Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem ír arról a nyugati...

Miért nem ír arról a nyugati (és magyar) sajtó ukránokkal szimpatizáló része, hogy az ukrán hadsereg minden jel szerint egy jelentős vereséget szenvedett el a vremivkai kiszögellésnél?

Figyelt kérdés
Miért kell ugyanazt a hibát elkövetni, mint amit a vágyvezérelt orosz sajtó elkövetett a háború első szakaszában (és részben azóta is, bár azért már mernek írni néha kudarcokról is).

2023. jún. 7. 15:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 anonim ***** válasza:
78%

#19

Fél tucat jármű látható a képen, nem Leopardoknak néznek ki, nem az egész ukrán páncélos haderő pusztult itt el. De lehetett arra számítani, hogy lesznek veszteségek, ha megindul a támadás, nem értem mi abban a meglepő, ha háborúban felrobban néhány harcjármű.

2023. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/115 anonim ***** válasza:
73%

"jelentős vereséget szenvedett el a vremivkai kiszögellésnél?"


Sőt még a Tatuinon is.

2023. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/115 anonim ***** válasza:
100%

II. világháború német-szovjet csatáihoz képest ezek játék csaták.


Pl. a két hetes berlini csatában volt szovjet oldalon közel 2,5 millió katona (több mint 6000 tank és önjáró löveg, 7500 repülőgép, több mint 40 ezer tüzérségi ágyú és nagy kaliberű aknavető), német oldalon ennek harmada.


Most meg egy kéthetes csatában kb. 10-10 ezer fős erők csapnak össze, amit minden oldalú sajtó eltúloz mindkét oldalon kb. 30-50 ezernek.

2023. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/115 anonim ***** válasza:
70%

Maga Prigozsin állította, hogy Sojgu már megint hazudott:

[link]

Na, talán ezért.

Egyébként az oroszok Bakhmut környékén területet vesztettek, nemhogy visszavertek volna bármiféle támadást.

[link]

2023. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/115 anonim ***** válasza:
100%
17: ne nézzük le az orosz társadalmat. A magyar társadalom sem különb.
2023. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/115 A kérdező kommentje:

21:


Persze, de nem is ezt kifogásolom, hanem azt, hogy egy Leopardnak hitt vagy hazudott kombájn kilövése hír, egy ugyanakkor ténylegesen bekövetkezett jelentős ukrán veszteség pedig nem hir ugyanott. Ezzel van gondom, úgy is hogy reménykedek az ukrán ellentámadás legalább részleges sikerében.


Emlékezz vissza, amikor az oroszok Vuhledarnal hasonló mértékű veszteséget szenvedtek el pár hónapja, napokig tele volt a vonatkozó videokkal a nyugati ukránbarát média.

2023. jún. 7. 19:32
 27/115 anonim ***** válasza:
63%

19:32: semmiféle vereségről vagy szignifikáns veszteségről nincs szó. Ez csak orosz propaganda.

Mit nem lehet ezen érteni?

2023. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/115 A kérdező kommentje:

24:


De itt most nem a Bahmuti frontról van szó.


Ismerem Prigozsin legujabb beefjét, én is azt gondolom, hogy Sojgu tulzott az ukrán veszteségeket illetően. De ha csak harmadakkora volt, annak is kellene, hogy legyen hírértéke szerintem.

2023. jún. 7. 19:39
 29/115 anonim ***** válasza:
20%

"Sojgu tulzott az ukrán veszteségeket illetően."


Szerintem mindkét oldalon sokkal súllyosabbak a veszteségek mint amikről olvashatunk.


Például a VDV egységei is gyakorlatilag eltüntek. Nagyvalószínűséggel harcképtelenné lett téve az egész. Ukrán oldalról meg teljes hadosztályok tüntek el.


A videókat látva mindkét oldaltól. és az adott országok helyzetkezeléséről én szerintem az ukránok veszteségei sokkal magasabbak mint az oroszoké. Pláne így hogy ukrajnában be tiltották a temetőkről való képek és videó anyagok készítését is

2023. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 anonim ***** válasza:
67%

#29

Már, hogy lenne nagyobb az ukrán veszteség, amikor a háború nagy részében ők védekeztek?

2023. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!