Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kárpátalja visszatérhet?

Kárpátalja visszatérhet?

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés van, akit nem érdekel, ne válaszoljon. Az egész kérdés aktualitását Orbán Viktor Kossuth Rádióban adott nyilatkozata adja, a békefenntartókról és az erre adott orosz válasz.


Ha menézzük Kárpátalja etnikai összetételét (pontos adatok hozzászólásban), Munkácson és Ungváron, a nagyobb városokban eléggé kissebségben vagyunk, de a határhoz közeli Beregszászon és környékén még magyar többség van (legalábbis a háború előtt az volt).



Az egész visszacsatolás viszont csak egy olyan helyzetben történhetne meg, ha az oroszok nyernék a háborút, és Ukrajna egy orosz bábállammá válna.


Felmerül egy másik kérdés, ki mit nyerne azzal, ha Kárpátalját hozzánk csatolnák:

-Oroszország: Ukrajna területe csökken, gyengébb lesz.

-EU: még mindig jobb, ha mi irányítjuk Kárpátalját, mintha egy orosz bábállam.

-Helyi lakosok: jobb életszínvonal, a helyi magyarok pedig nem lesznek elnyomva (az ukránok/ruszinok se annyira mint egy orosz bábállamban).

-Magyarország: területi növekedés, bár tény hogy sok problémát is, hisz egy alapból visszamaradott, háború súlytotta területet kapnánk vissza, de hosszú távon profitálhatnánk belőle, lenne magashegységünk, aminek köszönhetően például turizmust lehet kialakítani.


Ha valakinek van értelmes véleménye erről, azt örömmel várom, csatolok szavazást is, de inkább a válaszokra vagyok kíváncsi.



2023. ápr. 2. 17:51
1 2 3 4 5
 41/44 TappancsMancs ***** válasza:

Biztos lehet még pontosítani a térképi részen, nem is vitatnám, elég nyilvánvaló, de akkor is csak lenne egy nagyon pontos térképünk az egészről. És az a lényegen nem változtatna semmit, nem változtat azon, hogy ma már egy másik önálló állam területe és nem igazán szoktak területeket adni az országok egymásnak.

A tárgyalást érdemes elkezdeni, de én nem fűznék sok reményt hozzá.


És vannak még ilyen területi igények a világban - érdemes lehet rákeresni. Meg régen rabolt műkincsekkel is vannak ilyen visszakérési tárgyalások, amiknek évtizedes távon is csak egy-egy darab visszaadására van eredménye. Például Egyiptom is visszakér egy rakás egyiptomi műkincset Európából és hát nem igazán akarják visszaadni.


Ha netán lenne valós jogi rés, akkor a mentén még lehetne valamit csinálni, de szerintem olyan sincs túl sok, legalábbis érdemlegesen nincs. Max egy-egy kistelepülésre még lehet valami és annyi, semmi több.


Értitek a dolgot? Szerintem is jó lenne, és biztos nem sokan mondanának rá nemet, hogy akár mindet visszakapjuk, csak azóta azok a területek önálló államok területei, amely államalapításokat tiszteletben is tartunk. És ahogy a külhoni magyarok autonómiáját támogatjuk, és más népek autonómiáját is támogatjuk, ugyanígy nem sajnáljuk Trianon óta alakult önálló államoktól sem az államalapításukat.


És vélhetően Trianon nélkül is önállósodtak volna, és legalább nem velünk a szomszédaikkal kellett az államalapításukon marakodni. Így most jobb szomszédok is lehetünk.


A sajnálatos helyzet az, hogy még akkor sem jár, ha sok határvidéken többségében magyarok laknak, mert ott államokat alapítottak és mert az más országok területe már. Ha elképesztően jó fejek, visszaadnak egyes részeket, csak ilyet nem igazán szoktak az országok csinálni.


Horvátország és Szlovákia sokkal Trianon utáni államalapítások, akiknek semmi közük Trianonhoz és legfeljebb ezen később megalakult államok felé lehet kérést benyújtani. Max kérést... és szerintem könnyen megronthatná a kapcsolatokat is, így nagyon megfontolandó is az ilyen.


Jobbnak tűnik az autonómia, az egyenlő elbírálás biztosítása, a szabad határmozgás lehetősége és ilyenek. De olyanoktól kérni vissza területe, akiknek semmi közük Trianonhoz...? Hát nem hangzik jól.


Inkább sok sikert kell kívánni az önállósodásuknak és az államaiknak.

2023. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
58%
Mindent vissza kell foglalni ha lesz rá lehetőségünk
2023. ápr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
56%
Minek?
2023. ápr. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
54%

Nem, szó sem lehet róla! tudod, anyukádat, meg a lányaidat viheted lövöldözni, de én a TE fajtádat küldeném először fejbe, abban biztos lehetsz.


Nincs szükségünk semmilyen területre. Ott elképesztően nagy a szegénység, a forint is sz.r és gyenge, ráadásul elképesztően gyors az előregedés, a kivándorlás (mondjuk egy ilyen fel is gyorsítaná). Szerbiában az előző népszámláláshoz képest 80 ezer fővel csökkent a magyarság lélekszáma, így kb. 130 ezer magyar élhet egész Szerbiában, Romániában is alig van 1 millió.


Amúgy meg nagyon nincs annak jelentősége, hogy ki milyen származású, vallású, melyik nációhoz tartozik, mert ezzel a felfogással mindig csak a gondok vannak. Neked viszont sok sikert a revízionáláshoz, csak nehogy még kisebb legyen az ország. Nem mellesleg Kárpátalja lakossága 2001-ben 1,2 millió fő volt, ebből AKKOR 22 évvel ezelőtt volt kb. 150-200 ezer magyar. Ennek kb. a fele elvándorolt nyugatra, másik részüknek a fele meg átjött a háború előtt, illetve akik le tudtak lépni, most is jönnek át, szóval sok sikert kívánok hozzá.

2023. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!