Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Oroszországban egy hatalomv...

Ha Oroszországban egy hatalomváltás után egy gyenge, liberális, nyugabarát, demokrata vezető jönne, aki nemzetközileg ellenőrzött népszavazás útján rendezné a Krím és a Donbasz jövőbeni státuszát, vajon mit lépne a Nyugat?

Figyelt kérdés
Elofogadnák a közeledést, békülést, demokratikus rendezést, önrendelkezést vagy ragaszkodnának a katonai agresszióhoz, vérontáshoz, offenzívához, kiterjedt ostromokhoz, teljes ukrán győzelemhez, a kijevi rezsim uralmának gyors kiterjesztéséhez, mivel győztesként egy vesztes, kiszorult, legyengült Oroszországgal szemben a Nyugat és Ukrajna sokkal jobb pozícióból tudna tárgyalni?

dec. 25. 18:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Bár már csak ott tartanánk.
dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazi karácsonyi csoda lenne.
dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%

Olyan demokratikus fordulatra gondosz mint Ukrajnában ahol az amcsik belenyomtak pár milliárd dollárt a demokratikus szuverén kormányváltásba ?

Fordított esetben akkora sivítás lett volna a belügyek való beavatkozás miatt ami a holdról is látszott volna.

Jó lenne végre tisztázni hogy mit jelent egy nép szuverén döntése és kinek van joga kampányolni és milyen pénzből.

dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
3, én egy olyanra gondolok, ahol nem dúgnak el egy szibérai haláltáborba, ha kritizálni mered a legfőbb vezért és rendszerét.
dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Nagy bátorság lenne ez Oroszországban. Liberalizmushoz bátorság és kalandvágy kell, leszakadni az agymosás és állami gondoskodás fojtó köldökzsinórjáról és saját lábra állva saját egyéni gondolkodást kialakítani és önellátóvá lenni nem benyelni az állami propagandát. Végre emberszámba vennék az állampolgárokat nem csak bólogató droidoknak képeznék ki.

Rendkívül nagy felelősség és nagyobb szabadság lenne. Szurkolok az orosz testvéreknek hogy meg merjék lépni a világ nagyobb dicsőségére!

dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Egy demokratikus Oroszország, ami elfogadná a nemzetközileg (általuk is!) elfogadott határait, békét kötne Ukrajnával, akár a schengenihez hasonló határokkal?! Isten áldása lenne mindkét ország népének.
dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Jó lenne egy ilyen fordulat. Nyilván kivonná csapatait Ukrajnából az orosz agresszor és a Nemzetközi Büntetőbíróság elé állítanák Putler rezsimjét, elindulni a közeledés.


Slava Ukraini, hajrá Szabad Oroszország Légió

dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Szebb karácsonyi ajándék nem is lehetne az orosz és ukrán népnek egy ilyen.
dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Ez nehéz kérdés. Nyugaton sok politikus már teljesen beleélte magát az Oroszország elleni proxyháborúba, eltökéltek Putyin és Oroszország legyőzése mellett, így ha Oroszországban bekövetkezne egy nagy politikai fordulat, akkor Nyugaton is nagy fordulatokra lenne szükség a változásért.

Ezekre kicsi az esély, valószínűleg inkább az eddigi tendenciák fognak folytatódni.


De azt látni kell, hogy az oroszbárti véleményekkel szemben ez a háború valójában nem érdeke a Nyugatnak és az USA-nak, nem ők kezdték, nem ők robbantották ki a háborút.

Az eddigi nyugati politikából szerintem inkább az látszik, hogy az uralkodó álláspont jelenleg az, hogy nem hagyják, hogy Oroszország megnyerje ezt a háborút, viszont igazán nem ragaszkodnak Oroszország katonai legyőzéséhez (csak szavakban), óvatosak, félnek még az eszkalációtól, nem akarnak közvetlen háborút a NATO-ban Oroszországgal és fegyverszállításokban is csak korlátozott Ukrajna segítése. Például az ukránok még az Oroszországon belüli katonai bázisokat sem bombázhatják a nyugati fegyverekkel és a tüzérségi, páncélos támgoatást tekintve is csak kisebb mennyiséget küldtek, lennének még lehetőségek, ha totálisan eltökéltek lennének a háború mellett.


Ezért ha Oroszországban változás lenne, liberális, demokratikus fordulat, valószínűleg nem erőltetnék a háború fokozását a NATO-ban, lehetne némi enyhülés. Washinton talán megpróbálná ezt kihasználni, gyengíteni az orosz-kínai szövetséget és Oroszországot inkább a Nyugathoz közelíteni, még akkor is, ha ez esetleg sértené Ukrajna érdekeit.

Elképzelhető, hogy tűzszünet és béketárgyalások kezdődnének, de az USA ott nem dirigálna közvetlenül, hanem inkább a két félre bízná a konfliktus rendezését, hasonlóan, mint például a görögök és törökök között is próbálnak közvetíteni (de a gyakorlatban a végtelenségig elhúzódik a ciprusi rendezés, lehet ez lenne az ukrajnai helyzet is). Talán egyszer elkezdődnének a tárgyalások a Krímről és a Donbaszról, de az általad felvetett népszavazás is számos buktatót rejthet magában, ami miatt elhúzódhat a megvalósaítás (lásd a MArokkó által annektált Nyugat-Szahara vagy a Törökország által megszállt Észak-Ciprus példája is). Kijev ragaszkodna hozzá, hogy a Donbaszba, Krímre térjenek vissza az elmenekült ukránok, állítsák helyre a kijevi befolyást, távozzanak a 2014 után betelepült oroszok, legyen újjáépítés és aztán 5-10 év átmeneti idő után legyen népszavazás. Oroszország viszont lehet, hogy egy demokratikus, liberális fordulat esetén sem adná fel teljesen a helyi orosz nemzetiség és az Oroszországi Föderáció érdekeit és más feltételekkel rendezné a helyzetet, máshogy tartaná meg az ügydöntő népszavazást. Így ahogy utaltam rá, a végtelenségig elhúzódhatnak a béketárgyalások és nem biztos, hogy a nyugati vezetőket ez olyan borzasztóan zavarná, más megoldatlan viták is vannak.

dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%

"Ha Oroszországban egy hatalomváltás után egy gyenge, liberális, nyugabarát, demokrata vezető jönne,"

Kérdező, ez történik amikor valaki nem csak nem érti azt, hogy az oroszok nem olyanok mint a nyugati emberek, de nem is akarja megérteni.

Ha Putyin veszít egy választáson vagy valaki megpuccsolja akkor nem gyengébb ember kerül a helyébe, nem liberális, nem nyugat barát vezetője lenne Oroszországnak, hanem egy Putyinnál sokkal rosszabb, antidemokratikusabb, nyugat ellenes ember kerülne hatalomra.

Az oroszok nem akarnak liberális nyugat barát vezetőt maguknak és az orosz hatalmi rendszerben nem is tud csak olyan érvényesülni aki még több ellenlábasát tudja "rávenni" arra, hogy kiugorjon az emeleti ablakból.

Addig jó nekünk amíg Putyin van az ország élén és nem egy olyan ember aki képes lenne az atomfegyvereket is bevetni az ukránok ellen. Mert jelenleg a választás csak ilyen.

dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!