Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » MIert kell nekunk az Ukranokna...

MIert kell nekunk az Ukranoknak mindenfele harckocsikat, tankokat kuldeni? MIert akarunk igy az oroszok ellensegei lenni? Bokszoljak le egymas kozott ha bajuk van egymassal.

Figyelt kérdés
Magyarorszag a tortenelem folyaman mindig rossz donteseket hozott abban,hogy melyik oldalra csatlakozott. Miert kell ezt megismetelni? Minden generacionak kotelezo atelnie?
2023. febr. 21. 08:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Akkor írjuk le századszor is, hátha egyszer legalább egy ember, legalább fontolóra veszi: nekünk, mint nyugatnak nagyon nem jó irány, ha Oroszország, mint nagyhatalom erősödik, és terjeszkedik. Nem azért, mert jaj, meg fognak minket támadni, hanem mert általában az egy nagyon komoly problémaforrás, ha a szomszédságában van egy versengő természetű, felfegyverzett, birodalmi ambíciókat dédelgető nagyhatalom, aki nyilvánvalóan nem riad vissza a háborúzástól sem.


Mint mondtam, nem arról van szó, hogy Oroszország miután végzett Ukrajnában, menne is neki a NATO-nak, de azt mindenképpen jelenti, hogy ha egy ilyen agresszió megválaszolatlanul marad, akkor mindenképpen lesz folytatása. Lehet, hogy nem is Oroszország, hanem valaki más fogja úgy gondolni, hogy a nyugat gyenge és töketlen, úgyhogy én most fegyverrel rendezem a régi sérelmeimet.


Szóval lehet ezt magyarázni, hogy az EU az USA és Ukrajna érdekeit helyezi a magáé fölé, de szerintem ez nem igaz. Ez nem Ukrajnával szembeni szolidaritás az én szememben, hanem a saját biztonsági érdekünk, hogy Oroszország, a dühöngő bika szarva le legyen fűrészelve. Sokkal fontosabb érdekünk ez, mint hogy legyen olcsó gáz.

2023. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

"Oroszország miután végzett Ukrajnában, menne is neki a NATO-nak, de azt mindenképpen jelenti, hogy ha egy ilyen agresszió megválaszolatlanul marad, akkor mindenképpen lesz folytatása. "


Így van, vérszemet kapnak az agresszorok. Hiszen ha sikerül így területet rabolniuk és meg is tarthatják, akkor miért haboznának legközelebb? Hülyék lennének nem terjeszkedni így tovább.

2023. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
gondolkoznanak inkabb az urkutatasban..
2023. febr. 21. 09:38
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

#12, igen, csak azt nehéz elmagyarázni, hogy ez pontosan mit is jelent. Az emberek csak feketén-fehéren képesek gondolkodni: az egyik fele azt szajkózza, hogy Oroszország Ukrajna után jönne tovább Magyarországra, ami baromság. De a másik szélsőség sem nagyobb okosság, ami azt mondja, hogy úgysem meri megtámadni a NATO-t, teljes biztonságban vagyunk. Ez sem igaz.


A történet úgy képzelem el, mintha lenne egy agresszív szomszédom az utcában. Rendszeresen odaparkol a kocsibehajtómra, és másokat is hasonlóan kóstolgat. Ez a szomszéd most éppen verekedést kezdeményezett egy másik szomszéddal, mert az szembeszállt vele és nem hagyta magát.


Amit a kérdező, és sokan mások mondanak, hogy ebbe nem szabad beleavatkozni, hiszen ez az ő ügyük, ők vesztek össze. Sokan még odáig is elmennek, hogy igazából az elvert szomszéd a hibás az egészért, ő provokálta az egész balhét; hagyni kellett volna, hogy borítsa csak le a sódert az ő kapubeállójára.


Én meg azt gondolom, hogy a tanulság ebből az utca összes lakójának ugyanaz: ez a szomszéd nem riad vissza a fizikai erőszaktól sem, ha nem az van, amit ő akar. Ha az első adandó alkalommal az egész utca kijön a házából és fellép az agresszív csávó ellen, akkor a fickó hamar megtanulja, hogy ezzel itt rosszul jár. Ha a függöny mögül végignézzük az egészet, akkor számíthatunk arra, hogy a következő konfliktus is így fog véget érni.


El lehet dönteni, ki melyiket szeretné.

