Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tartalékos katonai szolgálat...

Tartalékos katonai szolgálat miatt érhet-e hátrány munkavállaláskor?

Figyelt kérdés
Elég nagy visszatartó erő számomra, hogy a munkaadók biztosan húzni fogják a szájukat a kötelező éves szabadság melletti tartalékos szolgálati távollét miatt, főleg a műveleti tartalékos szolgálat esetén, ami évente 60 nap átlagosan. Egy több száz embert alkalmazó multinál ez még eljátszható, de egy kisebb cégnél biztosan nem sokáig. Értékesítő területen szeretnék elhelyezkedni, ahol nyilván fontos az egyéni teljesítmény. Hiába a munkaadónak szánt kompenzáció (amit egy ilyen pozíciónál nem lehet objektívan megállapítani) meg a többi beígért biztosíték elbocsátás ellen, a valóságban ez úgy is máshogy működik. Ha benyögöm egy állásinterjún, hogy tartalékos vagyok, szerintem amúgy is azonnal kivágnak.

2023. febr. 25. 03:41
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Én se, és a ha szívedre teszed a kezed Te se alkalmaznál ilyen kollégát.

Nyilván jönno fognak a megmondó emberek, akik bevédik, de nekik fogalmuk sincs mivel jár az ilyen.

2023. febr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd, van, akit eleve részmunkaidőre vesznek fel, ez is hasonló. Biztos van, ahol ezt elfogadják, meg kell találni ezeket a helyeket.
2023. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%
A munkaadók általában tamogatják a katonaságot. Sokkal hamarabb vesznek fel egy tartalékost, mint olyat aki a szolgálati idejét nem töltötte ki.
2023. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!