Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A világháborús légvédelmi...

A világháborús légvédelmi ágyúknál, mint pl a 88-as, hogy állították be hogy a lövedékek hány méter magasan robbanjanak?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudni nem tudom, csak tipp: időzítővel. A lövedék sebessége adott, nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek.
2023. jan. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A második világháború idején még csak az USA rendelkezett közelségi gyújtószerkezetes lövedékekkel. Mindenki más időzítőt használt. Optikai vagy radaros célzó rendszerrel bemérték az ellenséges bombázókat(rosszabb esetben csak vakon lőttek), majd analóg célzókomputer kiszámította a távolság és a magasság alapján az időt, amit be kellett állítani a lövedék elején lévő időzítőn. Illetve a lövedékek és a repülők sebesség vektorai, valamint a repülők távolsága alapján azt is kiszámította, hogy hova lőjenek. Nyilván nem oda, ahol épp most vannak a gépek, mert mire felér a lövedék már máshol lesznek.
2023. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már az első vh alatt is voltak időzítők a lövedékekre, a srapnel, ami fémgolyókat lőtt szét amikor szétrobbant, akkor ért valamit, ha az ellenség feje felett robbant. Egy fémgyűrűt kellett tekerni a gránáton és azzal pontosan be lehetett állítani.

Ekkor ugyan a légvédelem még gyerekcipőben járt, akárcsak a repülés, de nagyjából ugyanezt a módszert használták.

Eleve tudták is kb a távolságokat, magasságokat, meg voltak hozzá táblázatok, de egy próbalövés után nézték tüzérségi távcsővel az eredményt és módosítottak a beállításán a gránátnak. a légvédelmi ágyúk hordtávja felett repülve a repülők biztonságban voltak, meg jobbra, balra kicsit lavíroztak, meg a magassági kormánnyal is lehetett hullámozni, de azért lutri volt, mert a 88-as elég magasra fel tudott lőni, a célzáshoz lejjebb kellett ereszkedni és akkor lőtávolságba kerültek a bombázók.

2023. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Wikipedián olvastam hogy kb 1 vasúti kocsinyi lőszer (nem tudom mennyi fért bele) kellett átlagosan egy-egy bombázó lelövéséhez, szóval tényleg nem volt túl pontos.
2023. jan. 9. 09:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4: Azt azért tudni kell (bocs, ha megvan), hogy nem kell a gépet közvetlenül eltalálni, elég, ha a közelében robban a lövedék. Na jó, láttam képeket olyan B-17-ről ami úgy tért haza, hogy az ementáli sajt kutyafaxa volt hozzá képest.
2023. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudtam, ezeknek az ágyúknak a lövedékei "pamacsokká" váltak mikor szétrobbantak.
2023. jan. 9. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!