Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Afrika Korps katonái...

Az Afrika Korps katonái valóban bűnösök voltak?

Figyelt kérdés

Az Afrika Korps "csupán" hadműveletekben volt jelen, és ez a háborúkban teljesen normális, egyértelmű dolog. A társadalom mégis úgy tekint rájuk a mai napig, mint háborús bűnösökre, tömeggyilkosokra. Miközben semmivel se voltak rosszabbak, mint más kötelékekben szolgáló katonák. Nem voltak jelen a koncentrációs táborokban, nem üldöztek senkit és semmit se, harcoló alakulat volt, mint sok más nemzet-szövetség sok katonája. Csupán azért bélyegzik meg az Afrika Korpsot, mert a Szabad Európáért harcoló Nácik voltak.

Mi a véleményetek erről?


2010. okt. 21. 09:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

"A társadalom mégis úgy tekint rájuk a mai napig, mint háborús bűnösökre, tömeggyilkosokra."


Én se találkoztam soha ilyennel.

2010. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező cseppet túlreagálhat valamit...

Gondolom ezt az alapján, hogy Erwin Rommel a második világháború legismertebb tábornoka, és hogy az átlagember csak annyit tud róla, hogy Afrikában voltak sikerei. Az, hogy az öntözéses földműveléssel, vagy a piramisok építésével kapcsolatban, azt már nem tudná eldönteni az átlagember.

De tekintve, hogy sehol nem találkoztam ilyenekkel, ezért nem nagyon tudok véleményt mondani azokról, akik erről írtak.

Maga az Afrika Hadtest meg azért nem túl szép, mert náci németek, és ezt nyomatták mindenkinek, meg is maradt az emlékezetünkben.

De én még életemben nem találkoztam olyannal, akik egynek gondolják az SS-t és a DAK-ot, olyannal igen, aki szerint az SS a Wehrmacht, de az előbbi párosítással még soha életemben nem találkoztam. Meg kezet sem fogtam vele...

2010. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Lehet, arra gondol a kérdező, amikor Harry herceg fölvette az Afrika Korps egyenruháját egy farsangi bálon pár éve. Abból igazából nem is az egyenruha miatt volt akkora botrány, hanem mert egyrészt közszereplőként tette és nem az első balhéja volt, másrészt rajta volt a horogkeresztes karszalag is a ruhán. A horogkeresztért pedig mindenhol harapnak.
2010. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Valóban félre érthető voltam.

Én konkrétan az olyan emberekre gondolok, akik a DAK-t is egynek tartják a sok náci közül. Mert sajna sok ilyen tudatlan ember van. De látom, vannak még, akik ismerik a törit.

2010. okt. 23. 21:10
 15/15 anonim válasza:

Sziasztok!

Kicsit hozzászólok a témához!

Ami tény..a Rommel féle Afrika Korps tagjait a brit katonák mindig dicsérték mert a hadifoglyokat megfelelően látták el nem voltak kegyetlenek mint sok egyéb hadsereg!Ezek után nem hinném hogy kegyetlenek lettek volna ha az ellenségeik is dicsérték őket!

2010. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!