Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem hallani olyan...

Miért nem hallani olyan híreket, hogy valaki civil lőtéren követ el öngyilkosságot?

Figyelt kérdés

Arról jutott eszembe a kérdés, hogy manapság napi szinten olvashatunk vonatgázolásokról és természetesen nem kell naivnak lenni ahhoz, hogy az ember rájöjjön ezeknek a drasztikus többsége öngyilkossági kísérlet.


Azonban a vonatgázolás iszonyat lutri (levágja a lábad és rokkant leszel) míg a fejbe lőtt golyó tuti halált okoz.

Úgy tudom vannak lehetőségek civil lőtéren fegyverekkel lőni és nem kell hozzá extra követelmény. Vagy milyen (ön)biztonsági feltételek vannak egy lőtéren?



2022. dec. 31. 11:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
lőteren dolgozom. Sajnos van egy rossz hírem ezzel kapcsolatban. Vannak ilyen esetek. 4 éve csinálom ezt, eddig 5 esetről tudok hogy történt ilyen magyarországon. csak 2020 ban volt három. ha jól emlékszem, de biztonsági kamerás felvételeket is láttam. Sajnos nálam is volt egy ilyen kísérlet már, csak a szerencsén múllott hogy az ujjam a kakason landolt és így nem sült el. Ezt egyszerűen nem igen lehet kivédeni. Persze akin látod hogy ideges valami gond van nem mész be vele lőni. De például a nálam történt eset is olyan volt hogy a tag visszatérő vendég volt.
2022. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán hallani ilyenről mert a civil lőterek azzal keresik a kenyerüket hogy élménylövők járnak oda. Így ha ilyen történik nem fogja kihívni a médiát mert rettentő negatív reklám az ilyesmi. Minél kevesebben tudnak róla annál jobb.


De gondolom te sem utaznál olyan taxisofőrrel amelyről az a hír járja hogy elütött egy családot stb.

2022. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Senior Séf ***** válasza:
82%
Egy szempontból igazad van, kérdező. Nem szeretnék a mozdonyvezető helyében lenni, amikor látja a delikvenst, de képtelen megállni.
2023. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Én ha fegyverrel lennék öngyilkos, akkor nem fejbe lőném magam hanem más helyre.. ennyit írok csak a többit a fantáziátokra bízom. Viszont nincs hozzáférésem, lőtéren meg nem jártam még.


26/n

Szilvi

2023. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
67%
Annak is köze lehet hozzá, hogy van aki nem mer saját kezűleg véget vetni az életének, így valamilyen kiterjesztett megoldást választ, pl. vonat/egyéb elé ugrik. Ami persze a vezetővel szemben nem valami fair
2023. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!