Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A férfiak többsége miért...

A férfiak többsége miért utálta a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 16:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
63%

Egy idő után még a tisztek is elkezdtek "respektálni".


Különleges alakulatnál voltam, amihez sokat kellett tanulni, gyakorolni. Már első idószakban rámbízták az elméleti képzést -katonaság előtt az MHSz-nél erre készültem. Ilyen vonalon akartam elindulni az életben.

A kézifegyverünk is -ennek megfelelően- amd volt. Behajtható tusás gépfegyver.


Pl.: éjszakai riadó, gyakorlat:


Elkezdett esni az eső. Fel kell verni a sátrakat két fél sátorból! Senki nem maradhat a kocsiban!

Hát nem nekem.


Szépen megvetettem a kocsiban a fekpadot, kivettem a zsákból a zöld pizsamát, lepedőt, pokrócot, párnát és lefeküdtem aludni.


Másnap hajnalban dörömböltek a kocsi hátsó ajtaján.

Nyakig sárosan sorakozott az egész század, s a hadnagy dörömbölt. Azt hittem rosszul látok, vagy álmodok.


Később a többiek elmondták, hogy hajnalban riadó volt.

Harchoz! Fel! Harchoz! Fel! A sárban... S mikor már nem akartak felkellni, kezdett keresni engem a hadnagy.


Hát megtalált. S mindenki röhögött.

Én meg felébredtem teljesen.

Ezzel vége volt a gyakorlatnak.

Mire elindultunk "haza" már fel is öltöztem.

2023. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%

#20


Rám ez nem áll. Egyetemi diplomám van, egy nyelvből nyelvvizsgám, egyen türhetően beszélek, 3-4 nyelven nem lehet teljesen eladni. És bejártam 30 egynéhány országot. Néhol csak pár szót tanultam meg a helyi nyelven, amit a helyiek értékeltek.

Pl.: szuahéliből csak néhány szót tudtam, de egy szó egy nehezebb helyzetben kisegített (askari-katona).


A hovédségre úgy tekintettem, hogy kötelező, hozzuk ki belőle a legjobbat. Ezért készültem erre már az MHSz-nél is.

Így nekem nem volt "annyira" elvesztegetett idő.

2023. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
77%

#22 Gratulálok, szép teljesítmény. De azért valljuk be, hogy nem ez volt az átlagos abban az időben.

Biztos érdekes lehetett annyi országot bejárni.

2023. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
81%

#22


Hát igen. Kitűztem magam elé egy célt már gimiben, amit kisebb kerülőkkel lényegében elértem. A cél: minél többet megismerni a világból. Az átkosban erre nem sok esély volt.


A múltból az ember inkább a "szépre emlékezik".

De tényleg "olcsón megúsztam" a két év katonaságot.

Első hónap gyengélkedő, pár hét szivatási próbálkozás.

Onnantól már ment minden a maga útján.


Nálunk inkább azokat szivatták, akik valami módon kiríttak. Pl.: nem mosakodtak, büdösek-, rendetlenek voltak, esetleg a többiek szívtak miattuk valamiért. De az első időszak végére mindenki "beilleszkedett". Bárhonnan is jött...

Engem is azért próbáltak az elején, mert a gyengélkedővel "kilógtam" a közösségből -nem is titkolva az okot.

2023. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!