Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy a Genfi egyezmény...

Képernyőkép kérdése:

Igaz, hogy a Genfi egyezmény engedélyezi a támadó ejtőernyős röptében történő lelövését?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ejtőernyős vészhelyzetben lévő személynek minősül, akkor is ha támadó gépből ugrott és az nem égett. Szerintem ne nagyon lődözd le őket, mert ocsmány sokat lehet érte kapni.
2023. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Na most hogy jobban utánanéztem, én tévedek. Elvileg rá lehet lőni, csak akkor meg úgy csináld hogy ne élje túl, mert ha véletlenül azt találja mondani, hogy égett a gépe, akkor már igen nagy fosban leszel.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..

2023. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, egy légi desszantosra természetesen lőhetsz.
2023. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is valahogy úgy hallottam hogy csak a lelőtt és zuhanó gépből kiugrókra érvényes és ott is csak nagyjából arról van szó hogy lehetőséget kell adni neki a megadásra.
2023. márc. 18. 13:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha rádlő. Csak úgy poénból én a helyedben nem próbálkoznék, mert ha már kiugrott eléggé kétséges, hogy melyik gépből. És ha azt mondja égett eléggé becumiztad.
2023. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Te most tényleg azon elmélkedsz, hogy elmélkedve mit csinálnál éles helyzetben?!"


Most kell végig gondolni nyugodt helyzetben.

2023. márc. 18. 14:13
 7/18 DK-s ***** válasza:
22%

#7-nek:


Én azt vallom hogy olyan helyzetben ami az életedbe is kerülhet, nincs helye mérlegelésnek. Az ösztönös, első reakció a helyes. Vagy te, vagy ő.


Nincs köztes átmenet.

2023. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De akkor se árt egy elotanulmany. Akkor már nem lehet lapozgatni a könyveket. Most viszont igen..
2023. márc. 18. 14:22
 9/18 DK-s ***** válasza:
28%

#9-nek (kérdezőnek):


Tegyük fel hogy a könyvekből az jönne ki, hogy nem lőhetsz.


Vagyis éles helyzetben adnál esélyt neki hogy ő lőjön le, mert a könyvek ezt írták?


Én nem tenném a helyedben. Mint ahogy az ilyen információk tanulmányozását is abbahagynám. Háborúban az erősebb kutya baxik. Elég egy tizedmásodpernyi határozatlanság, és te mész a tepsibe, nem ő.

2023. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De az se segít ha a végén felakasztanak
2023. márc. 18. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!