Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Egyesült Államok után...

Az Egyesült Államok után melyik NATO országnak van a legütőképesebb hadereje?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül a létszámra gondolok, abban Törökország a második, hanem technológiai színvonalra, kiképzettségre, stb.

jan. 7. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyesült Királyság, Franciaország, Törökország. Ők a legerősebbek.
jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nagy-Britannia vagy Franciaország.
jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Üdv!


A családunk egyik jó ismerőse hivatásos volt, magasra jutott a ranglétrán, amúgy gyalogsági kiképző volt egy darabig, később a különleges műveleteiknél is szolgált.

Ő járt több NATO tanulmányúton, hadgyakorlaton, stb.

Amikor beszélt erről, a kiképzés minőségét tekintve toronymagasan a franciákat mondta, néhány aspektust tekintve még az amcsikat is lehagyják.

Én nem vagyok se katona, se katonai szakértő, de neki elhiszem.

jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Németország is elég komoly szerintem.
jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

GB és FR.

#4 Németország a fasorban sincs, elhanyagolták a hadseregüket a hidegháború után. S bár gyártanak nagyon korszerű eszközöket, de nagy részét exportra.

jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja értem , ezt nem tudtam, csak hogy a németek azért komolyan veszik a hadsereget.

Köszi

jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 mindenhol komolyan veszik csak éppen nem költöttek rá az elmúlt időszakban, márpedig pénz kell a korszerű technika beszerzéséhez, de a fizetésekhez is. A németek píszi hitben ringatták magukat, hogy beköszöntött a világbéke, majd mindent jól megoldunk tárgyalásokkal és nem kell komolyabb, nagyobb, ütőképes hadsereg. Hát 2022 februárja óta tudjuk ez nem így van.
jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország
jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország és Nagy-Britannia a legerősebb egyértelműen. A nem atomhatalom országok között Törökország az első, ezt követi Olaszország, Lengyelország, Spanyolország, Németország ebben a sorrendben.

A németek sokkal inkább hadiiparban jelentősek mint hadseregben, a fegyverek javarészét exportra gyártják.

jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jeffrey Spender ***** válasza:

Hát a Brit Hadsereg nagy része az eléggé leépült 1976, 1982, vagy 1991-hez képest, és csak kevés területen tud tényleg jó lenni, mint a légierő.



Én az USA után a franciákat venném, mert


- önálló repülőgépiparral bírnak,


- innovatív harckocsijaik vannak,


- nukleáris triád,


- tengerentúli megyék + haditengerészet a globális erőkivető képességük


- és saját űrkikötő + 20 db saját tulajdonú katonai műhold



A Bundeswehr az soha nem volt jó.



A lengyelek a szárazföldi erőiket próbálják felerősíteni.


A görögök képesek részlegesen egy - egy dolog licencgyártására, mind elavult cuccból, mind modernből nagy mennyiségben vannak, ők a 4. legerősebb a NATO-ban


Törökország az csak formálisan NATO, de egy jó ideje önállóan, sőt saját szakállra politizál, eljutott a NATO akadályozásáig, cserébe őket is kizárták egy csomó programból, csak a NATO-ból nem, és ami repülővel vesződnek, a TFX Kaan-al, ahhoz a pakisztániakat kérték fel, és önálló pakisztáni ipar az nincs, helyette kínai van.

jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!