Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az miért van, hogy egy erős,...

Az miért van, hogy egy erős, potens hadseregről, haderőről hadműveletek háborús konfliktus közben kiderül, hogy koránt sem annyira ütőképes, mint ahogy a világban gondolták róla?

Figyelt kérdés

Pl. Putyin haderejéről azt állították hogy a világ második legerősebb hadserege. Mint kés a vajban fog átmenni az ukrán védelmi erőkön Kijev alatt. Erre itt szenvednek másfél éve lassan.


Pl. Mussolini haderejéről azt állították, hogy hasonlóan erős, mint a Wehrmacht. Csehország elleni inváziónál Hitler az olasz diktátor hozzájárulását kérte. Erre II.Vh-ban többször a németeknek kellett kisegíteni őket a szövetségesek ellen is.



2023. aug. 5. 11:10
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
24. 27. Mintha Hitlert mondanád hogy csak osztrák volt, ezért az osztrákokra haragudjunk a Német Birodalom rémtettei miatt ne a nácikra.
2023. aug. 17. 07:48
 32/39 anonim ***** válasza:

De akkor az oroszoké is , és miért ignorálod a tényt, hogy vikingek alapították? Aztán mi száltuk meg aztán lett 100-ig keleti szláv befolyás szóval ennyi erővel mi is és a skandináv népek is igényt tarthatnának rá. De ha ezt is mondod az ősök nem ukránok voltak ezért ősök mert a 2 nép nem ugyan az, ahogy a mi még bőven a honfoglalás előtti őseink se voltak magyarok , és ahogy a rómaiak se olaszok, vagy az Észak Angliak se britek.


Azok a szlávok akikről beszélsz az összes keleti szlávnak az őse szóval ennyi erővel osszuk szét mindegyik közt mert mind onnan ered.


Sőt vegyük vissza mi is az őshaza feltételezett helyét mert mi voltunk ott előbb...

2023. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

31# Ennek semmi köze és két teljesen eltérő dolog.


Kérdező te nagyon agymosott vagy főleg, hogy személyeskedésen kívül nem hoztál fel semmit.


Kürasszírral nem értek egyet de legalább megindokolja amit mond...


De amúgy ha a te igazad a jó, f@sznak tetted fel a kérdést?

2023. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

33. Valakinek a végső érve: miért tetted fel a kérdést ha máshogy gondolod... :))

Igaz hogy mondjuk teljesen másról szólt a kérdés de ne zavarjon. :(

Meg aztán el sem tudod képzelni hogy valaki más érveket akar meghallgatni, kíváncsi hogy mások hogy gondolkodnak egy témában... sokat elárul ez az egy mondat a nézőpontok nyitottságáról egy-egy oldalon.


Ebben mi a személyeskedés? Vagy magadra ismertél? :DD

"Mintha Hitlert mondanád hogy csak osztrák volt, ezért az osztrákokra haragudjunk a Német Birodalom rémtettei miatt ne a nácikra."


Mert te aztán hú de bazi nagyon megindokoltad: :))

"Ennek semmi köze és két teljesen eltérő dolog."


Én évek óta de komolyan csak fideszes logikátlan érveléseket teszek helyre. Vicces, hogy mennyire nép butított szólamokat lehet visszaolvasni a lakájmédia tükröződéséből.

2023. aug. 17. 08:24
 35/39 kürasszír ***** válasza:
64%

# 32


IDÉZLEK: "De akkor az oroszoké is , és miért ignorálod a tényt, hogy vikingek alapították?"


Régóta széles történészi konszenzust élvez, hogy a vikingek egy papírvékony uralkodóréteget és katonai elitet alkotva szervezték meg a Kijevi Ruszt, amelynek alapnépessége 90+%-ban viszont szláv volt az alapításkor is.


Hiába tagadod, az etnikai kontinuitás a Kijevi Rusz alapnépessége és a mai ukránok között fennáll, hiszen a Kijevi Rusz alapnépessége volt a mai ukránság őse.

2023. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

34# Direkt ferdíted az írásom. Azt írtam, hogy TE akarsz igazolást arra , hogy miért neked van igazad.


Vonatkoztassunk el a ténytől, hogy még most se indokoltál meg ÉRVEKKEL semmit amit írtam.


Nem kell egyet érteni ez a normális vita alapja, de az, hogy csak önigazolást vársz és azonnal lenácizol bárkit aki máshogy gondolkodik, igen rossz jellemre vall.


Nem ismerlek ahogy te se engem épp ezért nem kéne úgy beszélni ahogy te.



