Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt az valójában ami a...

Mi volt az valójában ami a Sissi sorozat 2. évadban van,hogy Bismarck ki akarta szorítani a Habsburgokat a német szővetségből és,hogy Bismarck függetlenséget ajánlott Andrássynak és,hogy a Poroszok fegyvereket szállítottak nekünk stb...?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ki is szorította őket, nem gyanús, hogy az osztrákok nem Németország részei? Ez mondjuk érettségi tétel.
2023. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze azt tudom,hogy nem nekik sikerült megteremteni a német egységet. Én inkább a velünk kapcsolatos részt nem értem.
2023. jan. 11. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A német egység létrejött, de kihagyták az osztrákokat belőle.Ausztria nagyon meggyengült, ezért hiába akarta, hogy a vezetésével legyen meg az egység. Ráadásul ő nem csak a német lakta területeket vitte volna be, hanem az egész birodalmat. A filmet nem láttam, ezért nem tudom pontosan a kontextust,amiben bizonyos mondatok elhangzottak.
2023. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3 Itt a 2. rész közvetlen nyitójelenete


[link]

2023. jan. 11. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Minél inkább kiélesedett Poroszország és Ausztria között a helyzet és minél inkább elkerülhetetlenné vált a háború a két állam között, annál

inkább ismét Magyarország felé fordította Bismarck figyelmét. Jól tudta, hogy Magyarország a Habsburg-dinasztiával szemben jogai, törvényei és állami függetlensége miatt a leghevesebb ellenzéket alkotta.Bismarck forradalmi eszközöktől sem ijedt vissza,hogy a német kérdést a maga felfogása szerint oldja meg. Ezt bizonyítja a magyar légióval való összeköttetése is.

2023. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 És akkor hogy nem lettünk függetlenek vagy ilyenek?
2023. jan. 11. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Bismarck helyeselte a kiegyezést, ami akkor a legjobb megoldás volt.
2023. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!