Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A minimum 1 éves szerződés...

A minimum 1 éves szerződés eddig is volt, vagy csak mostanában terjed? Nem kezdenek nagyon egyoldalúak lenni a bérleti szerződések?

Figyelt kérdés

Azt értem én, hogy a tulaj nem akar havonta új hirdetést feladni, takarítani, stb., de a bérlőnek is ugyanolyan zsákbamacska, sőt még nagyobb. Egy év alatt a poloskától a kéthavi betöréseken át az állás elvesztéséig bármi lehet.

Legalább az egy év alatt a lakbér nem nő? Vagy valami értelmes, ezt érintő vállalás bekerül ilyenkor a szerződésbe?



2013. júl. 29. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 1 év nem azt jelenti, hogy azon belül nem mondhatjátok fel a szerződést, hanem hogy addig változatlan feltételekkel megy a bérlés. Vagyis nem mondhatja azt például két hónap múlva, hogy inkább 10ezer forinttal többet kér havonta.
2013. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tény, ami tény, a legelterjedtebb az 1 éves szerződés. De minden megállapodás kérdése. Az 1 éves szerződésekben mindig benne vagy, hogyha a bérlő előbb költözik el,akkor bukja a kauciót.


Én már láttam 6 hónapos szerződést is. A rövidebb időszakokkal az a baj, hogyha a tulaj nem akarja megújítani a szerződést, akkor tipli van. Maga a költözés sem olcsó, egy évben 2-szer átélni meg maga a katasztrófa.


Én is albérletben lakom már lassan 20 éve. Ez a 3. helyem. Először egy minigarzont béreltem, majd egy nagyobb panelt, most pedig egy kertesházban vagyok.

Szerény véleményem szerint, azért aki albérletben él, előre fel kell készüljön arra, hogy bizony elvesztheti a munkahelyét, lebetegedhet hosszútávon.... meghalhat a házastárs.... Kell tudni kezelni ezeket a helyzeteket és előre felkészülni rá.

Pl. valaki Csömörön dolgozik, akkor nem kell feltétlenül oda (vagy Bp-től még kijjebb költözni), mert ha megszűnik a munka, akkor azért esélyesebb újat találni Bp-n.... a beutazás még drágább lenne...sorolhatnám.


Hála az égnek nekem eddig piszok nagy szerencsém volt az albérletekkel. Nagyon jófej és emberséges tulajokat kaptam ki.

2013. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Szóval akkor ez egy bevett szokás. Egyébként nem az 1 éves szerződésekre gondolok, hanem a határozatlan idejű, de minimum 1 évesekre. És igen, valóban a kaució a tét, csak hát eközben ezernyi dolog történhet, ami csupa zsákbamacska. (Heti koncertek a szomszédban, stb.)

De akkor ilyenek ne akadjak ki, manapság ez normális. :))


Köszi a válaszokat! :))

2013. júl. 29. 12:47
 4/5 anonim válasza:

Ha ez neked fontos, akkor fontos. Igen, gyakori. De tárgyalni attól még lehet.


Jogi értelemben a kaució nem a korai kiköltözés biztosítéka, hanem az ingatlané és a bérlő által elmaradó teljesítéseké (pl ki nem fizetett közmű számla). Divat viszont ezzel korlátozni az éven belüli kiköltözést.


Megoldás: meg kell mondani a tulajnak, hogy neked is nagy probléma lenne az éven belüli újbóli költözés, ha ő mondja fel idő előtt, akkor meg te tartasz igényt azonos összegű bánatpénzre. Ekkor általában lemegy egy havira a bánatpénz összege.


A poloska, zaj, stb kérdésre a szerződésben le lehet írni, hogy milyen jellemzői vannak az ingatlannak, amikor kiveszed: csendes, tiszta, kártevőktől mentes, működnek a közmű szolgáltatások... stb. Ki lehet kötni, hogy ha ezek a lakhatási élményt befolyásoló módon megváltoznak, és ezt felszólításra nem tudja helyreállítani, akkor kiköltözhetsz és bánatpénz nem jár neki (vagy akár neked jár, amit le akarsz és tudsz tárgyalni).

2013. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt megjegyzem. Nagyon köszönöm! :))
2013. aug. 3. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!