Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A férfiak többsége miért...

A férfiak többsége miért utálta a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 16:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Mert abszolút semmi értelme nem volt az egész bohóckodásnak, csak az ember életéből lopott el 1-2 évet. Nagyon de nagyon sokan szoktak ott rá a cigarettára, az alkoholra, a sok szívatás meg csexegetés miatt pedig sokan lettek kuncsaftjai a pszichológusoknak. Az egész nem volt másra jó, minthogy a műveletlen, balfax, gorilla szinten lévő felettesek kiélhették a szadista, antiszociális hajlamaikat legálisan másokon, akik sokszor egyáltalán nem szolgáltak rá erre. A mai feleségverő, elhízott, bunkó, kocsmatöltelékek többsége még volt sorkatona, azok istenítik ezt ennyire, mert ha nekik xar volt, legyen másnak is az.
2023. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy értelmetlen sz@rakodás volt. Csapkodtuk a fagyott földet gyalásóval, meg ellőttünk 9db lőszert, ez volt a nagy komoly kiképzés. Ezzel szoktak az idióták érvelni, hogy de hát mennyi hasznosat tanultak ott...ja, hogy kell felmosni, meg wc-t pucolni, ez igen! Erre kellet a 18, 12, meg a 9 hónap, jee! Igazi komcsi szemét volt az egész.
2023. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#4

A nők nem agresszívek, ha összezárják őket.


🤣

2023. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%

Hagyjad már a pszihológust. Sosem járt annyi ember pszihológushoz, mint mostanában, amikor nincs is sorkatonaság.


Akit pszihológushoz kellett volna küldeni, inkább futkosóra került. De még az sem biztos.


Nálunk -őrségben- valaki rálőtt a befelé dobbantó bajtársára. -Engedély nélkül távozott, majd visszajött.

Az üti annyit mondott, hogy el kell kapni a befelé dobbantókat. Hosszú téma... Hát ő rálőtt. Még jó, hogy nem lett komoly sérülés.

Még ejnye-bejnyét sem kapott.


Nálunk három időszak volt. Az első időszakban szívattak, akit tudtak. Akinek volt egy kis vér a pucájában, arról hamar leszoktak.

2023. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

#14 És ez teljesen rendben volt így? Szívassuk azt akinek "nincs vér a pucájában"? Aki egy kicsit gyengébb, elesettebb a másiknál?

Azok akik ezt normálisnak tartották, na pont belőlük lettek a lecsúszott suttyó alkeszek. Ezek istenítik ma is azt a mocskot...ülnek a kocsmában a Borsodis dobozukkal és nem értik a mai világot, megragadtak még az előző évszázadban. De bezzeg akkor milyen jó volt, mert belőlük embert nevelt a Néphadsereg.

2023. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#13


Úgy értettem, hogy nem verekednek.

Nézz meg egy férfi és női börtönös filmet, látod a különbséget!

2023. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem írtam, hogy "ez így rendben van".

De:


Én lázzasan vonultam be. Egyből bekerültem a gyengélkedőre. Meglátogattak a többiek, s elmesélték, hogy mi megy a századnál.


"Valahogy nem volt kedvem" meggyógyulni, minden nap 38 fölötti lázat mértek.

Volt, hogy az orvos leültetett magával szemben és mindkét hónom alá lázmérőt tett. Valahogy úgy is sikerült a 38 fok körüli láz -erősen koncentráltam.


Kb. egy hónap után meguntam, s lám egészséges lettem.

Igen ám, de nem volt gyakorló ruhám sem. Ezzel is nyertem pár napot.


Aztán be akarták pótolni, ami elmaradt.


Első este takarodó után: X honvéd riadó. Aztán: takarodó, riadó egymás után. Amikor elkészült jelentsen.

Éjfél körül már csak a takarodó végrehajtását jelentve ráztam fel úgy 20 percenként a rajparancsnokot. Közben egy kicsit pihentem, aztán újra "takarodtam".

Lehet, hogy rájött a "trükkre", mert elküldött aludni, s soha többé nem csinálta.


Aztán jött a fókázás.

Az rpk-h. ráült a fejemre. Kirántottam a lábait, s ahogy esett hanyat elkapta az emeletes ágyat. Feljebb emeltem a lábait. Jó súlyban volt, nem bírta tartani magát. Jó nagyot puffant. Soha többé nem szórakozott velem.


Szóval hamar rájöttek, hogy nem vagyok "nyuszifül".

Nekem sosem kellett fogkefével wc-t pucolni.

2023. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

17-hez:


56 kilóval nem voltam egy "díjbírkozó" alkat.

Ennek ellenére -ha kellett- szóban is, tettben is mindig megvédtem magam.


Másrészt: meglehetősen vegyes volt a társaság. Nekem szerencsém volt, normális barátokat találtam. Még a szakácsok közt is, aminek volt bőven előnye.

2023. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Szívassuk azt akinek "nincs vér a pucájában"? Aki egy kicsit gyengébb, elesettebb a másiknál?"


Véleményem szerint aki ezt tette a másikkal, azt jó alaposan agyon kellett volna verni. Amíg van benne szufla. Az ilyen hulladék szarházi nem érdemli meg az életet sem.

2023. szept. 9. 14:32
 20/24 anonim ***** válasza:
56%

#19 Pedig akadt bőven ilyen a sorkatonaságnál...ezek pofáznak ma habzó szájjal, hogy bezzeg a mai fiatalok! Nem voltak katonák azért ilyenek! ( Igen, azért tanulnak nyelveket, meg szereznek diplomát) Bezzeg ők, micsoda embert faragott belőlük!( 8 általánossal, vagy max egy szakiskolával tolják a talicskát)

Ja, látom...50-60 évesen sörhasú elhízott, lecsúszott trógereket.

2023. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!