Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szkeptikusok mire alapozzák...

A szkeptikusok mire alapozzák azt az elképzelést, hogy Ukrajna és a NATO mégsem fogja tudni legyőzni Oroszországot?

Figyelt kérdés
És ha valóban sem sikerül majd a győzelem, mi lehet a kifogás az USA, NATO, EU számára?

2023. máj. 30. 20:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
A szkeptikusok mire alapozzák azt az elképzelést, hogy Ukrajna és a NATO le fogja tudni győzni Oroszországot ?
2023. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem úgy néz ki, hogy Oroszország le lenne győzve, az 5 csatlakozott megye egyikét sem sikerült még visszafoglalni a tengernyi katonai, hírszerzési és pénzügyi segítség ellenére sem. Mindezt úgy, hogy Oroszország nincs igazi háborús üzemmódban (nincs teljes mozgósítás stb) Az pedig egyre inkább látszik, hogy a nyugati segítség nem lesz végtelen.
2023. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, mi az a szkeptikus, én itt a köznyelv szerint ukránsimogató vagyok.


Ettől függetlenül nyilván nincsenek egy súlycsoportban, Oroszország nem fog katonailag veszíteni. A kérdés az, mennyire sikeresen tudnak ellenállni az ukránok. Ami pedig biztos, hogy Oroszország most hosszú időre elvesztette az EU jóindulatát, és ez nekik nagyon fog fájni a következő évtizedekben.

2023. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

#2

Neked az a pár darab Leopard, meg tüzérségi rendszer tengernyi segítség?

2023. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan nézve a kezdeti mozgolódások (Kijev, Herszon) után beállt a front köze egy évre. És úgy néz ki az oroszok bevették Bahmutot, amivel összességében nem nagyon vannak se előrébb, se hátrébb. Egyértelmű, hogy mindkét fél kimerült és patthelyzet van.
2023. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 DK-s ***** válasza:
70%

Bár én is Ukrán-simogató vagyok, de az a helyzet, hogy szerintem sem fognak győzni. Bár ez nézőpont kérdése.


Senki nem fog győzni, mert be fog durvulni a helyzet.


Képzeld el a nyugodt, háborútól távoli, békés Moszkvát, Majd azt, hogy az Ukránok drónokkal kezdték sorozni a többemeletes lakóépületeket. Persze a ruszki tagadják hogy bárki is megsérült volna.


Az Ukrán katonai illetékes természetesen tagadta hogy ők lettek volna. Majd hozzátette: Ukrajna „élvezettel” figyeli az eseményeket,

és az ilyen támadások számának a növekedését jósolta.



Pofán röhögték Putyint. Hivatalosan tagadnak, de mégis elismerik, és még fenyegetnek is.


Szerintem próbálgatják, hogy "mi-merre hány méter"?

2023. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
300-500 Leopard, 70-80 F-16, 30 HIMARS, 10-12 Patriot, megint 10-12 Iris T, néhány száz harci helikopter, például Eurofighter, illetve több százezer 155 mm-es tüzérségi lövedék havonta segítene az ukránoknak. Amíg a Nyugat elsunnyogja ezen eszközök ilyen mennyiségű átadását, addig állóháború lesz.
2023. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Ja, valamint jó néhány Tomahawk (természetesen atom nélkül), még több Storm Shadow, Predator drónokra is szükség lenne. Az a baj, hogy a Nyugat is csak fél kézzel van itt a dologban benne, épp annyi fegyvert adnak, hogy Ukrajna ne omoljon össze, de annyit már nem adnak, hogy legalább a 2022 február előtti határokat visszaállíthassa Ukrajna. De van olyan elemzés, hogy Oroszországot akkor lehetne legyőzni, ha az ukránok elfoglalnák Belgorodot és Rostov na-Donut, mert akkor elvágnák teljesen az utánpótlását az orosz expanziós haderőnek.
2023. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha az ukránok nato kiképzést kapnak, nato fegyverekkel harcolnak, nato hirszerzési adatok alapján nato tanácsadók irányitják a hadműveleteket akkor ez egy nato akció. Eredmény? Börtönből toborzott orosz zsoldosok kiszoritották őket bahmutból. Ezt lehet magyarázni csak nem érdemes.
2023. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
#9 Érdekes hogy ti oroszbarátok egyik percben még orosz csodafegyverekről beszéltek, máskor meg börtönből toborzott zsoldosokról. Most már eldönthetnétek mit hazudtok.
2023. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!