Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek a tb-s rendszernek mi...

Ennek a tb-s rendszernek mi értelme?

Figyelt kérdés

Ha nincs TB akkor fizetni kell az orvosi ellátást ugye és közben gyűlik havonta 6.390 Ft amit vissza kell fizetni adósság gyanánt azt havi x 6.390 Ftot ameddig nem fizetted te TB-d vagy a munkaadód!

De akkor ha úgy is visszamenőleg ki kell fizetni akkor mért kell akkor is az orvosi ellátásért ha nincs pont fizetve TB-d?

Ez nagyon nagy lehúzás!

Értem én hogy akkor ezt kihasználva sokan "majd" kifizetik a felhalmozódott TB összegét de ez a tisztességes emberekkel egy kib@..ás!

Mert ez a rendszerbe egy nagy lehúzás és "megnyúzása" pénzügyileg az embernek, jogtalanul!


Vagy fizessen az ember az orvosi ellátásért ha nincs fizetve a tb-je de ne gyűljön a nem fizetett havi összeg!

Vagy gyűljön a havi összeg ha nincs fizetve a tb de ne keljen akkor már külön fizetni az betegellátásért és az utólag úgy is be kellene fizetni azokat a hónapokat amit az ember nem fizetett!

De a kettő együtt azért nagy pofátlanság!


[link]



2013. máj. 14. 16:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%
Sőt én fizetem a tb-s, mégis ki kellett csengetnem több tízezer forintot egy rutinműtétért...
2013. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Sőt alapellátás...
2013. máj. 14. 16:51
 3/41 anonim ***** válasza:
62%

Tudod mennyibe kerül az ellátás, ha nincs biztosításod? Nem lenne pénzed kifizetni.

Hogy miért kell fizetned az ellátásért, ha majd valamikor később rendezed majd a TB-tartozást? Hát mert abban a pillanatban, amikor ellátnak, nincs biztosításod, az ellátás pedig pénzbe kerül, amit akkor és ott ki kell fizetni. Nem tudni, mikor fogod rendezni, az se biztos, hogy egyáltalán valamikor ki fogod fizetni. Ilyen alapon bárki hitelbe vásárolhatna, vagy a munkáltató is mondhatná, hogy egyszer majd kifizet.

2013. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
49%

több tízezer forintot egy rutinműtétért...


milyenért?

legálisan kérték? számlát adtak ?

a várólistán kerültél feljebb?

vagy mire kérték?

2013. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Akkor ne keljen már kifizetni a nem fizetett tb hónapokat viszamenőleg!
2013. máj. 14. 16:59
 6/41 anonim ***** válasza:
58%
Örüljetek, hogy csak jelképes összeget kell fizetni (egy minőségibb kötszerre sem elég amit befizettek...).
2013. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

#5


Most sem kell tudtommal.

2013. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Upsz a cikket nem olvastam.


szoppancs van akkor.


7-es voltam.

2013. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
37%
Semmi. Ez csak egy rablás, egyfajta adó.
2013. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
28%

#9

Ez azért nem rablás. Most sokan vannak akik csak akkor fizetnek ha orvoshoz kell menniük meg két havonta fizetnek kihasználva a rendszer lassúságát, és közben meg pár ezer forint befizetése után több százezres szolgáltatásokat vesznek igénybe. Ez így valóban kib@szás néhány csóróval, de többségében a munkakerülők meg az ügyeskedők szívnak vele. Igaz még így is egy fenntarthatatlan, alapjaiban hibás koncepcióra épülő rendszerről van szó.

2013. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!