Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Létezik, vagy lenne értelme...

Létezik, vagy lenne értelme ilyen légvédelmi rendszernek?

Figyelt kérdés
Úgy működne, mint a katonai repülőgépek rakétavédelmi rendszerei, tehát sok kis fáklyát lőne ki egymás után vagy egy "felhőben", hogy legalább egy semlegesítse a támadó rakétát/drónt. Keresgéltem a neten, de eddig nem találkoztam hasonló föld-levegő megoldással.
2022. dec. 13. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nincsen értelme. A "fáklyák" alapvetően a hőkövető rakéták megtévesztésére vannak. A drónok és támadó rakéták meg nyilván nem ez alapján közlekednek.
2022. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, nem feltétlenül hőjelet bocsátanának ki, de akár közvetlen ütközéssel, akár a támadó rakéta közelségére kalibrált robbanással semmisíthetnék meg azt. A lényeg, hogy a precíziós elfogás helyett egyfajta légvédelmi sörétes puskaként képeznének akadályt.
2022. dec. 13. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már előrébb vagy, ha egy brutális térerejű mágneses kisugárzású eszközzel elrepülsz közöttük vagy a közelükben, - amivel hazavágod a távvezérlést, előre programozott IC-t. A felhasználási szinttől függően megválasztott frekvenciára ültetett rádiódiverzió is csodákra képes.
2022. dec. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hintalow ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy ezeket a chaffokat úgy használják, hogy kidobálja magából a gèp a rakètam meg jó esèllyel belèjük megy, miközben a repülő elhúz.

De földről indìtva nagyon az utolsó pillanatban kène indìtani őket, ès mèg ha detonálják is a robbanófejet, olyan közel lesz, hogy igy is úgy is rombol.

Ha meg önálló meghajtással esetleg irányítással látod el őket, akkor ott vagy, hogy egy halom rakètát (mert ezekkel már azok) indìtassz pár cèlpontra, ami már gazdaságtalan.

2022. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 A chaff esetén nem az a lényeg, hogy "bele menjen" a rakéta. A lényege, hogy a kiszórt általában alumínium "felhő" egy fals radarjelet alkot, ami megtéveszti a rakéta radarját.

[link]

2022. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy gyakorlatilag ilyen alapokon működött a légvédelem a kezdetektől.


Nyilván nem rakéták, hanem sokkal lassabb bombázógép kötelékek ellen. De gyakorlatilag ott is légvédelmi ágyúkkal olyan lövedéket lőttek ki, ami adott magasságra állítva repeszgránátként felrobbant így megsebezve a bombázógépeket.


Vagy például rakéták ellen is a mai napig használnak csöves légvédelmi eszközöket. Nyilván ezek csak adott terület vagy hadieszköz védelmére valóak.


Ukrajnában Gepárd légvédelmi löveg:

https://www.youtube.com/watch?v=mF_Upn9rmjU&ab_channel=Engin..

Vagy ott a Phalanx rendszer:

https://www.youtube.com/watch?v=dHqPuZs_nPk&ab_channel=AiirS..


Ettől keményebb az izraeli vaskupola rendszer, ami bár mocskosul drága, de 90% találati aránnyal leszed bármilyen rakétát az égről.

2022. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Az AHEAD lövedék pontosan így működik. A gépágyú kilövi a lövedéket, amiben egy időzítő a megadott pillanatban felrobbantja a lövedéket és az így keletkező repeszfelhőbe érkezik a támadó rakéta/gránát/repülőeszköz.
2022. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!