Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Japánt elfoglalni 300 ezer...

Japánt elfoglalni 300 ezer emberrel ?

Figyelt kérdés
Japánt el lehetne foglalni annyi katonával és olyan eszközökkel amiket Oroszország most vet be Ukrajnában ?

dec. 18. 11:53
1 2
 11/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 4


IDÉZLEK: "Most is úgy lehetne elfoglalni Japánt, hogy előtte pár tucat atomfegyverrel pusztítanák a katonai és civil infrastruktúráját."


Japán nemzetközi szerződés alapján az USA nukleáris védőernyője alatt áll, azaz egy Japán elleni atomcsapás azonnal az USA válasz-atomcsapását váltaná ki.

dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem garantál Japánnak semmit sem az USA...

#4


Ez a szerződés:


"Kölcsönös Együttműködési és Biztonsági Szerződés az Egyesült Államok és Japán között


Azzal az óhajjal, hogy megerősítsék a közöttük hagyományosan fennálló béke és baráti kötelékeket, és támogassák a demokrácia, az egyéni szabadság és a jogállamiság elvét,

azzal az óhajjal, hogy tovább ösztönözzék köztük a szorosabb gazdasági együttműködést, és elősegítsék országaikban a gazdasági stabilitás és jólét feltételeit,

Megerősítve az Egyesült Nemzetek Alapokmányának céljaiba és elveibe vetett hitüket, valamint azon vágyukat, hogy békében éljenek minden néppel és minden kormánnyal,

Felismerve, hogy az Egyesült Nemzetek Alapokmányában megerősített egyéni vagy kollektív önvédelemhez való eredendő joguk van,

Tekintettel arra, hogy közös érdekük a nemzetközi béke és biztonság fenntartása a Távol-Keleten,

Miután elhatározta, hogy megköti a kölcsönös együttműködésről és biztonságról szóló szerződést,

Ezért állapodjanak meg a következőkben:



I. CIKK

A Felek vállalják, hogy az Egyesült Nemzetek Alapokmányában foglaltaknak megfelelően minden olyan nemzetközi vitát, amelyben érintettek lehetnek, békés úton rendeznek oly módon, hogy a nemzetközi béke, biztonság és igazságosság ne kerüljön veszélybe, és nemzetközi kapcsolataikban tartózkodnak. bármely állam területi integritása vagy politikai függetlensége elleni erőszak fenyegetésétől vagy alkalmazásától, vagy bármilyen más módon, amely összeegyeztethetetlen az Egyesült Nemzetek céljaival. A Felek más békeszerető országokkal együttműködve törekednek az Egyesült Nemzetek Szervezetének megerősítésére, hogy a nemzetközi béke és biztonság fenntartására irányuló küldetését hatékonyabban teljesíthesse.



CIKK II

A Felek szabad intézményeik megerősítésével, azon elvek jobb megértésével, amelyeken ezen intézmények alapulnak, valamint a stabilitás és a jólét feltételeinek előmozdításával járulnak hozzá a békés és baráti nemzetközi kapcsolatok további fejlődéséhez. Törekedni fognak a konfliktusok kiküszöbölésére nemzetközi gazdaságpolitikájukban, és ösztönözni fogják a köztük lévő gazdasági együttműködést.



CIKK III

A Felek egyénileg és egymással együttműködve, folyamatos és hatékony önsegély és kölcsönös segítségnyújtás révén – alkotmányos rendelkezéseiknek megfelelően – fenntartják és fejlesztik fegyveres támadásokkal szembeni ellenálló képességüket.



IV. CIKK

A Felek időről időre konzultálnak egymással e szerződés végrehajtásáról, és bármelyik fél kérésére minden alkalommal, amikor Japán biztonsága vagy a távol-keleti nemzetközi béke és biztonság veszélybe kerül.



V. CIKK

Mindegyik Fél elismeri, hogy a Japán közigazgatása alá tartozó területeken bármelyik Fél ellen irányuló fegyveres támadás veszélyt jelentene saját békéjére és biztonságára nézve, és kijelenti, hogy alkotmányos rendelkezéseivel és eljárásaival összhangban cselekszik a közös veszély ellen. Minden ilyen fegyveres támadást és az ennek eredményeként hozott minden intézkedést haladéktalanul jelenteni kell az Egyesült Nemzetek Biztonsági Tanácsának az Alapokmány 51. cikkének rendelkezéseivel összhangban. Ezeket az intézkedéseket meg kell szüntetni, ha a Biztonsági Tanács meghozta a nemzetközi béke és biztonság helyreállításához és fenntartásához szükséges intézkedéseket.



VI. CIKK

Japán biztonságához, valamint a nemzetközi béke és biztonság fenntartásához a Távol-Keleten az Amerikai Egyesült Államok megkapja, hogy szárazföldi, légi és haditengerészeti erői használhassanak létesítményeket és területeket Japánban. Ezen létesítmények és területek használatát, valamint az Egyesült Államok fegyveres erőinek státuszát Japánban külön megállapodás szabályozza, amely a Tokióban aláírt, Japán és az Amerikai Egyesült Államok között létrejött Biztonsági Szerződés III. cikke szerinti igazgatási megállapodás helyébe lép. 1952. február 28-án, a módosított formában, és egyéb megegyezés szerint.



