Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az új hidegháborúban eljöhetne...

Az új hidegháborúban eljöhetnek ismét a kísérleti atomrobbantások erődemonstrációs céllal? Mi lenne ennek az üzenete, mit lépnének a rivális nagyhatalmak?

Figyelt kérdés

dec. 9. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Manapság ezek inkább nevetségesen ostobának tűnnének a legtöbb ember számára.


Eleve 1963 után már egyetlen ország se csinált szabadtéri atomrobbantást Kínán kívül, aki még 1980-ig folytatta, mert látták, hogy mennyi sugárzó anyag kerül ki miatta a légkörbe. Közbejött egy Csernobil meg egy Fukusima is, ami megint megdobta a globális sugárzást. Azóta kizárólag föld alatt robbantgatnak, még Észak-Korea is.

dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a másodikhoz. 1980 óta szerencsére teljesen gombafelhő-mentes volt a Föld, és manapság inkább szégyen lenne, ha valamelyik ország ezt megtörné.
dec. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell már gombafelhő a farokméregetéshez, föld alatt intézik manapság az ilyesmit. A gombafelhőt elsodorja a szél más országok fölé, és ez ma már nagyon kellemetlen szituációkat eredményezne. Talán Kína volt az utolsó aki föld feletti robbantás csinált, emlékszem még hetek múlva is vezető hírek voltak hol jár a felhő, hányszor kerülte meg a földet. Ma már akár konkrét támadásnak is felfoghatja valamelyik állam, ha valaki ráengedne egy sugárszennyezett felhőt, de minimum milliárdos kártérítési igénnyel lépne fel, mondjuk a mezőgazdaság tönkretételéért. Annak idején a csernobili baleset után nyakunkon maradt az összes exportra szánt primőr, a kutyának se kellet a sugárzó jégsaláta.
dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Robbantani lehet a sarkkörön, sivatagban vagy az űrben is, hogy ne veszélyeztesse az embereket.

A föld alatti robbantások kevésbé látványosak, de azzal is biztosan be lehet kerülni a hírekbe, megvan a hírértéke. Úgy emlékszem az utóbbi években Észak-Korea végzett föld alatti robbantást és téma volt a világhírekben.

dec. 10. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 A sivatagi vagy sarkköri robbantás felhőjét is ugyanúgy szétviszi a szél mindenfelé a bolygón, az űri robbantás meg tönkrevágná a műholdakat meg a telekommunikációt az EMP miatt.


1962-ben csinált az USA ilyen űrbéli robbantásokat, és még az akkori robosztus, mai szemmel nagyon primitív telekom hálózatokban is kárt okozott. Volt ahol egyszerűen csak lángra kaptak a telefonkábelek, vagy a lakásokban felrobbantak a telefonok tőle. Most képzeld el ezt a mai világban, ahol minden közművet, pénzügyi tranzakciót az internet vezérel, és már az emberekben is mikrochip van, mondjuk a pacemaker-ekben, vagy a középfülbe épített hallókészülékekben. Bizonyos tekintetben még nagyobb kárt csinálna, mint egy légköri robbantás.

dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Tökéletesen tudják szimulálni számítógépekkel is. A nukleáris technika 60-80 éves "találmány", a fúziós töltetekkel is van bőven elég kísérleti tapasztalat, ha egy új fejet kifejlesztenek akkor az hogy fog működni. A "nagyokról" kísérleti robbantás nélkül is tudják bőven van elég töltetük.

Kísérleti robbantásokat azok hajtanak végre akik mutogatni akarják mekkora a f.szuk - nédd'a nekem is van már ilyenem, szóval meg ne támadj.

Egyetlen oka lehet egy kísérleti atomrobbantás végrehajtásának a nagyok részéről: mintegy utolsó előtti figyelmeztetés, hogy készek akár bevetni is valamelyik éppen folyó konfliktusban. Jelen helyzetre értelmezve, ha az ukránok nagyon előremennének akkor az oroszok inkább benyomják a piros gombot mintsem szétessenek (mármint Ukrajna területén). Több lépcsőben érkezne az üzenet mi jön - kilépnek az atomcsend egyezményből, kísérleti robbantás, potenciális célpontok közzététele, taktikai fej bevetése valahol sorrendben.

dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Már így is tuti voltak robbantások, amelyek betettek a klimának. Ma tavasz volt.
dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!