Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar honvédségben milyen...

A magyar honvédségben milyen gyakori a női katona?

Figyelt kérdés

Van okom miért (nem megyek most bele), de gondolkodok hogy feliratkozok 1 évre a Honvédségben.

Én nem tudom azt elfogadni, ha ilyen dolgokban gyakran együtt kellene velük dolgozni és azt főleg nem akarom, hogy ők parancsoljanak nekem.

Ahogy észreveszem a női rendőrökből is rengeteg van. Szakgimnáziumban a rendvédelmi szakos lányok mint hatalmas kurváknak tűntek és olyan érzésem van, hogy sok nő azért csinálja ezt, hogy hatalmat érezhessen mások felett.

Röviden, én erősen hiszem azt, hogy a nőknek semmi dolguk nincs a katonaságban de akkor is ha igen csak kisebb feladatok ellátására max.

Más világ, de Amerikában rengeteg női katona van és olyanokat hallatom, hogy megnehezítik a férfi katonák életet.

Ez eldöntheti, hogy jelentkezek e vagy nem. Nem fogom tudni komolyan venni ha nőkkel egyfolytában együtt kell dolgoznom.


2023. máj. 1. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom Magyarországon elég magas a női katonák aránya más olyan országokhoz képest ahol hivatásos katonaság van, de pontos számot nem tudok.


Amikor tavalyelőtt mentem a COVID-oltásokra, a kórházakat őrző katonákból szinte mind nő volt, a Honvédelmi Napokon két éve is elsősorban női katonákkal találkoztam.

2023. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz.

Esetleg volt valaki a honvédségben és van erről tapasztalata?

Mennyire nehezítik meg ott az életet?

Általában magasabb rendfokozatot is betöltenek? Van úgy mint USA-ban hogy ők parancsolnak a férfiaknak?

Van e szegregáció, hogy a nők és férfiak külön képezzenek?

2023. máj. 1. 13:35
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálad nem semmi baj van kérdező!


A nők becsülettel szolgálnak és igen komoly beosztásokat töltenek be a seregben és a rendvédelemben, de más fegyveres szervnél is.


Arról nem is beszélve, hogy bizonyos beosztásokra (pl.hírszerzési elemző, logisztikai szakterület, hadtáp, ) lényegesebben alkalmasabbak a férfi társaiknál.


"Én nem tudom azt elfogadni, ha ilyen dolgokban gyakran együtt kellene velük dolgozni és azt főleg nem akarom, hogy ők parancsoljanak nekem."


Ha ilyen szintű kisebbségi komplexusod és előítéleted van a nőkkel szemben, akkor inkább hagyd a sereget és kezeltesd magad!

2023. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Inceleknek nem való a sereg, befarcolsz azonnal!
2023. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
befalcolsz*
2023. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3

Nekem túl nyugatiasnak hangzik a magyar honvédelem de viszont demokráciában mi várható?

Nem akarok belemenni a politikába de hazámért meghalnék, viszont ezért a "demokráciáért" ami el akarja pusztítani hazámat, azért nem.

Régen a szocializmusban is normálisabban hangzott amikor volt kötelező katonai szolgálat és nem emlékszem, hogy mesélték volna, hogy olyan sok nő lett volna benne mint most, szinte úgy tűnt, hogy semmi nő nem volt a honvédségben. Nem akarok sokat magyarázni mert lényegtelen, nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy nekiálljak vitatkozni random emberekkel. Van több okom, hogy miért vagyok nagyon ellene.

Én mind azoktól a nőktől akik nem nőiesek,gyöngédek és engedelmesek, azoktól mind irtózom, kb teljesen leszarom, hogy "szexista" vagyok vagy sem mert a vallásom is alátámasztja ezt. Pont nem ilyen nők vannak ott. Nem hívnám magamat annak, de a legtöbbek szerint az én politikai nézőpontjaim manapság szélső jobbnak számítana.

Emiatt (utánajárás után kb 20% a női honvéd) nem látom olyannak ezt dolgot aminek lennie kéne.

2023. máj. 1. 18:56
 7/12 A kérdező kommentje:
#4 mi az az incel? Nem vagyok sokat az interneten.
2023. máj. 1. 18:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én mind azoktól a nőktől akik nem nőiesek,gyöngédek és engedelmesek, azoktól mind irtózom,


És szerinted a terepszínű gyakorlótól meg a bakancstól elveszítik a nőiességüket a katonaként szolgáló nők?


(Látnád a közvetlen parancsnokomat....... nemcsak a tiszti miniszoknyájában meg tűsarokban néz ki jól...........jobb, hogy nem is tudja mire gondolok, amikor jelentek neki.....)


Attól még simán lehet nőies egy nő, hogy éppen katona.

Ennek nincs köze a foglalkozáshoz.

2023. máj. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Hatalmas baromság és időpazarlás lenne itt neki állni vitatkozni.

De amit te és én tartok nőiesnek az eltér. Vallásom még tiltja is ,hogy olyan nővel házasodjak aki nem katolikus. Egy mély hittű nőben mind ez alap amit elvárok. Nem utálom a másfajta nőket de nem tudom úgy tisztelni őket.

Ha ritkán találkoznék nőkkel és szegregáció lenne, talán mennék.


Utoljára annyit mondok, hogy a mai férfiak nagy részével is ugyanúgy baj van (nem csakis külön a nőkkel van gondom) mert belőlük is hiányzik a férfiasság, ezért is éreztem valamennyire kötelességemnek ezt hogy legalább 1 évre feliratkozzak.

2023. máj. 1. 19:45
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

Azért azt is bevallom, hogy lehet ,hogy túlzok a dolgokkal.

Én olyan társaságban lennék szívesen akik ha legalább nem vallásosak de politikai nézőpontjaink nagy részt megegyezik. Ha ilyenek vannak a honvédségben akkor lehet, hogy ezen a valószínű kisebb dolgon hiába panaszkodom.

Amerikai hadseregről láttam néhány videót és inkább eret vágnák mint, hogy olyasmi hadseregben szolgáljak, de ez a etnikai sokszínűség még rosszabbá teszi. Ott rendesen megalázták a magasabb rendfokozatú nők a férfi katonákat

2023. máj. 1. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!