Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető még hogy feléled...

Elképzelhető még hogy feléled az orosz hadigépezet, elfoglalják egész Ukrajnát és elfogják Zelenszkijt?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 13:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%
#18: Szerintem az ország vezetőjeként a legjobb amit tehet ebben a helyzetben, hogy próbál segítséget, szövetségeseket szerezni még akkor is, ha neked úgy tűnik, hogy követelőzik. Jól hangzik a békekötés, de egyelőre sajnos nincs kivel tárgyalni. Az ország feldarabolása az ő szempontjukból nem tárgyalási alap és nem is garancia semmire. Bár személy szerint úgy gondolom, hogy az ember élete fontosabb, mint az ország, ha szigorúan az ország hosszabb távú érdekeit nézzük, akkor a jelenlegi hozzáállásuk a legcélravezetőbb.
2023. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 valaki : ***** válasza:
49%
Ezaz....Én is úgy gondolom, fontosabb az emberek élete. Ezért kellene tényleg dolgozni is a békén, az oké, hogy védi az országát, szuverenitását, de ennek így se eleje, se vége, csak követelőzik, de úgymond vissza nem ad semmit belőle. Abban az értelemben, hogy nem tesz a helyzet javulásáért, inkább ront rajta. Ugyanez a helyzet az oroszokkal is. Szerintem a háború elejét még lehet vitatni, hogy ki a jobb és a rosszabb, de a háborúban egykutya mindkettő, egyik sem akar békét.
2023. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Én azt kifogásolom, hogy ennek ellenére nem azon van, hogy védekezés mellett mihamarabb véget érhessen a háború, ugyanúgy nem ül tárgyalóasztalhoz, mint a másik fél. "


Igazából itt ki is bukott, hogy te sem érted a problémát. Sokan arról hadoválnak, hogy béke kell így és úgy... DE MIRŐL TÁRGYALJON, HA A MÁSIK FÉL NEM HAJLANDÓ? Te is leírtad. Nem ül tárgyalóasztalhoz, mint a másik fél. Kijev 2014 óta tűrte az orosz agressziót. 2014 óta ez egy befagyott konfliktus volt, megvolt az oroszoknak minden, amit akartak. De megint támadtak. Most ha azt mondaná Krím és a keleti megyék után harmadszorra Ukrajna, hogy oké, kaptok még területeket, akkor ez szerinted meddig elégítené ki Putyint? 1 évig? 2 évig? 5 évig? A következő belpolitikai válságáig, amikor is jól jön egy háború?


De persze nézhetjük a te kifacsart nézpontodból is a dolgot: igen, előbb vége lesz egy nyolcadikos gyerek és egy harmadikos kisgyerek verekedésének, ha hagyod, hogy a nagyobb 4 perc alatt véres péppé verje a másikat, de nem ez a jó megoldás... Ez a demagóg megoldás.

2023. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
49%
De tudod mit, neked is azt mondom, amit másoknak szoktam ilyenkor: Románia bejelenti, hogy neki kell az ország Keleti fele, a Dunáig. Ha nem teljesítjük, akkor háború lesz. A román hadsereg pedig 2x akkora mint a magyar, a román katonai költségvetés nagyobb mint a magyar és 2x annyi román van, mint magyar. Akkor mit csinálsz, odaadod nekik a fél országot, hogy előbb vége legyen a háborúnak és kevesebben haljanak meg? Nem érzed ezt nonszensznek? Vagy csak az ukránok f..szával jó verni a csalánt? Amíg az ukrán lakosság döntő többsége, szinte kivétel nélkül támogatja a honvédő háborút, addig te csak ne az ő életükért aggódj. Ne akard őket harc nélkül odadobni Putyinnak.
2023. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!