Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Kína megrohamozná Tajvan...

Ha Kína megrohamozná Tajvan szigetét, akkor az is lehetséges, hogy az USA nem (mégsem) védené meg Tajvant, hanem egyszerre néhány dél-kínai nagyvárost bombázna, lőne, amelyek közel vannak Tajvanhoz?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ez az amcsiknak sokba kerülne. Néhány anyahajójuk leparkolna a titanic mellé.
2023. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De Kínának még többe. Rengetegbe.
2023. aug. 10. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Sunyiba nyomnák Tajvant, így mondhatják hogy ők nem is háborúznak.

Közbe Tajvanon keresztül ütnék a Kínát, aki csak Tajvanra tudna visszaütni.

Mint Ukrán(USA)-Orosz háború

2023. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Usa biztos nem fog kínai városokat lőni = világháború.

Legfeljebb a Fehér Házból menne a sajnálkozás, gazdasági szankciók.

2023. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Az USA-Kína gazdaság eszméletlenül össze van fonódva. Mire a kínaiak megindulnak Taiwan felé, addigra már rég lepacsizták az amerikaiakkal zárt ajtók mögött, hogy ki mit kap cserébe.
2023. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha ki akarjuk találni, hogy mi történne, Ha Kína megtámadná Taiwant, akkor meg kell nézni, hogy mi történik most Ukrajna esetében.


Az USA, a nemzetközi rend védelmezője pénzügyi támogatást és nagyon óvatosan és félősen fegyvereket ad Ukrajnának.


Ennyi.


Pedig Ukrajna egy ENSZ által elismert szuverén állam, tehát az, amit Oroszország elkövetett a támadással és főleg területek elcsatolásával, az a nemzetközi jog igen durva megsértése.


Mégsem avatkozott be közvetlenül az Egyesült Államok.


Ebből következtetve szinte 100%-ig biztos, hogy Taiwan védelmében sem tennének többet, mint Ukrajna védelmében, ugyanis Taiwan területi, politikai szuverenitását, önállóságát az ENSZ nem ismeri el, tehát Kína semmiféle nemzetközi jogsértést nem követne el a támadással - gyakorlatilag a saját területén végezne katonai műveletet.


Be kell látni, hogy az USA nem meri felvállalni egy nukleáris háború kockázatát.

Egészen addig az USA arra építette a nemzetközi rend fenntartását, hogy soha nem fogalmazott semmiben egyértelműen, ez a strategic ambiguity, arra épített, hogy ha homályosan fogalmaz, hogy mire hajlandó, és mire nem, akkor mások elhiszik róla, hogy akár arra is hajlandó lehet, hogy egy világháborút és atomháborút kockáztasson.


Az orosz támadással kiderült, hogy ez csak blöff volt, ebből minden bizonnyal Kína

is levonja majd magának a következtetést - ha van egy elég potens nukleáris arzenálja, akkor ezzel távol tarthatja az USA-t, legfeljebb azzal kell számolnia, hogy Taiwan-t támogatják majd fegyverekkel.


Csakhogy van egy kis különbség, Ukrajna ez bazinagy ország egy csomó nyugati határvonallal, ahol bejuthatnak a fegyverek, Taiwan meg egy harmad magyarországnyi sziget, amin ráadásul 26 millióan élnek, tehát még az élelmezésüket sem tudják megoldani maguknak.


Tehát Kínának mást sem kell tennie, mint blokádot vonni a sziget köré, hogy ne juthassanak be fegyverek, és várni - simán kiéhezteti a szigetet, ezzel kikényszerít egy rezsimváltást, megállapodik velük, hogy továbbra is mehetnek dolgok ugyanúgy, mint eddig, az emberek élhetnek kedvükre, csak annyit kell módosítaniuk a berendezkedésen, hogy a biztonsági, külpolitikai és külkereskedelmi kérdésekben átadják Kínának a döntési jogot.


