrák határon. Nem engedték haza, sőt szenteste indultak meg a szökések a vasfüggönyön át, azt gondolva, akkor lazább az ellenőrzés. Egész éjszaka járőröztek, és embereket fogdostak a fél méteres hóban az erdőben.
2022. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%

Mi első lépcsősök voltunk, egyharmadát engedték haza. Tehát kb. egyharmada mindkét ünnepet bent töltötte.

Többnyire a kopaszok.

2022. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Salamon Bálint ***** válasza:
84%
Fele állomány bent maradt, ők szilveszterkor mehettek haza.
2022. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Salamon Bálint ***** válasza:
25: ÜTI voltál? Nem AegÜ?
2022. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
68%

Volt választási lehetőség, karácsony vagy szilveszter.

Én előbbit választottam,tudtam hogy következő évben leszerelünk, már jövőre otthon töltöm az ünnepeket.

2022. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!