VII. CIKK

Ez a Szerződés nem érinti, és nem értelmezhető úgy, hogy az semmilyen módon érinti a Feleknek az Egyesült Nemzetek Alapokmánya szerinti jogait és kötelezettségeit, illetve az Egyesült Nemzetek Szervezetének a nemzetközi béke és biztonság fenntartásával kapcsolatos felelősségét.



VIII. CIKK

Ezt a Szerződést Japán és az Amerikai Egyesült Államok saját alkotmányos eljárásaikkal összhangban megerősíti, és az azon a napon lép hatályba, amikor a megerősítő okiratokat Tokióban kicserélték.



IX. CIKK

A Japán és az Amerikai Egyesült Államok között San Francisco városában 1951. szeptember 8-án aláírt biztonsági szerződés e szerződés hatálybalépésével hatályát veszti.



X. CIKK

Ez a Szerződés mindaddig hatályban marad, amíg Japán és az Amerikai Egyesült Államok kormánya véleménye szerint olyan ENSZ-megállapodások hatályba nem lépnek, amelyek kielégítően biztosítják a nemzetközi béke és biztonság fenntartását Japán térségében. A Szerződés tíz éves hatálybalépése után azonban bármelyik fél értesítheti a másik felet a Szerződés felmondási szándékáról, amely esetben a Szerződés egy évvel az értesítés közlése után hatályát veszti.


Ennek hiteléül az alulírott meghatalmazottak aláírták ezt a szerződést.


Készült Washingtonban két-két példányban, japán és angol nyelven, mindkettő egyaránt hiteles, 1960. január 19-én.


JAPÁN SZÁMÁRA:

Nobusuke Kishi

Aiichiro Fujiyama

Mitsujiro Ishii

Tadashi Adachi

Koichiro Asakai


AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK RÉSZÉRŐL:

Christian A. Herter

Douglas MacArthur II

J. Graham Parsons

"

dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
10. Japán most is atomhatalom. Igen, van bombájuk!
dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
12. De, mivel a Japánban lévő bázisaik nélkül oda a térség ellenőrzése. Muszáj nekik, ha tetszik, ha nem. Ráadásul Japánnak még mindig hatalmas követelése van az USA felé, sok a Japán érdekeltség az USA-ban, így Amerikai gazdaságilag is xopna, ha Japán elesne. Ráadásul Kína miatt, kell nekik ott szövetséges.
dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is jön napjainkba szóba az, hogy Japánt bárki megtámadja. De az 1980-as években senki sem gondolt Európában véres délszláv háborúkra, meg arra, hogy a SZU felbomlik, népei majd egymást gyilkolják, stb.


Pl. az USA is simán összeomolhat pár évtized múlva polgárháborúban, mert nagyon durvák a társadalmi egyenlőtlenségek, most a felső 1% birtokolja az összes amerikai vagyon harmadát, alsó 40% meg összesen a 2 ezrelékét!

dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
7) a lakosság többsége örülne az oroszoknak, tehát ez nagyon rossz példa volt.
dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

nagyon durvák a társadalmi egyenlőtlenségek, most a felső 1% birtokolja az összes amerikai vagyon harmadát, alsó 40% meg összesen a 2 ezrelékét!“


Ez minden országban így van

dec. 18. 16:07
 18/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 12


IDÉZLEK: "Nem garantál Japánnak semmit sem az USA..."


De garantál, Japán a NATO-tagállamokhoz hasonlóan az USA nukleáris védőernyője ("nuclear umbrella") alatt áll.


LÁSD:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

Persze a “nukleáris védőernyő” kifejezés a kölcsönös elrettentés politikai, katonai nyelvezetének hatásosan hangzó alkotása, de nincs mögötte szerződéses kötőerő.


Az amerikai-japán szerződést idéztem, a NATO szerződésben is csak ennyi van.

“ 5. cikk

A Felek megegyeznek abban, hogy egyikük vagy többjük ellen, Európában vagy Észak-Amerikában intézett fegyveres támadást valamennyiük ellen irányuló támadásnak tekintenek és ennél fogva megegyeznek abban, hogy ha ilyen támadás bekövetkezik, mindegyikük az Egyesült Nemzetek Alapokmányának 51. cikke által elismert jogos egyéni vagy kollektív védelem jogát gyakorolva, támogatni fogja az ekként megtámadott Felet vagy Feleket azzal, hogy egyénileg és a többi Féllel egyetértésben azonnal megteszi azokat a intézkedéseket - ideértve a fegyveres erő alkalmazását is -, amelyeket a békének és biztonságnak az észak-atlanti térségben való helyreállítása és fenntartása érdekében szükségesnek tart. Minden ilyen fegyveres támadást és ennek következtében foganatosított minden intézkedést azonnal a Biztonsági Tanács tudomására kell hozni. Ezek az intézkedések véget érnek, ha a Biztonsági Tanács meghozta a nemzetközi béke és biztonság helyreállítására és fenntartására szükséges rendszabályokat.”

dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ukrajna a szakadár területek és Krím nélkül bő 30 millió fő Japán bő 120 millió fő

Japáné a világ harmadik legerősebb gazdasága

Japán hadsereg a világ 8. legerősebb hadserege Ukrán hadsereg a 15.

Valamint Japánnak azért a haditengerészete és légi ereje-légvédelmi ereje is sokkal erősebb mint Ukrajnáé.

Ha az Oroszok Ukrajnával nem bírnak egy szárazföldi háború esetén, akkor a Japánokkal biztos hogy nem bírnának el egy vízi és légi invázióban.

jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!