Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha szerződéses katona akarok...

Ha szerződéses katona akarok lenni akkor mennyi a minimum év amit aláírhatok?

Figyelt kérdés
2 évnél többet nem akarok aláírni. Szerintem számomra hasznos lenne és nem lennék elenne a sorkatonai rendszernek. Sokan ajánlták nekem. Régen amikor kötelező volt akkor is 2 év volt a kezdetekben. Utána egyetemre szeretnék menni.
2023. máj. 18. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jol emlékszem minimum 3 év
2023. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát ez remek, bezzeg amikor kötelező volt akkor levitték 1 évre is
2023. máj. 19. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ÖKSZ-ről hallottál már? Az 6-12 hónap. Te döntöd el hogy akarsz-e hosszabbítani és hogy hol
2023. máj. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár az érdekeiddel ellentétben áll, beláthatod te is, hogy van az időintervallum, amely alatt nem gazdaságos kiképezni embereket. Minden pénzbe kerül. Oktatók. Oktatási intézmények fenntartása. Oktatási kellékek, felszerelések. Kommunális háttér. Ellátmányok, járandóságok. Nagyjából két év lehet, amely nullszaldósra hozza a mérleget, - amelyre azt mondja a munkáltatód, hogy ennyi időre már érdemes kiképezni bárkit is bármire, amire szükség van. Ráadásul az állami szféra soha nem tartozott abba a közegbe, amely - a közkatona szintjén - bőkezűen osztogatott.

Neked kell mérlegelned, hogy neked megéri-e a három éves foglalkoztatottság vagy sem.

A: Igen

B: Nem

C: Nincs

Vannak olyan régiók, ahol olyan szinten nincs semmilyen álláslehetőség, hogy ebbe kapaszkodnak meg ideiglenes jelleggel fiatalok, - egyszerűen nincs más, amely tisztességes és bejelentett munka az érintett emberek belátható környezetében.

2023. máj. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3

szerintem arra gondoltam, nem tudtam hogy ilyen sok formája van

2023. máj. 19. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!