Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy bírta eddig és bírja még...

Hogy bírta eddig és bírja még az ukrán hadsereg feltartani a mindenben fölényben lévő orosz hadsereget?

Figyelt kérdés
Hogy lehetséges hogy egy középhatalom felveszi a versenyt egy katonai szuperhatalommal ami szinte totális háborút vív saját beállítása szerint a saját területén (gondolok itt arra hogy Oroszország annektálta a megszállt területeket és hivatalosan Orosz területnek tartja), nem pedig egy idegen vagy távoli területen vív háborút mint az USA anno Vietnamban.

dec. 12. 15:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8/

Szerintem ez csak részben igaz,de van benne igazság.

Ami ennek ellene mond a nagy számú halott,amivel azért mindkét félnek a családok felé nehéz lehet elszámolni.

Ami ebben a gondolatmenetben igaz,az az orosz nyersanyagárakat a helyzet magasan tartja,és az orosz ipar is sokat erősödött ebben a helyzetben,úgymond rengeteget profitált ebből a helyzetből.

Sok nyugati cég kivonulása után a saját iparuk megtanulta legyártani a hiányzó termékeket amit addig a nyugatról szereztek be.

Kina a technológiát,az orosz háttér a nyersanyagbázist adja,ez ritka jó páros.

dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Oroszország igazgatójának czélja visszadni anyácskához tartozó (az ő szemszögéből nézve) csecst. Ez előremenő döntés volt Oroszország igazgatójának, mivel mindig is fájt a foga Ukrajna bizonyos területeire biztonsági és nemzeti szempontból. Tehát előrement a "pofonért" és gyorsan elkezdte a hadműveleteket, ezek mögött két stratégiai megfontolás van(***)

Megszerezni a vágyott területeket, mielőtt NATO tag lesz Ukrajna.


Úgy kell elképzelni, hogy jól elverlek, mint szódás a lovát. Te megigéred nekem, hogy kifogsz űtni 5 év múlva, mert addig fogsz bokszolni. (Mondjuk ezt nem lehet, mert kib_@nak a klubból, de tegyük fel nem érdekel, mert ez a czélod)

Ha Oroszország igazgatójának stratégiáját követem, akkor nem várok 5 évet, hogy laposra verj, hanem most kitaposom a beled. /Hül'e példa, de most már mindegy/ Mivel Oroszország nem akar a teljes NATO-val hadakozni, így a védtelen Ukrajnára támadt, de USA mindig a gyengék védelmébe állt a történelem során, ha (természetesen) gyengítheti vetélytársát.


(***)Amíg Ukrajna háborúban áll nem lehet NATO tag.

dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
43%
12/Úgy tudom EU-s tag sem lehet egy háborúban álló ország.
dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#11 Az irományom nagy része irónia akart lenni.
dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!