Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azt, hogy pár európai országba...

Azt, hogy pár európai országban valamiért még van sorkatonaság, azt miért tartják érvnek egyesek, hogy akkor nálunk is legyen?

Figyelt kérdés
Ki tudja, hogy azokban az országokban miért van, de az legyen az ő saját ügyük. Nekünk ehhez nincs közünk.
ápr. 29. 14:24
1 2
 1/14 árokpart ***** válasza:
85%
Igen így van ezen a véleményen vagyok szintén.
ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Nemhogy van de sok európai országban éppen most készülnek visszaállítani a sorkatonaságot.Megváltozott a biztonsági helyzet itthon is ideje lenne felébredni és alkalmazkodni.
ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De mit számít az hogy náluk ez van?
ápr. 29. 14:29
 4/14 A kérdező kommentje:

"sok európai országban éppen most készülnek visszaállítani a sorkatonaságot"


Hol?


"Megváltozott a biztonsági helyzet itthon is"


Van ránk nézve valamilyen valós, tényleges fenyegetettség? Mi az konkrétan?

ápr. 29. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy klasszikus érvelési hiba, aminek neve is van: argumentum ad populum, azaz közvélekedésre hivatkozás. Nyilván az, hogy mások is csinálják, nem támasztja alá a dolog jogosságát, ebben teljesen igazad van.


Lehet ezt ugyanakkor más aspektusból is nézni: ha mindenki másként gondolkodik, mint én, az jó kiindítója lehet egy önvizsgálatnak. Ha szerintem baromság az alapkiképzés, eközben szinte minden környező ország döntéshozói köre a bevezetésén buzgálkodik, akkor én pl elgondolkodom, hogy nem-e ők tudnak valamit, amit én nem, mert mégiscsak valószínűbb, hogy én tévedek, mint hogy ők mindannyian.


Vagy akár még speciálisabban: ha a Fidesz elkezdi tolni a katonai alapkiképzést, akkor felháborodom, hogy már megint nyomulnak ezek a populista/fasiszta g.cik - konkrétan ez volt az első reakcióm. Aztán ha meghallom, hogy mondjuk 12 másik ország is ezt csinálja, akkor elvonatkoztatok a Fidesztől, és új álláspontokat vizsgálok.


Röviden: érvnek nem érv, de mint nézőpont, szerintem fontos.

ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"szinte minden környező ország döntéshozói köre a bevezetésén buzgálkodik"


Szlovákoknál, románoknál, szlovéneknél szóba sem került. Osztrákoknál, ukránoknál valamiért most is van. Legújabban a szerbeknél meg a horvátoknál jött elő valamilyen formában, noha ki tudja mitől rettegnek hogy ez egyáltalán felvetődött náluk.


"én pl elgondolkodom, hogy nem-e ők tudnak valamit, amit én nem, mert mégiscsak valószínűbb, hogy én tévedek, mint hogy ők mindannyian."


Attól, hogy ezek az országok ezt csinálják, az nem ró ránk semmiféle ilyen irányú kötelezettséget. Pl nálunk nem voltak olyan szigorú COVID-korlátozások, mint más országokban, pedig a vírus nálunk is tarolt rendesen, az egy valós veszély volt. Most nincs reális veszély. Nem értem az összefüggést.

ápr. 29. 14:57
 7/14 A kérdező kommentje:

"ukránoknál valamiért most is van."


Ezt nyilván úgy értettem, hogy az orosz konfliktus előtt is volt náluk kötelező katonaság

ápr. 29. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki jónak tartja a sorkatonaságot, annak érv a sorkatonaság mellett, hogy esik az eső. És az is, ha nem esik.
ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy ezek az országok ezt csinálják, az nem ró ránk semmiféle ilyen irányú kötelezettséget."


Bocs, de szerintem nem értetted, amit mondani akartam. Persze, hogy nem ró semmilyen kötelezettséget, ezt fejtettem ki az első pontban én is. Én csak annyit akartam mondani, hogy mint érv valóban nem, de mint szempont relevenáns más országok hozzáállása.

ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Svájc, Svédország.
ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!