2023. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16%

#11 Volt 8 teljes éve a nyugati világnak arra, hogy odafigyeljenek arra amit Putyin állandóan kért - avatkozzanak be Ukrajnában és egyrészt akadályozzák meg az orosz kisebbség elleni ukrán támadásokat, jogtiprásokat, másrészt hagyják abba az ukránok felfegyverzését.

Ehhez képest maga Merkel kancellár ismerte el, hogy a Minszki megállapodás csak az oroszok átverését szolgálta és eleve a nyugati országok azzal a szándékkal mentek bele és vették rá az ukránokat, hogy majd így lesz idejük az ukránok felfegyverzésére, az ukrán hadsereg megerősítésére. Ki ellen? Az oroszok ellen.

Itt nem az a kérdés, hoyg a háborúban ki az agresszor - az oroszok. Az a kérdés, hoyg te miért azoknak az oldalán állsz akik szánt szándékkal juttaták el Ukrajnát oda, hogy az oroszokkal háborúzzon.

Mit gondolsz mi lett volna ha az oroszok tavaly februárban nem hatolnak be? Miért helyeztek oda egyre több amerikai katonát? Miért kaptak nyugati támogatást? Miért oktatták őket éveken keresztül és miért hagyták, segítették hogy egyre jobban felfegyverezzék a hadseregüket? Hogy aztán majd üljenek rajta?

Nem. Akkor is háború lett volna az ukránok és oroszok között ha akkor nem az oroszok kezdik el. A nyugat ezért fegyverezte fel az ukránokat hogy azok készen álljanak a háborúra ami mindenképpen megkezdődött volna.

Ideje lenne felébredni és felfogni, ez egy előre leszervezett háború, már sok éve - a Majdani forradalom és az azt követő kormánypuccs kirobbantásával együtt megtervezett folyamat volt, aminek végén az ukránokat akarták odadobni az oroszok elé harcolni.

Ez nem menti fel az oroszokat, akik támadtak, minden verekedésben ketten verekszenek. De te ismerd már fel, hogy akik itt az egészet eltervezték, kirobbantották, azok pont azok akiket te most támogatsz. Nem a jó oldalon állsz! És az oroszok oldala sem a jó oldal. A béke az ami az ukránoknak és mindenkinek kell - most már bármi áron. Ha egy éve kezdenek tárgyalni az oroszokkal akkor sem vesztettek volna több területet mint amit azóta elvesztettek, csak nem halt volna bele több százezer ukrán és nem vált volna rommá a fél ország.

2023. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

#15, ezt a vitát szerintem személyesen veled is vagy ezerszer lejátszottam, nem kívánom még egyszer.


Röviden: egészen biztosan nem lett volna háború ukránok és oroszok között, ha az oroszok nem kezdik el. Az állítólagos népirtást az ENSZ vizsgálta, nem talált semmi erre utalót, ez csak ürügy. A verekedést az robbantotta ki, aki verekedni kezdett, pl aki elfoglalt egy jókora területet Ukrajnából 2014-ben.


Nem támogatom sem az ukránokat, és nem gyűlölöm az oroszokat sem, de te vedd észre azt, hogy az a narratíva, amit szépen belesutyorogtak "hiteles" források a füledbe, azok mint mondanak: igaz, hogy Oroszország kezdte, de ketten verekszenek. Azért ezt a mondatot érdemes elemezni: ha megtámadnak, és te nem hagyod magad, akkor ugyanolyan hibás leszel.


Felejtsük el a moralitást, és nézzük egyszerűen: Ukrajna A-t akart, Oroszország B-t. Oroszország próbálkozott egy ideig puha befolyásolással, sikertelenül. Végül úgy döntött, hogy fizikai erőszak árán éri el a saját forgatókönyvét. Ukrajna meg úgy döntött, hogy nem enged a fizikai erőszaknak sem. A nyugat meg úgy döntött, hogy példát stauál a fizikai erőszakra. Minden más szöveg a gonosz, erőszakoló oroszokról vagy a népirtó, náci, provokáló ukránokról csak marketing és propaganda.

2023. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

#16 "Az állítólagos népirtást az ENSZ vizsgálta, nem talált semmi erre utalót, ez csak ürügy. "

Miért kell mindig hazudni? Semmiféle ENSZ vizsgálat nem volt, Putyin ezért kérte újra meg újra hogy vizsgálják ki a történteket.

