Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína miért akar békét és a...

Kína miért akar békét és a háború lezárását? Érhet el valami eredményt közvetítőként?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, hogy Amerika nem bízik Kínában, ki akarja hagyni a háborús konfliktus rendezéséből, inkább a NATO keretein belül képzelik el a megoldást.

2023. febr. 25. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyos áremelkedések nekik sem jöttek jól, sok nyersanyagot importálnak. Nem hinném, hogy most gyorsan béke lesz, túl messze vannak az álláspontok.
2023. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem a háborúról szól, hanem a háború utáni gyarmatosításról. Ha Oroszország győz, Ukrajna a bábállamuk lesz és egy lépéssel beljebb lesznek Európában. Ha az ukránok győznek NATO-támogatással, a most katonai segítséget nyújtó államok benyújthatják a számlát Ukrajnának, ők építhetik újjá az országot és kiváló bábállamuk lesz Oroszország közvetlen szomszédságában. Ha pedig Kína lép fel közvetítőként és ügyesen csinálja, ő fogja gyarmatosítani a háború utáni Ukrajnát.
2023. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Kínának Ukrajna egy baráti állam volt, mert ha jól tudom, Európába rajtuk keresztül juttattak egy csomó terméket. Kínos helyzetbe kerültek, amikor az orosz "barátjuk" megtámadta Ukrajnát, akkor nem találkoztak a közös érdekek az oroszokkal.

Kína okosan lépked fel szerintem, egy átlag ember ezt a hozzáállást tartja szimpatikusnak, hogy egy viszonylag semleges szuperhatalom két baráti államot megpróbál kibékíteni az ENSZ szabályai, irányelvei szerint. Ezzel akár a világban egy béketeremtő szuperhatalomként is tekinthet rá sok ember, javítva a róluk alkotott képet.

Emellett az, hogy Oroszországról a szankciók levételét kéri az egyik pontjában, szintén talpra tudna állítani egy szomszéd/számára barátibb államot, amivel szintén az érdekeit tudná kiterjeszteni, befolyását tudná növelni valamennyire az oroszoknál.

Nyilván ennél sokkal komplexebb kép állhat a háttérben, mert ezzel roncsolná a Nyugatról alkotott képet, oroszoknál visszaállhatna a rend, és Kína készülhetne Tajvanra is, már tanulva az oroszok hibájából.

Nem csinálja Kína bután szerintem, ha sikerülne az általuk szervezett békekötés, nagyot nőne a hatalmuk nemzetközi színtéren politikailag is, gazdaságilag már számottevő teljesítményt tettek le az asztalra.

2023. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A businesshez Kínának is jobb lenne a béke, de a stratégiai érdekeit nagyon jól szolgálja a háború. Ha Oroszország gyengül akkor be tudnak nyomulni a "résbe", illetve olcsó energiahordozókhoz fognak jutni mivel a ruszkik feléjük fognak szállítani a jövőben nem Európába.
2023. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerika senkiben nem bízik aki békét akar. Ha így lenne, az EU politikusai sem azon lennének, hogy fegyvereket adjanak Ukrajnának.


Kína azért akar békét, mert ha Putyin begurul a folyamatos beavatkozásba ( fegyver és pénz adományok Ukrajnának ) akkor Európa is belesodródhat a háborúba ami Kínának gazdaságilag nagyon nem lenne jó.


Amerikának viszont ez a terve.


Elsődleges ellensége Kína és Oroszország fel akarja számolni a kínai, orosz, Európa gazdaságát mivel ez a hármas veszélyt jelent az amerikai gazdaságra.


Katonailag is ha háború lesz, az kb biztos, hogy nem Anerika területén fog zajlani.

2023. febr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!