Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hisztek a "kölcsönös (nukleári...

Hisztek a "kölcsönös (nukleáris) elrettentés" doktrínában?

Figyelt kérdés

A MAD angol mozaikszó, a Mutual(ly) Assured Destruction rövidítése, magyarul a „kölcsönösen biztosított megsemmisítés” elve. Lényege, hogy az atomháború mindkét fél teljes pusztulásával járna, emiatt nem lehetne győztes, s így azt nincs is értelme megindítani.

[link]



2023. aug. 16. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert így elkerülhető az atomháború. Ahogy eddig ez be is igazolódott.
Nem, egyszer egy őrült politikus úgyis parancsot ad stratégiai atomfegyver bevetésére.
Nem tudom eldönteni, hogy igen vagy nem.
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát kormányunk leegyszerűsítve kb. azt mondja hagyni kell az oroszokat hagy csináljanak amit akarnak mivel atomnagyhatalom.
2023. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnálatos, de így mondja Orbán. Totális megadás politikája.
2023. aug. 16. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a hülye orosz beszél állandóan atomfegyverekről.
2023. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hitkérdés.


A tény az, hogy eddig működött, de az is tény, hogy arra nincs semmi garancia, hogy a jövőben is mindig működni fog.


Pláne, hogy a világpusztító 60-70 ezres hidegháborús atomfegyver-arzenál nagyon nagy részét mára leszerelték, az a fejenként megmaradt ~1500as fegyverkészlet nyilván már nem bír akkora elrettentő erővel.

2023. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Végre egyszer tudtam azonosulni egy válaszopcióval.
2023. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapból nem kellett volna feltalálni! Mert mivel valami van előbb utóbb kihasználhatja akár ki! Mert akkor minek lenne! De tény hogy rábaszna az agresszor is mert akkor szerintem megsorozná az egész világ azt az egyet szóval nem jönne ki jól! Meg lepusztítani a fél bolygót vagy az egészet egy kietlen sivataggá tenni szerintem senki érdeke!
2023. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!