Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az EU hajlandó lesz engedni...

Az EU hajlandó lesz engedni az orosz mezőgazdasági és műtrágya exportot, ha csak így biztosítható az ukrán gabona tengeri exportja?

Figyelt kérdés

Korábban nyugati politkusok tettek olyan nyilatkozatokat, hogy aggódnak az afrikai, közel-keleti éhezőkért, de a gyakorlatban eddig úgy tűnt, hogy beáldozhatónak tekintik őket az Oroszország meggyengítése, legyőzése érdekében folytatott küzedelemben.


Másrészt szerintem Brüsszelben Oroszországot megkerülve kidolgozhatnak programot az ukrán gabona vasúti szállítására is, így Oroszország hiába lép fel zsarolással, így is elérhető lenne, hogy az ukrán gabona a világpiacra kerülhessen, de az orosz gazdágnak ez továbbra is súlyos nehézség legyen. Így Oroszország sikere kérdéses lehet.

[link]



2023. ápr. 8. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem fogják engedni. Az ukrán gabonaexport 97%-a végül az Unióban kötött ki, nem az éhező Afrikában, az uniós beszállítás pedig megoldott szárazföldön. A spanyoloknak kicsit kényelmetlen lesz, de van annyira olcsó a GMO-s, vegyszeres uki gabona, hogy megérje majd végigfuvarozni a kontinensen. A minap a nulláson láttam félreállva egy ukrán rendszámú gabonaszállító konvojt, legalább 10 db-ot, 55 m3-es puttonyokkal, vadi újak voltak, speciális járművek, még az életemben se láttam hasonlót. Ahogy számoltam, kocsinként legalább 40 tonna búzát tudnak szállítani, az a konvoj 4-500 tonnát egy kanyarral. Egy ilyen speckó jármű nem két fillér, ez azt jelenti, hogy hosszú távra készülnek.
2023. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

köszönöm a beszámolót

2023. ápr. 8. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Hosszú távon reális az esélye, hogy az ukránok végül bukják a déli részeket, ezzel a kijáratot a tengerre, szerintem ezért is ruháznak már előre be a szárazföldi szállításba. 2-3000 olyan kamionból álló flotta amilyet láttam, plusz a vonatos szállítás, simán elhordja a teljes ukrán termést. Ráadásul annyira kell őket pátyolgatni, hogy semmilyen útdíjat nem fizetnek, ahogy vámot, ÁFA-t sem a behordott mérgezett xarjuk után. A románok-lengyelek már balhéznak miatta, mert nem arról volt szó, hogy szétterítik itt az árút, ezzel lenyomva az hazai termelők árait. Egy biztos, nekünk se jó ez a helyzet, mert úgy néz ki állandósulni fog, és ez betesz majd a gazdálkodóknak.
2023. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az #1-es is írja, az exportkedvezményekkel, EU segítséggel útnak indított ukrán gabona nem az Afrikai éhezőknél kötött ki hanem az Uniós gabonakereskedőknél. Elárasztotta a magyar, román, lengyel stb. piacokat, jól bekészleteztek a kereskedők az olcsó ukrán gabonából, napraforgóból a magyar terményeket féláron sem akarják megvenni.

Brüsszel a fantasztikus intézkedésével nem az orosz termelőket tette tönkre hanem a Kelet-Európaikat :(

2023. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A műtrágyáról, annyit, hogy 6100-ért vettük a nitrogénműtrágya mázsáját 2,5 éve. Fél éve ugyanez 44 ezer volt mázsája.

Üzemanyag 2 éve 300, most 600 litere.

Úgy néz ki, hogy szerinted segítve vannak a gazdák?


Nem lesz itt semmi engedmény az EU-tól.

Persze mi fizessük meg az árát.


Közbe 12,5 milliárdért építik itthon a gabonaátrakót.

2023. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!