Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg annyival jobbak a...

Tényleg annyival jobbak a nyugati fegyverek, mint a keletiek?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt mondják, hogy ennyire, meg annyira modernek az amerikai, német... Repülők, tankok. De olvastam, hogy Oroszországnak van olyan rakétája ami a hangsebesség 9 szeresével tud menni és nem lehet lelőni. Ilyen nincs a NATO-nak... Milyenek a különbségek a két tömb között, melyik miben jobb? Illetve mennyire lenne hatékony Oroszország, vagy Kína a NATO ellen?

2023. jan. 13. 00:18
1 2 3
 11/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

Az ukrajnai háborúban mindkét fél Kalasnyikovokot, RPG-ket, Kornet-klónokat, T-72-eseket, BMP-ket, BTR-ekt, Mi-24-es Hind-eket, és D-20-as és BM-21 Grad tüzérséget használ.


Az oroszok amiért nem tudnak haladni, nem vették figyelembe, hogy Ukrajnában sok a sártenger és a lövészárok - erőd - bunkerrendszer.

2023. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

A T-55-ös vs M48 Patton harc egyenrangú volt. És a T-62-es vs M60-as Patton harc is egyenrangú volt. A T-62-es még a Chieftain ellen is harcolt, és a T-62-es győzött.


A T-64-es és a T-72-es az meg teljesen új szintek voltak, és élesben jól is szerepeltek, nyilván az utóbbit exportálták, és az Irak - Iráni háború (1980 - 88) a dicsősége.


Helikoptereknél is a Mi-24A Hind és az AH-1-es Cobra-k egymás megfelelői voltak, némi extrákkal.


Repülőknél papíron az F-4-es Phantom II jobb volt, mint a MiG-21-es Fishbed, de a gyakorlatban nem.


A légvédelemben az oroszok egyértelműen vezetnek.


A robotrepülőik 1950-es évek óta vannak, és most is akadálytalanul repülnek célra.


És a harcászati rakéták, azok, amik teljesen egyediek. Hány harcászati rakétája van az USA-nak, és hány az oroszoknak ?

2023. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
78%

Az oroszoknak az a bajuk, hogy fantomprojektekkel, egyértelmű hülyeségekkel vesződnek, sok hadihajójuk még 17 év alatt sem készül el, és mégis mennyi milliárdot elköltöttek rájuk, azokból más fegyvernemeket ki lehetne pofozni.


Jelenkorban a T-80-as és a Szu-27-es Flanker is jók.


Aktív védelmet az oroszok, a franciák, az USA, és Izrael fejlesztettek, és ez az utóbbi kettő vitte is sorozatgyártásba.


A Szovjetunió összeomlásával sok hivatásos tiszt és altiszt távozott a civil életbe, és nem is civilek lettek, hanem léptek be az alvilágba, az orosz maffiába, egyéb szervezett bűnözői körbe, és külföldre, megfosztva a haderőt a következő tapasztalt és értelmes vezetők utánpótlásától.

2023. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

A kínaiak azok elsődlegesen szovjet cuccokat, T-54/55-öst, MiG-21-est, T-72-est, és Szu-27-est másolnak, van még Sz-300-as klónjuk, akkor a Liaoning az Kuznyecov admirális klón, az viszont koncepcionálisan elhibázott.


És most izraeli cuccokkal szemeznek, a J-10-es vadászrepülőjük, és a GL5 aktív védelmük onnan való.

2023. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
Ugyan már! Ha lecsipegetsz az égről néhány GPS-műholdat, dobhatod a kukába majdnem az összes ma fejlettnek elismert technikát, - mert a műholdas vezérlés, irányítás az Achilles-inuk!
2023. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#12 ez a múlt és a jelen? A ruszkiknak van pár száz reszelgetett Flankerjük, Szu-35 és egyéb néven (de attól még 4. gen. marad) egy ki tudja mikor bevethető állapotba kerülő maroknyi Szu-57-esük, az amcsiknak meg több száz 5. generációsuk, amit már rendszerszinten is kezdenek alkalmazni a szövetséges NATO országokban is.

Az amcsiknál rajszinten van több éjjellátó, az oroszoknál szakaszszinten pár. Pénz, pénz, pénz... az amerikaiak - szó szerint - több mint tízszer annyit költenek a hadseregre, közte a fejlesztésekre is és az azokból kikerülő új típusok rendszerbe állítására. Az orosz katonai költségvetésből csak arra futi, hogy mutiban legyen pár eszköz ami talán majd valamikor hadrendbe áll, illetve a ~30 éves alaptechnikák reszelgetésére. Vannak korszerű eszközeik, csak amíg az egyik oldal százszámra állítja hadrendbe őket, addig a másiknak csak néhány felvonuláson, kiállításon, bemutatókon parádéztatott példányra futja a pénzből.

2023. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A háború az nem 1 vs. 1, aki teheti, az nem F-15-ös Eagle vs. Szu-27-es Flanker párharcokkal vesződne, hanem próbálnák robotrepülőkkel / harcászati rakétákkal kivonni egymás reptereit, kölcsönösen az USA és orosz felek részéről.


Az USA robotrepülői nyújtotta fenyegetés miatt fejlesztették fel a légvédelmet.


Az, hogy ki mennyit költ, nehéz felbecsülni, az orosz korrupció egy híres - hírhedt és kezelhetetlen jelenség, és rosszabb hatásfokkal is működnek, mint a kínaiak.

2023. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#17 hát látod ez az, a korrupció miatt az oroszoknál a pénzből még kevesebb jut a tényleges fejlesztésekre, beszerzésekre mert egy része a zsozsónak zsebekben landol. Ettől még az amerikai katonai költségvetés papíron is több mint tízszerese az oroszénak, a korrupció miatt ez az arány még csak nagyobb.

Az oroszok és a SZU azért tolta a légvédelmi rendszereket mert az amcsi légierő mindig is híres-hírhedten erős volt. Ezt próbálják ellensúlyozni légvédelmi eszközökkel - mert olcsóbb. Sokkal kevesebbe kerül egy légvédelmi komplexum mint egy századnyi új vadászgép.

2023. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Hülyeséget írtam, már az atomfegyverekkel dobálózás korában elvárás volt a légvédelem túlfejlesztése.


Az Sz-200-as Angara / Dubna / Vega légvédelmi rendszertől elvárták, hogy az ICBM-eket is képes legyen elfogni, és amellé a hagyományos fenyegetések elleni fejlesztés az nem is volt nagy kihívás.


Oroszország túlságosan nagyra nőtt ország, reális fenyegetés lett idővel, hogy Irán / Afganisztán / Pakisztán felett belopakodik a B-1-es Lancer kötelék, indítási távba kerülnek, robotrepülőket zúdítanak, és ők maguk sikeresen visszafordulnak is.


A 100 darab egyszerre érkező robotrepülőre nem "lassú" reakcióidejű vadászrepülőket, hanem nagy teljesítményű, tömeggyártott, és szétszórt SAM-eket válaszolnak.

2023. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
#19 a készenléti gépek nem "lassúak" - főleg ha van megfelelő lokátoros távolfelderítés. Bármilyen célpont leküzdése sokkal könnyebb és egyszerűbb "fentről" egy vadászgéppel mint lentről légvédelmi rakétával (kivéve: ballisztikus robbanófej, de az más kategória) + a repülőgép hatótávolsága is nagyobb, mobilisebb mint a fixen telepített légvédelemé.
2023. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!