Kürasszír: Egy szóval nem tagadtam csak azt mondtam, hogy mind az oroszoknak mind a beloruszoknak van köze a Ruszhoz.


Ahogy bennünk is van egy kevés % honfoglaló magyar DNS úgy bennük is, attól még az akkori magyarok egy eltérő nép voltak semmibe nem hasonlítottak hozzánk, épp így az akkori szlávok is egy másik nép volt nem ukrán, főleg, hogy nem ismertek akkor ilyen népet SŐT a 19.században lett egyfajta nemzeti tudatuk.


De mit is jelent az ukrajna, hát határvidéket .

2023. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 kürasszír ***** válasza:

# 36


IDÉZLEK: "Ahogy bennünk is van egy kevés % honfoglaló magyar DNS úgy bennük is, attól még az akkori magyarok egy eltérő nép voltak semmibe nem hasonlítottak hozzánk..."


Dehogynem. A magyar nyelv összeköt velük.


"Nyelvében él a nemzet."

2023. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

36. Te ferdíted magadat. Hiszen azt írtad:

De amúgy ha a te igazad a jó, f@sznak tetted fel a kérdést?

Utána meg már azt:

Azt írtam, hogy TE akarsz igazolást arra , hogy miért neked van igazad.


Nem szeretem azokat a vitázókat akik a korábbi mondataikat a mostani helyzet szerint módosítgatják.


Azt a tény figyelmen kívül hagyod hogy a 23.-ban kifejtettem az álláspontomat.


Én 25. kürasszírhoz csatlakoznék:

Több állításod teljesen téves.


31. egy analógia volt azt nem kell megmagyarázni mert az a magyarázat...

33. Erre a válaszod de az érvelés persze hiányzik: Ennek semmi köze és két teljesen eltérő dolog.

Valamint elkezdtél mocskolódni:

Kérdező te nagyon agymosott vagy főleg, hogy személyeskedésen kívül nem hoztál fel semmit.


Akkor ki személyeskedik és minősíti a másikat?

Nem szeretem azokat a vitázókat, akik a saját hibájukat a másikra próbálják rákenni, ezzel előnyt kicsikarni a vitában...


Innentől nem látom értelmét annak, azon vitázni, mivel nem a tárgyhoz tartozik, hogy a Kijevi Russzból melyik szláv vagy skandináv nép "örökölt" többet. Vagy hogy Sztálin a szovjet-orosz birodalom ura grúz volt, ezért nagyrészt nem az oroszok a hibásak a birodalmuk elkövetett bűneiért.

Vagy hogy van-e joga egy korábban agresszor nép egyik képviselőjének, megítélni egy másik agresszor nép cselekedetét.


Azt gondolom, hogy aki nem kellő nyitottsággal áll a törihez, hanem az aktuálpolitikai álláspontjához keres kapaszkodókat, azzal nagyon nehéz érdemben tényekről beszélgetni.

Másfelől - ahogy már említettem - de nem zavart: Nem ez volt a kérdés!


Ha például hoztál volna fel olyan hadseregeket, amik felül- vagy alúlértékeltek voltak egy háború előtt, és gyökeresen mást bizonyítottak- nos az érdekelt volna és témába vágóan válasz lett volna a kérdésre....


Az orosz mosdatás kétes eredetű és lejárt szavatosságú mosószerekkel - megmondom nem nagyon fog meg.

2023. aug. 18. 11:26
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

38# Minden amit írsz rád is igaz...


Ha tudnál mondatot értelmezni kiderülne, hogy az első 5 sor hülyeség.


Ne kürasszírt utánozd saját gondolatokkal bizonyítsd az igazad.


Milyen hibát is kentem rád?


A Kijevi Ruszról Kurasszírral vitáztam mert épp belejött a beszélgetésbe, azt meg nem mondtam, hogy csak Sztálin a felelős mindenért, de ahogy voltak szélsőséges oroszok , ugyan úgy voltak olyan ukránok is, hogy lehet egy egész népet elitélni?


Nem ez volt a kérdés inkább egy célzottan titkon russzofób önigazolást váró kérdés.


Külön vicces, hogy nyitottságról beszélsz közbe minden a kérdésben és alatta leírt példád mind a kor aktuális rosszát hoztad fel.


De tessék, ott van a Francia hadsereg amiről azt hitték, hogy miyen erős aztán a Werhmacht elpicsázta.


Szerinted ha merek rosszat mondani az ukránokról az oroszokat mosdatom hát gratulálok...



De amúgy egy kérdés.


Elfogadod, hogy más az álláspontom? Nem? Akkor mégis csak önigazolást vársz.

2023. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!