Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek hogyan lehetne (...

Szerintetek hogyan lehetne ( leszámítva a Szovjetuniót és Albániát ) rangsorolni az egykori Varsói Szerződéshez tartozó országok hadseregeit az általános katonai kiképzési minőségüket illetve általános katonai erejüket illetően ?

Figyelt kérdés

Azt gondolom hogy már mindenki hallotta vagy olvasta hogy elvileg az NDK-nak a Nemzeti Néphadserege számított a legerősebbnek az összes többi Varsói Paktumhoz tartozó kisebb ország hadserege közül , viszont arról már ( legalábbis én eddig úgy vettem észre ) nem igazán lehet hallani vagy olvasni hogy ( pl ) mennyire volt erős vagy gyenge a Bolgár Néphadsereg a Csehszlovák hasonmásához képest ...


Továbbá arról sem nagyon lehet hallani vagy olvasni , megint legalábbis az én személyes észrevételeim alapján , hogy mennyire volt jó vagy rossz a katonai kiképzés minősége hozzánk képest az összes többi Varsói Szerződéses ország hadseregében ...


Sőt még ráadásul olyan fajta anekdótákkal vagy cikkekkel sem találkoztam még hogy ( mondjuk ) jobb lett volna a katonai kiképzés a Lengyel Néphadseregben mint a Román Néphadseregben , stb . ....


Ám a Szovjetuniót nyilvánvaló okok miatt , illetve Albániát meg azért mert nem volt végig tagja a Varsói Szerződésnek , hagyom ki ...



2023. jan. 17. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanazt a technikát használta mindegyik ország. Nyilvánvalóan a nagyobb, első lépős (leendő front) országoknak volt nagyobb hadserege. Ennek megfelelően az élen NDK, Lengyelország és a románok.
2023. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kürasszír ***** válasza:
100%

A Varsói Szerződés tagállamainak közepes harckocsiállománya (T-54, T-55, T-72 típusok) 1981-1982-ben :


Csehszlovákia: 3795 db


Lengyelország: 3430 db


NDK: 3100 db


Bulgária: 2050 db


Magyarország: 1000 db


Románia: 910 db


(az elavult T-34/85 harckocsik és a PT-76 könnyű harckocsik nélkül)


A VSZ hadseregek közül a szovjet után messze legjobban a kelet-német és a csehszlovák volt felfegyverezve. A 16 millió lakosú Csehszlovákiának sokkal több tankja volt, mint a 39 milliós Lengyelországnak, a 16 milliós Kelet-Németország pedig majdnem annyi tankkal rendelkezett, mint a nála több, mint kétszer népesebb Lengyelország.


A szovjet haderő után papíron a lengyel volt a legnagyobb, de arányaiban nem volt olyan szinten felfegyverezve, mint a kelet-német és a csehszlovák.

2023. jan. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 nem bíztak a ruszkik a lengyelekben, ami érthető is mivel eléggé utálták a lengyelek (nem ok nélkül) a ruszkikat.
2023. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!