Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most akkor a kevlár azon...

Most akkor a kevlár azon kívül, könnyű mégse jobb ,mint a régi a acélsisakok? Video lent...

Figyelt kérdés

[link]


2:30-5:00ig van a tesz.


10212 kg va 1970kg az acélsisak javára....


2023. jan. 29. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy Wolt reklám😅😅
2023. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a rohamsisakokat nem arra tervezték hogy több tonnánk álljanak ellen hanem a lövéseknek, repeszeknek. Nincs olyan élethelyzet hogy közel 2 tonna nehezedjen az ember fejére, vagy ha mégis a sisak lesz az utolsó ami feladja, az ember összes csontja után.
2023. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ma 10:58


Persze tejesen jogos amit mondasz, Meg praktikusabb a rohamsisak. Biztos ellenáll ez is a lövedékeknek, gránát repeszeinek,stb. Csak na... Úgy van beállítva, hogy milyen hiperszuper. És ezek szerint azon kívül ,hogy könnyebb semmi egyéb előnye nincs. :)

2023. jan. 29. 11:11
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha szekrényláb helyett akarod használni, akkor az acél jobb, ha a fejedet akarod megvédeni egy lövedéktől, akkor meg a kevlár.
2023. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A sisakokat nem arra találták ki hogy lövedékeket fogjanak meg, hanem hogy törmeléket, repeszeket, erre pedig a kevlár praktikusabb és kényelmesebb. Egyébként meglehet csinálni hogy kibirjon egy gépkarabély lövedéket de nem csinálják mert akkora már az energia hogy a nyakcsigolyád minimum eltörne úgy is
2023. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Majd ha egyszer neadjisten a fronton szolgálnál a -30 fokban, és választanod kellene egy jéghideg kétkilós acélsisak és egy 30 dekás kevlársisak között, akkor kíváncsi lennék, melyiket találnád optimálisabbnak. A +35 fokot a tűző napfényben is kellemesebb lehet egy könnyű kevlársisakben elviselni, az acélsisak olyan lehet, mintha egy kemencét húznál a fejedre.

Mellesleg, acélból lehet lőszert, fegyvert is készíteni, kevlárból már kevésbé.

2023. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 -30 fokban nem zavar az acélsisak, a fejed nem ér hozzá a fémhez, viszont nyáron a napon elég könnyen hőgutát lehet kapni benne szabályosan megfő a fejed
2023. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A #6-osnál a pont. Az acélnak jóval nagyobb a szakítószilárdsága, csak éppen sokkal nehezebb mint a kevlar. A kevlar ráadásul "szövetszerű", rugalmas, jobban "formázható", nagyobb a hőszigetelő képessége is.

Tudod mennyi a teljes felszerelés súlya? Fegyver, lőszer, kézigránátok, sisak, kulacs, rádió, térd-könyökvédő, füstgránát, eü. csomag stb.? Így is ~30 kg! Nem mindegy hogy egy 12-15 kg-s repmellény van rajtad, vagy egy ugyanolyan ellenállóképességet kifejtő 30 kg-s acél ami még merev is és nyáron szinte magába szívja a hőt.

2023. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen videot néztél, ez amit linkeltél ez valami pizzareklám, és nem jön utána semmilyen video. De ha olyat néztél, amin egy présgéppel összenyomják a különböző sisakokat, akkor gondolkodj el azon, hogy mennyire életszerű egy harctéren az az opció, hogy egy minimum 2 tonnás, de maximum 10 tonnás tárgy összenyomja a fejedet. Ehhez mérten pedig vedd számításba, hogy a sisakokat a leggyakoribb harctéri behatások ellen fejlesztik, és ezek között valahol nagyon hátul szerepelhet az, hogy valamilyen nehéz tárgy alá beszorul a fejed. Tehát ebben hiába jobb az acélsisak, ha ilyen kvázi sosem történik a katonákkal.
2023. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kis mechanika. Egy anyag stop-hatása nem attól függ mekkora a szakító/nyomószilárdsága. Hanem attól, hogy az anyag a roncsolódásával, alakváltásával (rugalmasság) mennyire tudja az energiát elnyelni, szétoszlatni. Ebben pedig a kevlar igen jól teljesít! Sokkal kisebb tömeg mellett mint az acél.

A katonai sisak célja nem az hogy merev maradjon egy x kg vertikális terhelés mellett is hanem hogy y MPa nyomással, z Jolue energiával érkező lövedék, repeszdarab energiáját el tudja nyelni (és ez mellett még valamennyire ergonomikus maradjon a viselése s a lehető legkisebb legyen a tömege). Ha erre a célra a vatta lenne a legjobb, vagy a víz akkor a katonai sisakok vattával bélelt akváriumok lennének. Viszont a mechanikai tulajdonságai miatt erre nem a vatta, víz a legalkalmasabb és nem is az acél, hanem a karbonszálas erősítésű kevlar.

2023. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!