Ezzel a taiwani átlag lakosok gyakorlatilag nem vesztenek semmit, és mellétéve az éhezés rémét ez igen vonzó kiút lesz a konfliktusból a lakosságnak, akik így nyomást gyakorolnak majd a saját vezetésükre, hogy írják alá a megállapodást.


És vége is a sztorinak, Kína ezzel ráteszi a kezét a Taiwan-i csipgyártásra, és ezzel a világ egészére is sokkal nagyobb befolyása lesz, mint előtte.


Legalábbis a kínai terv ez.


Aztán hogy mi lesz a valóságban, majd kiderül, amikor megindul a folyamat.


Merthogy meg fog indulni, ez nem feltételezés, hanem bizonyosság, csak a mikor a kérdés.

2023. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Ti félreértitek Taiwan és az USA kapcsolatát. A chip gyártás STRÁTÉGIAI fontosságú. Nem lépne háborúba Kínával az USA, de más lépéseket tenne, mint Ukrajna esetében.


Meg nem az a lényeg, hogy a pont a támadás alatt mit tenne az USA, hanem előtte... Mivel ez nem egyik napról a másikra történne meg, rengeteg katonát ÉS hajót kellene elsőnek egy helyre csoportosítani, ami a műholdaknak hála az első perctől kezdve követhető lesz. Na és ekkor lesz kérdés, hogy mit lép az USA. Itt lesz kb 1 hónapja dönteni, hogy az esetleges fegyverek/rakéták egyéb dolgok időben oda tudjanak érni.


Amúgy lassan az is érdekes lesz, hogy Taiwan mit lép:D Mert ha lesznek rakétáik Kína legnagyobb gátját lerombolni, az könnyen patt helyzetet idézhet elő. Jah, Kína porig atomozná Taiwant és semmi nem maradna a helyén, de cserébe ott is beláthatatlanul súlyos károkat okozna Taiwan. Pl Shanghait elöntené a víz, ami azért már önmagában probléma, de több hasonlóan nagy város és az egyik legnagy katonai bázis (talán légierő) és elúszna literalisan

2023. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

"Ti félreértitek Taiwan és az USA kapcsolatát. A chip gyártás STRÁTÉGIAI fontosságú. Nem lépne háborúba Kínával az USA, de más lépéseket tenne, mint Ukrajna esetében."


Mondjuk pont nem sokra mentek ott sem ezekkel a más lépésekkel, Kínával meg még nehezebb dolguk lesz.


"Amúgy lassan az is érdekes lesz, hogy Taiwan mit lép:D Mert ha lesznek rakétáik Kína legnagyobb gátját lerombolni, az könnyen patt helyzetet idézhet elő"


Rakétákkal kb. lehetetlen egy gátban komoly károkat okozni, hacsak nem nukleáris fegyverről beszélünk, de olyan meg hótziher hogy nem kapnak.


Plusz van légvédelem.


"Jah, Kína porig atomozná Taiwant és semmi nem maradna a helyén"


Na aki ilyen hülyeségeket képes leírni, annak gőze nincs a dolgokról - a háború nem azért van, hogy összemérjék, hogy kinek nagyobb a f-sza, és ki tudja teljesen elpusztítani a másikat, hanem hogy politikai célokat elérjenek általa.


Kínának semmire nem jó egy porig rombolt Taiwan, ezzel semmilyen politikai célt nem ér el.

Épp ezért nem fogja porig atomozni.


Szinte biztos lehetsz benne, hogy még a partraszállást sem fogják erőltetni, lévén a kikötők forgalmát le tudják zárni a tengerről, meg a légteret is, és így nekik sem lesz sok veszteségük, és a szigetet sem kell lepusztítaniuk, simán kizsarolják így belőlük, amit akarnak.

2023. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha Kína rátámad Tajvanra, akkor az egész villámgyorsan fog lejátszódni. Nem fog hasonlítani a D-napra, nem az fog dönteni, hogy milliónyi katonát hajók fedélzetén dobnak át. Erre nincs szükség, a XXI. században már léteznek gyorsabb megoldások is.
2023. aug. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!