Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy működik az önkéntes...

Hogy működik az önkéntes tartalékos katonaság? A megjegyzésben leírt dolgokat nem értem, ezeket elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Most olvasom a leírást a Honvédség oldalán. Pár dolog nem teljesen világos ezzel kapcsolatban, valaki részletesen elmagyarázná ezeket?


"3 év alatt összesen 6 hónapot kell katonáskodnod a civil munkád mellett."

Gondolom, ők mondják meg, hogy mikor kell "katonáskodnom". De mit jelent "katonáskodni"? Úgy értem, mit csinál békeidőben egy önkéntes műveleti tartalékos, és mit egy önkéntes területvédelmi tartalékos?

A 3 év azért van kiemelve, mert 3 évre lennék leszerződve?

Ha ezalatt a 3 év alatt Magyarország belekeveredne egy háborúba, akkor nekem is mennem kellene, igaz? Így lenne logikus, elvégre egy katona "ezért van".


"A leszolgált időre fizetést, a többire rendelkezésre állási díjat kapsz."

Mi az a "rendelkezésre állási díj"?


Link: [link]



2023. ápr. 21. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyám munkatársa tartalékos. Van évente (talán egyszer max kétszer) kiképzés (de nem több hónapos ne aggódj, max 1-2- hét) ahol részt kell venned. Minden hónapban kapsz + pénzt az államtól. Az összeget nem tudom. Igen, alá írsz 1 szerződést "X" időre. Ha bármi történne nyilván téged hívnánam be hiszen kaptál kiképzést és pénzt is kapsz érte havonta.
2023. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ. :)


Találtam egy ilyet (2020-as):

[link]

Ezek szerint nem is 2, hanem 4-féle szolgálati forma van a tartalékoson belül. ÖMT, ÖVT, ÖTT, SÖTT.


Az ÖMT ugyanazt a kiképzést kapja, mint a hivatásosak. A másik három másféle kiképzést kap.


Ha háború lenne, akkor bármelyik lennék a fentiek közül, behívnának? Vagy csak akkor, ha ÖMT lennék?

Vagy ez úgy működne, hogy a másik három is kapna bizonyos feladatokat, de őket nem a frontra küldenék, hanem más módokon segítenék a hazát a háborúban? (Például segélyszállítmányt vinni a félig-meddig lerombolt, de még lakott területekre, ilyesmik.)

2023. ápr. 22. 11:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy szokott ez lenni, hogy meghirdetnek alkalmakat, munkákat, amire lehet jelentkezni. Arra jelentkezel, akkor és amikor te azt jónak látod. Persze más dolog ha természeti katasztrófa vagy háború lenne, akkor arra vonatkozik ez a 6 hónap 3 évente behívás.


Manapság egységes alapkiképzés van rendszeresítve, ergo mindenki, aki az MH kötelékében szolgál fegyveresen, ezt megcsinálja. Mindegy, hogy tartalékos vagy hivatásos egységes alapkikép. van. 5 hét talán ha jól tudom.


Az ÖTT és az ÖMT között a különbség, hogy az ÖMT-nél komolyabb feladatokra lehet számítani, komolyabb a számonkérés is, ők közvetlen hivatásosok helyére ugranak be, míg az ÖTT az egy saját szerveződésű erő, tehát ők különállva teljesítenek feladatot, ha háború van.


5 évre írsz alá szerződést, ha aláírsz. Ebben az 5 évben ha beüt a krah, akkor mész. Ennyi. De indokolatlanul nem szoktak behívogatni nyugalom.

2023. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sött helyett öksz van , aztán elvileg kb 1 hónapja nincs ömt
2023. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!