Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem ír arról a nyugati...

Miért nem ír arról a nyugati (és magyar) sajtó ukránokkal szimpatizáló része, hogy az ukrán hadsereg minden jel szerint egy jelentős vereséget szenvedett el a vremivkai kiszögellésnél?

Figyelt kérdés
Miért kell ugyanazt a hibát elkövetni, mint amit a vágyvezérelt orosz sajtó elkövetett a háború első szakaszában (és részben azóta is, bár azért már mernek írni néha kudarcokról is).

2023. jún. 7. 15:40
 61/115 anonim ***** válasza:
100%

Sojgu szavait annyira kell komolyan venni, mint mikor az ukránok azt mondják hogy majdnem minden rakétát lelőnek, a Kindzsált is beleértve :)


60 lehet pártatlan is. Én is realista vagyok, sem az orosz, sem az ukrán, sem a nyugati propagandát nem szopom be

2023. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 A kérdező kommentje:

60:


Tudom hogy fura a mai világban, de a tényszerű valóságra és nem dajkamesékre kiváncsi ember vagyok.


Egyébként jobban szimpatizálok az ukrán honvédő szempontokkal mint az orosz imperialista ambíciókkal, valamint összes hibájával együtt többre tartom a nyugati liberális társadalmi berendezkedést a keleti despotikus rendszereknél, de ettől még kész vagyok elismerni az orosz harctéri sikereket is, ha bizonyítottak, valamint ostorozom a nyugati médiát is, ha úgy látom, hogy egyoldalúan érzékenyít és politikai okokból hallgat el ügyeket.

2023. jún. 9. 16:56
 63/115 anonim ***** válasza:
90%

62 én meg egyikkel sem szimpatizálok :D

Az orosz rendszer úgy ahogy van szar, félig ukrán származású vagyok, az ukránra nem mondok inkább semmit… Egyébként közgázt és politológiát tanultam, aztán minél jobban átláttam a politikát, annál jobban gyűlöltem meg.

A két nagyhatalom érdekei ütköznek most, az ukránok vívják meg a harcot a nyugat helyett. Szomorú.

2023. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 A kérdező kommentje:

63:


Úgy látod, hogy az ukrán embereknek nincs olyan önérdeke, hogy az országuk orosz bábállammá válása, “belarusszizálása” ellen küzdjenek? Mert abból amit írsz, ilyesmi következne.

2023. jún. 9. 17:08
 65/115 anonim ***** válasza:
100%

Amióta független Ukrajna van, azóta volt olyan, hogy nem valamelyik oldal bábja volt az aktuális hatalom? Szerinted a 2013-as Ukrajnánál az azt követő években jobb lett az ország helyzete?

Beloruszba is jártak dolgozni a háború előtt az emberek, ezzel kb mindent elmondtam.

Egyébként nem, én sem szeretnék orosz bábállamot. De a 2014-es puccs előtti orosz bábállamban volt az ország történetében a legjobb élet.

Viszont ha most megdöntötték volna a rendszert, sokkal szorosabban fogták volna a gyeplőt, ez nyilván nem tetszene.


Tehát én úgy látom, hogy az ukrán emberek érdeke leginkább az lett volna, hogy mindenképp megelőzze az állam a háborút és sem az orosz, sem a nyugati érdekek kiszolgálója ne legyen. Szabad és független, kisebbségi elnyomás és külföldi érdekek kiszolgálása nélkül. És igen, tudom, hogy a második dolog az jelen világban szinte lehetetlen lett volna.

2023. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 A kérdező kommentje:

65:


“a 2014-es puccs előtti orosz bábállamban volt az ország történetében a legjobb élet”


Valamiért mégsem volt vonzó az ukránok döntő többségének ez az ajánlat és nem akarták Janukovics keleti fordulatát.


Te tényleg azt gondolod, hogy egy szűk klikk által elkövetett “puccs” (furcsallom h ezt az állítást így 1/1 atveszed az orosz propagandától) sikerre vezethetett volna tényleges lakossági támogatás nélkül?


Miért nem hihetô neked az, hogy az ukránok többsége számára vonzóbb volt 2014-ben (azóta meg pláne) a a nyugati ajanlat az orosz ajánlatnál?

2023. jún. 9. 17:36
 67/115 A kérdező kommentje:
Illetve 2013-ban
2023. jún. 9. 17:41
 68/115 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert ott éltem. Pénzért lehetett menni tüntetni, napi 500 UAH volt a díj, ami akkor kb 60 dollár volt. Aztán újabban kiderült, hogy voltak provokátorok, akik a tömegbe lőttek. Nyilván akik először elkezdtek tüntetni, azok valódi tüntetők voltak, csak nem voltak elegen és nem volt elég erőszakos ahhoz, hogy kormányváltás legyen, ezért kellett mesterségesen feltuningolni.

De a puccsot nem ezért írtam. Hanem azért, mert a kormányváltást - annak ellenére, hogy törvénytelen volt - a nyugat elismerte. Még az angol wikin is megtudod nézni, úgy váltotta le a parlament az elnököt, hogy 1. nem volt meg a szükséges szavazat mennyiség, tehát alkotmányosan nem lehetett felmenteni 2. előtte megegyezett az elnök az ellenzékkel, hogy előrehozott választások lesznek, cserébe addig ő marad az elnök és vége a tüntetéseknek.

Az, hogy ezt nem várták meg és önjelölt államot alapítottak, amit a Nyugat azonnal elismert, szerintem mindent elmond. Ráadásul az is, mekkora provokatív törvényeket hoztak azonnal. A 2022-es orosz invázió előtt, a Krímet és Donbass-t nem számolva, az ukrán kormány szerint az ország lakosságának 53%-a volt orosz ajkú. 2014-ben ez 60% körül volt. No ez volt az első, amit kvázi betiltottak, az ország többsége által beszélt nyelvet :D

A másik lépés pedig, hogy felrúgták az orosz flotta Szevasztopoli szerződését. Angol wikin ez is még fent van. 2042-ig adták bérbe, aztán kitalálták, hogy az ország NATO tag lesz. Úgy gondolod egy NATO országban állomásozhatna az orosz flotta 2042-ig? Ezután rúgta fel az orosz fél a Budapesti memorandumot és annektálta puskalövés nélkül a Krímet - azt ahol a flotta eleve ott is volt.

És az orosz nyelv betiltásának hatására a Donbassz fellázadt, akiket meg az oroszok támogattak, ugyanúgy, mint a Nyugat a Majdant, vagy mint most.

2023. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 A kérdező kommentje:
Wow, ez izgalmas! Te magad is vettél át így pénzt? Kik osztották?
2023. jún. 9. 18:40
 70/115 A kérdező kommentje:
Vagy te Janukovics-párti voltál inkabb? Rá szavaztál akkoriban, ha nem titok?
2023. jún. 9. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!