Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikorra tervezi bevezetni...

Mikorra tervezi bevezetni újra a kötelező sorkatonai szolgálatot Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, hogy karácsony vagy szilveszter éjjelén fogják bejelenteni, amikor úgysem figyel senki. De mindenképpen szerintem mar meg van írva, és csak egy káosz, nagy galiba idejére várnak amikor el lehet sütni.

jan. 4. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ha el akarják üldözni innen a maradék fiatalt is, akkor, merthogy sem én sem más nem marad majd itthon az egészen biztos. Aztán majd fizeti a hárommillió hülye nyugdíját aki akarja.
jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy meg merik lépni. Max a választások után
jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Sem az ellenzék, sem a kormánypártok nem akarnak sorkatonai szolgálatot, de a NATO részéről sincs ilyen elvárás. Fikciós, hangulatkeltés az egész kérdés.
jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fideszesek! Jó hír nektek, Putyin orosz állampolgárságot ad, ha jelentkeztek hozzájuk a seregbe.

Vége meg lesz nektek, és befogad a vágyott hazátok.

jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Pont a fidesz törölte el.
jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
2075-ben.
jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Libsik! Jó hír nektek, Zelenszkij ukrán állampolgárságot ad, ha jelentkeztek hozzájuk a seregbe.


Vége meg lesz nektek, és befogad a vágyott hazátok.

jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"A hosszas szakmai és társadalmi viták és egyeztetések kezdetben a sorkatonai szolgálat terheinek (időtartam, kötöttségek stb.) enyhülését, illetve alternatív (fegyvertelen, polgári) szolgálat lehetőségét eredményezték; később, a kitartó civil nyomásgyakorlás és az időközben egyre nyilvánvalóbbá váló gazdaságossági problémák miatt, a parlament határozata értelmében 2004. november 3-án, 135 éves hagyomány után, megszűnt a békeidőben alkalmazott sorozás és sorkatonai szolgálat intézménye. A Magyar Honvédség ezután megkezdte a haderő önkéntes, hivatásos, szerződéses alapon történő átalakítását." wikipedia


Itt még írják, hogy a vége felé már nem volt túl népszerű a sorkatonaság intézménye. Ez a jelek szerint ma sem változott. Az újra bevezetése olyan haragot eredményezne még a saját fiatalabb szavazói között is, hogy ezt a fidesz nem merné meglépni. A gazdasági oka, hogy olcsóbb fenntartani egy kisebb létszámú, képzettebb, valamivel jobban felszerelt hivatásos állományt és mellette tartalékosokat, mint évente több százezer sorkatonát elszállásolni, etetni. A megszűnés okai ma is fennállnak.

jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem is utal rá, hogy terveznék.
jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Se pénzt, se szavazatot nem nyernek vele, ezért nem
jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!