Mi lenne ha legalább azokra odafigyelnél akik szerinted a jó oldalon vannak, mint Merkel vagy az amerikai hadsereg?

"Minden más szöveg a gonosz, erőszakoló oroszokról vagy a népirtó, náci, provokáló ukránokról csak marketing és propaganda."

Aha. Most jön az, hogy ne a szememnek higgyek amikor látom a náci jelképeket az éppen harcoló ukrán katonákon? Ne a fülemnek higgyek amikor az "ukrán" katonák egymás között angolul beszélnek? Ne az ukrán politikusnak higgyek amikor elismeri hogy hazudott az oroszok erőszakolásáról, csak hogy szimpátiát váltson ki az ukránok mellett a nyugati emberekből? Ne a videónak higgyek amin látom hogy ölnek meg hideg vérre olyan orosz katonákat akik megadták magukat? Ne az amerikai újságírónak higgyek aki amúgy éppen az ukránokat ment ki segíteni a hírekkel, hogy előre megrendezett volt a bucsai mészárlás helyszíne az ukránok által?

Értem. És én vagyok aki nem látja a valóságot. Aha.

2023. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

"Most jön az, hogy ne a szememnek higgyek"


Annyira fárasztó újra, meg újra ugyanazt leírni, de mindegy, próbáljuk meg: nem, szerintem ne higgy a szemednek. Én minden nőket erőszakoló, ukránokat kínzó, oroszokról, vagy náci, hazudozó ukránokról szóló hírt szó nélkül továbblapozok.


Ugyanúgy nem foglalkozom sem a donbászi, sem a bucsai népirtásról szóló hírekkel sem. Ezeket majd az utókor egyszer feldolgozza, most jelen pillanatban minden hír és közlemény propaganda. Ezt én nem minősítem sem jónak, sem rossznak, egyszerűen elfogadom, hogy most ez a helyzet.


A szemed lát egy videót, és azt hiszed, itt a bizonyíték, de valójában semmit nem tudsz. A háború elején bejárta az internetet néhány fotó, amin emberek vannak ragasztószalaggal kikötve az utcán. Az egyik oldalon az volt a narratíva, hogy az ukrán hadsereg így statuált példát az elhagyott lakásokat fosztogató bűnözőkkel, az orosz médiában meg az jött le, hogy így bánnak Ukrajnában az oroszokkal. A kép ugyanaz, de két valóság van mögé körítve. Az, hogy melyiket hiszed el, az a te szubjektív döntésed, semmi köze a racionalitáshoz, vagy a valósághoz.


Ezért mondtam, hogy próbálj eltávolodni az egésztől, elfelejteni minden falusias moralizálást erkölcsről, igazságról és hasonlókról, és képzeld el a nagyhatalmi sakktáblát. Képzeld magad elé a lehetséges forgatókönyveket, a lehetséges következményeikkel, képzeld magad a szereplő hatalmak helyzetébe, és a kép nagyon leegyszerűsödik.


A végeredmény pedig az a szomorú felismerés lesz, hogy egyik résztvevőnek - EU, Ukrajna, Oroszország, USA - sem igazán volt sok más racionális választása. Ez nem a jó és a gonosz harca, hanem az emberi természet és a társadalom tehetetlensége.

2023. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"nekünk, mint nyugatnak" 🤣


Na mi oszt nagyon Nyugat vagyunk! Keleti kényelem, nyugati izgalom! Vagyis inkább keleti fizetés és gondolkodásmód, nyugati álmokkal és árakkal! Ezek vagyunk mi, magyarok.

Egyébként tényleg beismerte Merkel hogy csak idõt akartak nyerni Ukrajna felfegyverzésére. Nem tudom miért kell tagadni.15-nek teljesen igaza van, jól le is pontoztátok!😁

Nos, az õrületre jellemzõ hogy a józan hangokat elnémítják. Lásd 2.vh elõtti állapotok.

Angolban egy szóval lehetne jellemezni a mai nyugati vezetõk színe-javát: WARMONGER!

És - a jelek szerint - sikerūlt a közhangulatot is erre hangolni.

A "szomszéd a másik szomszédot veri" hasonlatnak semmi értelme. Semmi értelme két verekedõ közé beállni, hacsak nem akarsz te is pár pofont!

Én inkább a következõ hasonlatot szeretném ha meggondolnátok:

ha kigyulladt az udvaron a kapu, ne benzinnel oltsd a tüzet!🤗

2023. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!